Review: Manchester United – Everton 1:1

20

Hráči Manchestru United len niekoľko hodín po neúspešnom zápase doma s WBA dostali možnosť vylepšiť si náladu, no Old Trafford je túto sezónu prekliaty a najmä remízový, keďže aj dnes sa domácim podarilo zabezpečiť si deľbu bodov. A to dokonca až v závere zápasu.

Po poslednom pokazenom domácom zápase si hráči dali tréning naviac priamo na Old Trafforde a ešte v priebehu včerajška Mourinho avizoval isté zmeny, na ktoré sme v zostave mohlo čakať. Luke Shaw sa objavil na lavičke a po odpykaní trestov sa v základnej zostave predstavili Zlatan Ibrahimović a Ander Herrera. Niekoľkí „hriešnici“, ktorí zápas s WBA absolútne nezvládli, ostali iba na lavičke (Martial a Mkhitaryan). Voľno dostal Valencia, ktorého nahradil Ashley Young. Na ľavej strane obrany operoval Daley Blind. Stred obrany mali na starosti jediní dvaja zdraví stopéri – Marcos Rojo a Eric Bailly. O brankárovi sa baviť netreba – David De Gea. V strede ihriska sa objavila rovnaká dvojica ako počas víkendu, a teda Carrick a Fellaini. Za zmienku stojí aj veľmi silná lavička v zložení najmä Pogba, Martial a Mkhitaryan (a prekvapujúco aj Shaw). Výkop zápasu bol o 21:00 SEČ s hlavným rozhodcom Neilom Swarbrickom

Zápas začali futbalisti Evertonu, no v prvej vážnejšej situácii sa ocitli domáci, keď v 3. minúte loptu potiahol pred Roblesa Rashford, ktorého šanca bola ale zmarená kapitánom Jagielkom. Ďalšiu šancu si vytvoril Ibrahimović, keď v 5. minúte jeho pokus zblokoval Williams. V 12. minúte dal lopte opačný falš Lingard. Hostia sa prezentovali šancou až v 21. minúte, a to strelou z uhla v podaní Mirallasa, z ktorej pramenil roh. Ten Mirallas aj zahral a inkasovali sme – v 22. minúte sa po rohu úplne osamotený k hlavičke dostal Williams, predĺžil na Jagielku, ktorého neubránil Rojo a kapitán hostí krkolomne trafil De Geovi loptu pomedzi nohy do siete – 0:1. O chvíľu na to mohlo byť ešte horšie, no Lukaku v 26. minúte pálil vedľa. Na konci 30. minúty sa k priamemu kopu postavil Blind a kopol ho perfektne. Robles loptu vyrazil priamo pred Herreru, ktorý ale z ťažkého uhla dokázal iba orazítkovať brvno! Herrera bol aj pri šanci z 39. minúty, keď ľavačkou krásne vystrelil k tyči a Robles mal čo robiť, aby loptu poslal na roh. To bolo z prvého polčasu všetko – 0:1.

Z našej strany skutočne podpriemerný prvý polčas mal za následok striedanie, keď Blinda nahradil navrátilec Pogba. A práve Paul bol pri prvej veľkej šanci 2. polčasu, keď sa po centri Younga v 55. minúte dostal k hlavičke. Trafil ale iba brvno! Koľké v tejto sezóne? V 61. minúte sa k De Geovi rútil Lukaku a jeho prudkú prihrávku pred bránu zastavil dobrým zákrokom Herrera.  ďalšiu šancu sme videli v 62. minúte, keď strieľal Carrick a následne sa snažil o dorážku Fellaini, no loptu poslal mimo. O niekoľko minút na to si Old Trafford mohol radostne zakričať, no predčasne – Ibrahimovićovi bol mávaný v 71. minúte veľmi kontroverzný ofsajd, ku ktorému sa anglická réžia vrátila niekoľkokrát. Gól mal platiť, no neplatil. Po centri Pogbu a odrazenej lopte netrafil v 73. minúte Fellaini z ťažkej pozície prázdnu bránu. V 78. minúte zachraňoval pred Španielom v bráne domácich Luke Shaw. Bailly sa vyznamenal v 79. minúte ukážkovým sklzom pri strele Lukakua. V závere zápasu ešte v 89. minúte centrom našiel Ibrahimovića Rashford, ktorý v 100% šanci prehlavičkoval! Snaha a úsilie domácich v 2. polčase boli ale odmenené. V 93. minúte po gólovej strele Shawa zahral rukou Williams, bol vylúčený a následne sme mali možnosť pokutového kopu. Toho sa zmocnil Ibrahimović, premenil ho a stanovil na konečných 1:1

Za predvedenú hru v 1. polčase sme si nezaslúžili vyhrávať, no ani prehrávať. Everton prakticky z jednej dobrej šance skóroval, čo sa nám jednoducho túto sezónu nedarí. Zmenami v 2. polčase sme si ale dokázali vytvoriť hneď niekoľko šancí a prípadná prehra by bola skutočne krutá. Bránkovú konštrukciu sme tentokrát orazítkovali hneď 2x a nebol nám uznaný sporný gól pre ešte spornejší ofsajd. Old Trafford je túto sezónu pre domácich jednoducho zakliaty – je to naša deviata!!! domáca remíza, čo je skutočne na zamyslenie. Na zamyslenie je ale viacero vecí, ktoré môžu po dnešku vŕtať Mourinhovi v hlave. Zdá sa, že cez ligu sa do Ligy Majstrov túto sezónu nedostaneme. Verme, že sa v Európskej Lige pobijeme o trofej.

Manchester United: De Gea – Young (65´ Shaw), Bailly, Rojo, Blind (46´ Pogba) – Herrera, Carrick (C) (65´ Mkhitaryan), Fellaini – Lingard, Ibrahimović, Rashford

Lavička: Romero, Darmian, Shaw, Fosu-Mensah, Pogba, Mkhitaryan, Martial

ŽK: 57´ Young

Everton: Robles – Holgate, Jagielka (C), A. Williams, Baines – Gueye, Barry, Barkley (80´ Calvert-Lewin) – Mirallas (67´ Pennington), Lukaku, Davies

Lavička: Stekelengurg, Kenny, Pennington, J. Williams, Valencia, Lookman, Calvert-Levin

0 Červené karty 1

Anglická Premier League nezaháľa a už v nedeľu nás čaká ďalší ligový zápas. Hráči Manchestru United vycestujú do Sunderlandu, aby si konečne vzali 3 body. Zápas sa odohrá v nedeľu 9. apríla o 14:30 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, fourfourtwo.com, int.soccerway.com