Hodnocení: Middlesbrough – Manchester United

59

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Middlesbrough.

David de Gea – Chytal s jistotou a za inkasovaný gol nemohl. Velmi dobrý výkon. 7/10

Eric Bailly – Eric měl v zápase dobré, ale i špatné momenty. Dobře hraje tělem a v soubojích je velmi silný. Pozičně dnes ale párkrát zaspal, a i on má prsty v inkasované brance. Překvapilo mě to, že se nechal přeskočit. 6,5/10

Chris Smalling

Chris Smalling – Hráč, který toho odehrál v poslední době opravdu hodně. Na jeho výkonu to ale nebylo znát. V prvním poločase byl vždy na správném místě. Celkově nejlepší z našich stoperů, ale i on měl v posledních patnácti minutách zápasu problémy a má svůj podíl na inkasované brance. I tak na mne v obraně působil nejjistějším dojmem. 7/10

Phil Jones – Podobně jako Bailly. Nepůsobil nejjistěji a má svůj podíl na inkasované brance. Měl tam ale i dobré momenty. Dobře dostupoval soupeře a navíc musel hrát většinu zápasu opatrně, když dostal velmi přísnou žlutou kartu. Nebyl bezchybný, ale podal určitě lepší výkon než v předcházejících zápasech. 6,5/10

Antonio Valencia – Dnes hrál o něco výše, než bývá pravidlem. Byl velmi aktivní. Zodpovědně se vracel a zároveň se snažil podporovat ofenzívu co to jen šlo. Při pohledu na něj bych řekl, že má dvoje plíce. V závěru zápasu byl za svou snahu odměněn, když mu Valdes ,,namazal‘‘ a Antonio tak vstřelil poslední branku zápasu. 7,5/10

Marouane Fellaini – Fella dnes zahrál velmi dobře. Silný v osobních soubojích a důležitý v přechodu do útoku, když vyhrával většinu hlavičkových soubojů. Vstřelil první branku zápasu a ani v kombinaci se neztratil. Je jasné, že pohybově s většinou soupeřů nestíhá, ale dnes to kompenzoval dobrou poziční hrou a patřil mezi ty lepší hráče. 7,5/10

Michael Carrick © – Pohybově nemohl protihráčům konkurovat, ale vše to kompenzoval dobrou poziční hrou a opět téměř bezchybnou hrou na míči. Spolu s Fellou dobře držel střed hřiště a podal dobrý výkon. 7/10

Ashley Young – Ashley předvedl svůj typický bojovný a zodpovědný výkon. Směrem dopředu nebyl až tak aktivní jako Valencia, ale i tak pěkným centrem asistoval Fellému na první branku zápasu. Celkově v obraně žádnou velkou chybu neudělal a podal dobrý výkon. 7/10

Juan Mata – Nehrál špatně, ale nedá se ani říct, že by hrál nějak moc dobře. Ze začátku zápasu se hledal a až přihrávkou na Rashforda do stoprocentní šance o sobě dal vědět. Pohyb opět neměl špatný, ale dnes vesměs neefektivní. U ničeho důležitého dnes nebyl. Lingard ho dnes zastínil. Střídán v 69. minutě. Trošku slabší výkon ze jeho strany. 6/10

Jesse Lingard – Nejlepší hráč zápasu. Celý zápas se staral o náš přechod do útoku. Opět potvrdil, že je lepší ze středu hřiště, než z křídla. Měl nejlepší pohyb ze všech našich hráčů. Dobře kombinoval, párkrát poslal do dobré situace Rashforda a sám se pokusil o zakončení. Ve druhé půli ve svém výkonu pokračoval a vstřelil velmi pěknou branku, když s míčem přesprintoval půlku hřiště a tvrdou střelou vymetl pravou šibenici Valdesovi brány. Byl střídán v 80. minutě. 8/10 MOTM

Marcus Rashford – V prvním poločase měl výborný pohyb. Dobře si odskakoval od obránců a vytvářel prostory pro přihrávku. Bohužel, své situace na míči dnes neřešil dobře. Navíc měl dvě šance, které neproměnil. Ta druhá určitě brankou skončit měla. Na začátku druhé půle pokračoval ve svém výkonu z prvního poločasu, ale postupem času se začal vytrácet a posledních dvacet minut byl odříznutý od spoluhráčů, což není tak úplně jeho vina. Nicméně, když už se dostal k míči, tak o něj přišel a podle mne to jeho střídání mělo přijít tak o dvacet minut dříve. Byl střídán až pár vteřin před koncem, ale podle mne toho měl dost už tak v 70. minutě. 6/10

Marcos Rojo – Přišel na hřiště místo Maty v 68. minutě jako reakce na střídání Gestedeho. Dobře zapadl do zápasu a pomáhal svým kolegům v obraně při soubojích s vysokými útočníky Borou. Za těch zhruba dvacet minut předvedl solidní výkon. 6,5/10

Anthony Martial

Anthony Martial – Přišel na hřiště místo Lingarda v 80. minutě a postavil se na levou stranu hřiště. Měl za úkol především pomáhat bránit a k míči se dostal snad jen dvakrát. Není co hodnotit. NEHODNOCEN

Matteo Darmian – Nahradil v 94. minutě Rashforda. NEHODNOCEN

Týmový výkon: Ze začátku to moc nevypadalo. Domácí měli více ze hry a k míči jsme se dostávali jen sporadicky. Po pár minutách jsme přeci jen začali získávat míče a okamžitě jsme se hrnuli do útoku. Po těchto akcích jsme se dostávali do zajímavých situací, ale finální fáze byla špatná, ať už řešení nebo zakončení. Soupeř toho moc neměl. Snad jen jednu střelu, kterou de Gea vyrážel. Nakonec jsme branku vstřelili, ale měli jsme v první půli dát alespoň dvě. Šance jsme na to měli. Ve druhé půli jsme ve výkonu pokračovali, ale potom co jsme vstřelili druhou branku, až moc jsme se zatáhli a dovolili soupeři utkání zdramatizovat. Nakonec i za přispění Valdese jsme závěr zápasu dohrávali s jistotou vítězství. Dobrý výkon od většiny hráčů, ale ve druhé půli zbytečné drama, které jde na vrub našeho manažera a jeho defenzivní taktiky. 7/10

Predchádzajúci článokReview: Middlesbrough – Manchester United 1:3
Ďalší článokMourinho spokojný po víťazstve nad Boro
jujinek77
Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!