02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho po zápase s Rostovem

Přinášíme vyjádření Josého Mourinha k vítěznému utkání 1:0 proti Rostovu, které United posunulo do čtvrtfinále Evropské ligy.

O ZÁPASE

V prvním poločase bylo vidět, že jsme čerství, nebyli jsme unavení a z toho plynula naše dominance. Vytvářeli jsme si hodně šancí a soupeř sotva překročil půlící čáru. Vše napovídalo tomu, že vstřelíme několik branek. Jejich taktika ale byla přečkat do druhého poločasu, kde bylo jasné, že budeme mít problémy s fyzičkou. Hra byla otevřena z obou stran a na konci jsme měli problémy se zraněními a museli jsme udělat nějaké změny.

ÚNAVA HRÁLA ROLI

Obával jsem se prodloužení. Někteří hráči měli problémy. Mohl jsem poslat na hřiště Marcuse Rashforda, ale obával jsem se zároveň o stav Marcose Roja. Bylo to obtížné. Máme mnoho nepřátel. Za normálních okolností by měl být náš nepřítel pouze Rostov, ale máme jich bohužel víc. Je těžké hrát v pondělí s deseti hráči, je těžké hrát nyní a je těžké hrát v neděli ve 12 hodin (13h CET času, pozn. redakce) – takže máme mnoho nepřátel. Chlapci jsou fantastičtí. Umím si představit, že lidé budou mluvit o tom, že jsme mohli hrát lépe, že jsme mohli vstřelit více branek, že bychom neměli mít takové problém porazit soupeře jakým je Rostov, ale realita je taková, že je spousta věcí, které jsou proti nám, a my se s tím musíme poprat. Je možné, že v neděli prohrajeme, ale vydáme ze sebe to nejlepší.

O POGBOVO A BLINDOVO ZRANĚNÍ  

Pogba má problém, ale u Daleyho nevím. Uvidíme, jak to dopadne. Únava má svou cenu, ale nikdy nezapomenu na to, co mi řekl zástupce UEFA v Rostově. Že pokud se nějaký náš hráč zraní, tak má přeci pojištění, takže hřiště není žádný problém. Lidé, kteří rozhodli, že budeme hrát v pondělí a pak v neděli v poledne, pravděpodobně smýšlejí stejně – „zraní se hráč? Nevadí, má přece pojištění“.

ROJO A BANÁN

Nevím, jestli jste někdy v životě byli unavení. Já byl unaven mnohokrát a tak vím, jaké jsou limity pro tělo a znám když tělo potřebuje něco… cokoliv! Hráč požádal o banán a to není vůbec k smíchu. Musíme respektovat hráče a jejich limity. Odevzdali absolutně všechno.

UNITED JAKO POSLEDNÍ ANGLICKÝ KLUB V EVROPSKÉ SOUTĚŽI (V TOP 6 PL)

Jsem zklamaný. Nedělám si z toho srandu – mluvím vážně. Je to pro nás špatné z mnoha důvodů. Týmy, které jsou v tabulce (v Premier League) před námi, již nebudou hrát žádné zápasy v Evropě. Čeká je pouze jeden zápas týdně – a někteří to takto mají již od začátku sezóny. Neví co je to únava, neví jaké to je jít domů a únavou nebýt schopen ani mluvit. Nicméně, zítra je další den a my musíme bojovat za hranice našich možností. To je to, co musíme.

Zdroj:manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!