Review: Manchester United – Rostov

19

V odvete Európskej ligy sa na Old Trafforde predstavili hráči Rostovu. Po dlhom dobíjaní obrany hostí sa Diablom podarilo otvoriť skóre a po víťazstve 1:0 sa tak dostali do štvrťfinále.

Prvý zápas na náročnom teréne sa skončil nerozhodne 1:1 a tak bolo pred odvetou všetko otvorené. Faktom bolo, že United ešte v marci ani raz nezvíťazili a Rostov hoci len so štyrmi hráčmi na lavičke prišiel s odhodlaním bojovať o postup. José sa aj dnes musel zaobísť bez zranených Rooneyho a Martiala, no na hrot sa mohol vrátiť Ibra. Podobne ako v prvom zápase v Rostove, či v poslednom dueli s Chelsea aj dnes stavil na troch stopérov.

Prvú príležitosť mal po Blindovom rohu Rojo, ktorého pokus zo 4. minúty vyrazil Medvedev len ku Ibrahimovićovi, no ten z blízka trafil len žrď. Hostia sa zatiahli do vlastnej šestnástky s vidinou úspešného brejku, no Diabli držali loptu pevne na svojich kopačkách a do žiadneho ich nepustili. Zatiahnutá obrana však mala veľký vplyv na atraktivitu futbalu, ktorá trpela nekonečným dobíjaním obranného valu. Veľkou aktivitou sa prezentoval Valencia, no jeho centre boli často krát zablokované. Svoje šťastie spoza šestnástky tak skúšali Mkhitaryan a Ibra z priameho kopu, ale obaja neúspešne. Následne si brankár hosti dosť kontroverzným zákrokom odtlačil Henrikha, rozhodca však nechal tento súboj bez povšimnutia. A práve Miki sa dostal do najväčšej šance po prihrávke od Matu, no zbytočne ju zahodil. Neskôr to bol znovu Švéd a svojou bombou opečiatkoval len tyč. V závere to obalil Pogba svojou ľavačkou no Medvedev strelu skvele vyrazil.

6

Druhý polčas sa začal nepríjemne pre Pogbu, ktorý už po dvoch minútach musel striedať a nahradil ho Fellaini. Hra sa po tomto striedaní príliš nemenila a domáci držali loptu aj naďalej. Rostov však začal hroziť z brejkov a po strele Sardara sa musel ukázať aj Romero. Na opačnej strane našiel Valencia centrom Ibru, ale ten hlavičkoval nad. Aby toho nebolo málo, musel zo zdravotných dôvodov striedať aj Blind a jeho post zaujal prekvapivo Jones. United tak aj so štyrmi stopérmi na ihrisku napokon dokázali otvoriť skóre, keď po krásnom brejku Mkhitaryana a priťuknutí od Ibru dorazil Mata loptu do prázdnej brány – 1:0. Po úvodnom góle sa však musel vyznamenať Romero, ktorý Bukharovovu hlavičku skvele vyrazil. Diabli sa už do útoku príliš nehrnuli a mohli na to doplatiť v samom závere, keď znovu skvelým zákrokom vytlačil Romero dobre kopnutý priamy kop nad brvno a vychytal nám dôležitú výhru.

Taktika súpera bola hneď od úvodu jasná a keďže sa rozhodli brániť v plnom počte, museli Josého zverenci dobíjať preplnenú šestnástku a za svoju snahu boli odmenení v 72. minúte. Oku fanúšika futbal príliš neulahodil, no dôležitý je výsledok znamenajúci postup. Svojim výkonom nás podržal Romero, no výbornú prácu si už tradične odviedol Rojo, ktorý si stihol zjesť aj banán. Milo rozhodne prekvapil aj Fellaini, keď ukázal pár skvele zvládnutých súbojov. Zostáva nám dúfať, že svalové zranenie Paula Pogbu, nebude príliš vážne.

Manchester United: Romero; Valencia, Bailly, Smalling (c), Rojo, Blind (Jones ’64); Herrera, Pogba (Fellaini ’47); Mkhitaryan, Mata; Ibrahimovic.

Nestriedaní hráči: De Gea (GK), Young, Carrick, Lingard, Rashford.

Rostov: Medvedev; Bayramyan (Kireev ’81), Mevlja, Navas, Kudryashov, Terentyev; Noboa (c), Prepelita (Devic ’79), Erokhin; Azmoun (Bukharov ’61), Poloz.

1

V ďalšom zápase na nás čaká Middlesbrough a výhra je pre ambície United nutnosťou. Súboj sa odohrá 19.03.2017 o 13:00 SEČ.

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – Rostov
Ďalší článokMata: Být střelcem vítězného gólu je skvělý pocit