29/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho lituje odchodu Schweinsteigera

Jose Mourinho se vyjádřil k odchodu Bastiana Schweinsteigera do týmu Chicago Fire.

Dvaatřicetiletý záložník byl při nástupu Josého Mourinha vyřazen z A týmu, ale svým profesionálním chováním, láskou k fanouškům a klubu dokázal Mourinhovi, že se v něm mýlil a manažer United to otevřeně přiznává a vyjadřuje lítost nad svým rozhodnutím.

 

Bastian patří do kategorie hráčů, u kterých je mi velice líto, co jsem jim udělal. Měl jsem ho nechat v týmu. V tu dobu jsme sice měli hodně hráčů ( Schneiderlin, Depay, Pereira, Blackett a Wilson), ale když jsem viděl jaký je profesionál, jaký je člověk a tím jak se zachoval vůči mému rozhodnutí… lituji toho. Nedělá mi problém to přiznat – on vše ví, protože jsme o tom spolu mluvili.

Nechci ale o něm mluvit jako o hráči, ani o tom, zda bych ho koupil či nikoliv. Chci o něm mluvit jako o profesionálovi. Chci o něm mluvit jako o lidské bytosti a tohle byla také poslední věc, kterou jsem mu řekl, než odešel: „Nezachoval jsem se k tobě předtím správně, a proto se musím zachovat správně nyní. Jestli opravdu chceš odejít, pak má odpověď je Ano, můžeš odejít.“ Také jsem mu řekl, že mi bude chybět, protože je to skvělý chlap, skvělý profesionál a měl velmi dobrý vliv na trénincích. Nemohl jsem mu bránit v odchodu, přestože nás čeká náročný program a Bastian by se nám hodil. Prostě jsem ho musel nechat jít a veřejně bych chtěl popřát jemu a jeho ženě mnoho štěstí a spokojený život v Chicagu.

zdroj:manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!