Zlatan: Zasloužili jsme si více než bod

9

Zlatan Ibrahimovic měl pocit, že Manchester United si zasloužil více než jen bod zachráněný díky penaltě v nastavení v zápase proti Evertonu v úterním zápase Premier League.

Po jeho tří zápasovém trestu se Ibrahimovic konečně vrátil do sestavy a v 94. minutě dokázal poslat brankáře hostí Joela Roblese na druhou stranu brány, aby pomohl United vybojovat alespoň bod a prodloužit tak sérii neporazitelnosti na 20 zápasů.

Phil Jagielka sice poslal hostující tým do vedení po povedeném rohu a hlavičce Ashleyho Williamse, která se snesla právě na nohy dlouholetého stopera Toffees, který dokázal míč propasírovat míč mezi nohama de Gey do brány, ale tým Joseho Mourinha přišel do druhého poločasu s mnohem větším nasazením a celý poločas obléhali bránu hostí s vyhlídkou vstřeleného gólu.

Ten konečně přišel z kopačky Zlatana Ibrahimovice, který vstřelil svůj 27mý gól sezóny, ale vytáhlý Švéd přiznal, že United opravdu potřebovali tři body pro boj o top čtyřku.

Myslím, že jsme si zasloužili trošku více. Obdrželi jsme gól kvůli chybě, první chyba byla nechat Williamse hlavičkovat a gól pak přišel zničehonic.

Potřebujeme zůstat soustředění, nemůžeme si dovolit dělat takové chyby, protože tyhle body jsou opravdu důležité, zejména vzhledem k tomu, jak teď vypadá tabulka. Jsme blízko, ale stále nedostáváme ty body, které potřebujeme.

Útočili jsme po většinu zápasu a měli jsme dobré šance; trefili jsme tyč, ale musíme toho udělat víc.

Mourinho do hry o poločase přivedl uzdraveného Paula Pogbu a později v zápase také Henrikha Mkhitaryana a Luka Shawa. K tomu také pozměnil týmovou formaci ve snaze dostat se k zlomovému bodu a otočit zápas ve svůj prospěch.

Po tom, co byl Ibrahimovic dotázán, zda mužstvo trpí nedostatkem sebevědomí po druhé domácí remíze ve čtyřech dnech, Zlatan prohlásil.

Ne, absolutně ne. Pokud prohráváte 1-0, potřebujete změnit vaši taktiku.Pokud to zkusíte s jednou taktikou a neuspějete se vstřelením gólu, potřebujete udělat změny. To je to, co trenéři vidí z postranní čáry a pak tyhle změny uděláme. Myslím, že druhý poločas byl lepší; byla to jiná hra v porovnání s prvním poločasem, protože jsme mnohem více útočili.

Ibrahimovic už si myslel, že dokázal vyrovnat povedenou hlavičkou po centru dalšího navrátilce do sestavy Andera Herrery dvacet minut před koncem zápasu, ale naneštěstí tento gól nebyl uznán pro údajný offside. Opakované záběry ukázaly, že postavení obou hráčů bylo velmi těsné a rozhodnutí pomezního rozhodčího tak těžko kritizovat. Mourinho později prohlásil, že gól platit měl.

Byl to offside? Neviděl jsem to. Myslel jsem si, že to gól byl, jelikož jsem si naběhl zezadu, napravo byl obránce, který šel na druhou stranu a myslel jsem, že to byl gól, ale nemůžu říct, jestli to byl offside nebo ne. Televize musí rozhodnout.