Review: Manchester United – West Bromwich Albion

21

Po reprezentačnej pauze bolo na programe 30. kolo Premier League, kde si zmerali sily domáci Manchester United s West Bromwich Albion. Zápas, v ktorom hostia ťahali za kratší koniec sa napokon skončil bezgólovou remízou 0:0.

Tak ako sa nám počas celej sezóny vyhýbali zranenia, tak po reprezentačnej pauze nebolo k dispozícii hneď niekoľko hráčov. Pogba, Jones, Smalling a Mata sú zranení a dátum ich návratu je momentálne neznámy. Ďalej Ibrahimovič a Herrera si odpykávajú trest. Okrem týchto absencií sa musia Diabli zaobísť bez Bastiana Schweinsteigera, ktorý prestúpil do amerického Chicaga. Naopak po zranení mohli do zápasu zasiahnuť Rooney a Mkhitaryan. Mourinhovi tak ostávalo dosť hráčov, na to aby postavil zostavu, ktorá si s West Bromwichom poradí.

Diabli sa aj v okliesnenej zostave snažili od začiatku kontrolovať zápas a diktovať tempo hry, čo im dovoľoval aj súper, ktorý bol väčšinou stiahnutý na svojej polovici. Prvá príležitosť pre domácich prišla v 10. minúte po Lingardovom zakončení z vnútra 16tky. United síce kontrolovali hru, ale chýbala tomu rýchlosť na polovici súpera. Hráči pôsobili staticky a obrana West Bromu sa im vôbec neotvárala. Spôsob, akým sa zápas vyvíjal vyhovoval viac hosťom a Diabli museli zapnúť, aby opäť nedošlo k ďalej nešťastnej remíze. Naznačoval to aj fakt, že za 25. minút nevystrelili Diabli na bránu ani raz. V 30. minúte mohli ísť Diabli do vedenia po centri z pravej strany, ale Martial hlavou neusmernil loptu medzi tri žrde. United pokračovali v držaní lopty, ale obrana hostí bola prehustená a skoro každý pokus o strelu bol zblokovaný. V 42. minúte videl Marcos Rojo žltú kartu za nedovolené prerušenie hry a do konca zápasu si musel dávať pozor. V prvom polčase nebolo čo vypichnúť, pretože žiaden z tímov nevystrelil na bránu. Mali sme možnosť vidieť alibistický prístup u väčšiny hráčov a aj pre to sa polčas skončil bezgólovo 0:0.

Mourinho neurobil do druhého polčasu žiadne zmeny a veril pôvodnej zostave. Hneď v druhej minúte druhého polčasu Diabli pohrozili a ukázali, že remíza im nevyhovuje. Za úvodných 10 minút boli domáci viac nebezpečný ako za celý prvý polčas. Naopak aj súper sa dostal do prvej vážnej príležitosti a bol to práve náš odchovanec Fletcher, ktorý mohol poslať hostí do vedenia. V 54. minúte mal na kopačke obrovskú príležitosť Fellaini z hranice pokutového kopu, ale jeho strela nepriniesla vytúžený gól. O pár minút neskôr to skúšal spoza 16tky Martial, ale ani jeho strela nesmerovala na Fosterovu bránu. Od 60. minúty sa hráči United usadili pred 16tkou hostí, ale neprinieslo to žiadne ovocie. V 67. minúte išiel sám na bránu Mkhitaryan, ale nedokázal premeniť 100% šancu a frustrácia sa začala postupne stupňovať. V 71. minúte sa odhodlal k strele zo strednej vzdialenosti Rashford a jeho strela narobila Fosterovi veľké problémy. V 74. minúte siahol Mourinho k prvému striedaniu a v tomto zápase nulového Mkhitaryana nahradil Rooney. V 83. minúte sa opäť ako predtým pokúšal Rashford vsietiť gól, ale žiaľ nemieril presne. V 86. minúte Diabli skoro inkasovali z kopačky Fletchera, ktorého strela robila De Geovi problémy, dokonca si to De Gea skoro sklepol  do vlastnej siete. V 89. minúte zahrával Rashford priamy kop a Foster predviedol svetový zákrok, pretože jeho strela smerovala do ľavého horného rohu bránky. Do konca zápasu ešte stihol Fellaini dostal žltú kartu a Diabli tak opäť remizovali na domácom ihrisku po nie príliš oslnivom výkone 0:0.

Ďalšia remíza na domácej pôde znamená, že sa nám TOP4 stále vzďaľuje a budeme musieť vyhrať proti ťažším súperom akým bol West Brom. Tak ako aj v ostatných remízových zápasoch mali Diabli množstvo šancí, ktoré nepremenili a súperov brankár opäť predviedol niekoľko dobrých zákrokov. Na jednej strane hrať do plnej obrany je ťažké, ale hráči v týchto zápasoch musia zabojovať a snažiť sa vstreliť gól akýmkoľvek spôsobom. Faktom ostáva, že do konca súťaže ostáva ešte dostatok zápasov a účasť v Lige Majstrov máme vo vlastných rukách, takže nám neostáva nič iné, len veriť, že to dokážeme.