Hodnotenie: Manchester United – Rostov

40

Červení diabli dnes večer odohrali odvetu osemfinále na domácom trávniku, kde sa predstavili proti ruskému Rostovu. Po veľmi nevýraznom výkone a nie veľmi presvedčivom futbale nakoniec domáci postupujú ďalej po výhre 1:0, o ktorú sa postaral gólom Juan Mata. Nižšie si môžte prečítať hodnotenie jednotlivých hráčov, ktorí dnes zasiahli do zápasu.

Sergio Romero – V prvom polčase bol absolútne zbytočný. Hostia ho nepreverili ničím, ani len pološancou. O to väčšie prekvapenie je, že je dnešným MOTM. V druhom polčase chytil 3 veľké šance hostí, keď sa parádne vyznamenal po menších zaváhaniach stopérov pred ním. Pochvalu si jednoznačne zaslúži za zákrok z 95. minúty po priamom kope, ktorým nám zabezpečil postup. Máme fantastickú dvojku. 8/10

Antonio Valencia – Opäť sa prezentoval typickou aktivitou a hýril pohybom na pravej strane, z ktorej sa snažil svojich spoluhráčov pred bránou zásobovať prihrávkami. Tie mu dnes ale úplne nešli, keďže center často našiel iba brániaceho protihráča. Napriek tomu mu ale nejde uprieť snahu a pochváliť ho musím aj za šprint a napádanie v 88. minúte. Dvoje pľúca, darmo. 7/10

Eric Bailly – Vrátil sa do zostavy a po niekoľkých nie celkom podarených zápasoch sa dnes ukázal opäť v dobrom svetle. Aj napriek tomu, že po jednom jeho nie celkom poctivom bránení sa súper dostal do zakončenia hlavou, si v zápase počínal zodpovedne, zablokoval niekoľko striel hostí a v závere 2. polčasu po niekoľkých presvedčivých obranných zákrokoch iba zarmútil snažiacich sa hostí. Za tú chybičku pri bránení mu strhnem symbolický pol bod. 6,5/10

Chris Smalling (c) – Nastúpil s kapitánskou páskou a potvrdil to, čo si myslím už dlhšie – s „céčkom“ na rukáve jeho výkon rastie. Hral v strede trojčlennej obrany a počínal si skutočne ako líder. Nepripustil nič vážne, čo by Romera ohrozilo a ak sa aj niečo objavilo (a to objavilo), vinu nesie niektorý z jeho dnešných parťákov. Túto sezónu (po tej minulej) je za očakávaniami, ale zlepšuje sa, čo nás všetkých určite teší. 7/10

Marcos Rojo – Hneď na začiatku zápasu sa ukázal v ofenzíve, keď po Blindovom rohu takmer skóroval, čomu zabránil len pohotový brankár hostí. Marcos si drží latku svojich výkonov na skutočne perfektnej úrovni a nebolo tomu inak ani dnes. Z trojice stredných obrancov hral toho najviac vľavo a po jeho zakončení v závere prvého polčasu sa do koncovky ľavačkou dostal Pogba. Som veľmi rád, že mi moje predpovede po prvom zápase s Feyenoordom nevyšli a Marcos ma pravidelne presviedča o svojich kvalitách. 7/10.

Daley Blind – Holanďan dostal v základe (možno prekvapujúco) prednosť pred Lukom Shawom, ktorého sme v základnej zostave očakávali asi viacerí. Musím ale povedať, že dnes nepredviedol svoj najlepší výkon. Nastúpil na ľavej strane ako „wingbek“, no jeho centre boli buď nepresné, trafili prvého obrancu, alebo „odviate vetrom“ padali dlho a obrane nerobilo problém ich odvrátiť do bezpečia. Daley má slušnú techniku a je škoda, že nedokázal poslať jeden slušný strieľaný center (okrem rohu na Roja v úvode). Oblúčiky mu dnes nevychádzali. Po údere do tváre bol vystriedaný Jonesom. 5,5/10

Paul Pogba – Počas prvého polčasu sa naňho strhla vlna kritiky, ktorej ja osobne vôbec nerozumiem, keďže Paul dnes odohral veľmi kvalitný prvý polčas. Všetky významnejšie akcie išli cez neho, loptu si pýtal pohybom a snažil sa ju posúvať najmä do strán. Predviedol niekoľko svojich povestných pasov cez polovicu ihriska a rozhodne nepôsobil odovzdane. Zahral jeden priamy kop, ktorý mu ale nevyšiel. V závere polčasu mal veľkú šancu, keď ľavačkou preveril brankára hostí, ktorý bol ale pozorný. Hneď v úvode 2. polčasu sa ale ozval zadný stehenný sval a striedal. Verme, že len preventívne a Paul bude rýchlo späť. Hra bez neho v 2. polčase bola veľmi zlá. Ak by sme nevyhrali, hodnotili by sme 2. polčas ešte horšie. 7/10

Ander Herrera – Po tom, ako sa Španiel „vykartoval“ v pondelok na Stamford Bridge, bol kritizovaný zo všetkých strán. Dnes mu Mourinho dôveroval a Ander sa mu odvďačil snaživým výkonom, ktorý ale rozhodne nebol bezchybný. Okrem prihrávok dozadu a do strán na pár metrov toho veľa v prvom polčase nepredviedol. Ak by občas zodvihol hlavu, videl by voľných spoluhráčov a neprihrával všetko len tým smerom, kde je otočený. 5,5/10

Juan Mata – Vykupiteľ dnešného utrpenia. Ak by ale neskóroval, nemal by som ho veľmi za čo hodnotiť. Zahrával rohové kopy, ktoré, na naše pomery, mali celkom slušné parametre. Prihrávkou z prvej vysunul do „nájadzu“ Mkhitaryana, ktorý v obrovskej šanci pohorel. V 2. polčase dokázal skórovať do odkrytej brány po pätičke Ibrahimovića a týmto gólom šiel hore aj jeho výkon. 6,5/10.

Henrikh Mkhitaryan – V prvom polčase patril k najhorším na ihrisku. Odskakovali mu aj jednoduché lopty, ktoré si nedokázal spracovať a konštruktívne nahrať. Rútil sa do obrovskej šance, v ktorej namiesto razantného zakončenia volil lob, ktorý sa nevmestil medzi 3 žrde. V druhom polčase ale ožil a aj on sa postaral o gól, keď sa spolu s Matom a Zlatanom postaral o výhru. Loptu skvelo v strede poľa potiahol a prihrávkou našiel Zlatana, ktorý asistoval. Aj tak to bolo ale v jeho podaní málo. Dokáže omnoho viac, a to od neho aj očakávame. 5,5/10

Zlatan Ibrahimović – Po vynútenej pondelkovej pauze bol oddýchnutý a pripravený pomôcť k postupu do ďalšieho kola. Hneď v úvode z metra trafil tyč. Aktivitou nešetril ani neskôr, keď hneď niekoľkokrát ohrozil bránu hostí, či už prihrávkami na spoluhráčov, alebo samostatným zakončením, ktoré prišlo a znamenalo ďalšiu žrď. V druhom polčase šikovnou pätičkou loptu naservíroval Matovi ako na podnose, ktorý bez problémov zakončil. Je škoda, že cez víkend bude opäť iba ako divák. 7/10

Striedajúci hráči:

Marouane Fellaini – Naskočil v úvode druhého polčasu za zraneného Pogbu a hral perfektne. Neprišiel na ihrisko zápas rozhodnúť, ale skôr pomôcť Herrerovi držať stred poľa, čo mu išlo svetovo. Predviedol aj niekoľko technických kúskov, za ktoré zaslúžene zožal potlesk, dnes trochu unudeného Old Traffordu. Tento zápas mu sadol a skutočne mu nie je čo vytýkať. Kto vie, ako by jeho hra vyzerala, ak by nastúpil v základe namiesto jedného zo stopérov, ktorých sme dnes v počte tri nepotrebovali. 7,5/10.

Phil Jones – Prišiel v priebehu druhého polčasu namiesto zraneného Blinda a na moje veľké prekvapenie sa postavil na ľavú stranu, kde som čakal skôr Roja. Bolo vidieť, že to nie je ľavý bek/wingbek, čo potvrdil svojim slabým pohybom a podporou ofenzívy. Reálne dopredu ukázal svoju rýchlosť až v závere zápasu, no pre spoluhráčov tým nič nevyťažil. Phil je jednoducho stopér. 5,5/10

Tímový výkon:

Kritike hrnúcej sa na Paula Pogbu nerozumiem. Dnes sme mohli všetci vidieť jasnú ukážku toho, ako na ňom naša hra stojí a padá zároveň. S ním na ihrisku bol prvý polčas (po stránke šancí na skórovanie) veľmi kvalitný a rozhodnúť sme to mohli prakticky v prvej desaťminútovke. Sám sa postaral o vykrytie stredu poľa, ponúkal lopty do strán, dopredu a rozhodne nesúhlasím s názormi, že hral zle. V druhom polčase po jeho striedaní to bolo miestami nepozerateľné. Mŕtve hľadisko Old Traffordu to len potvrdilo. Vyslobodenie prišlo až v podobe gólu, ktorý celkový dojem z našej dnešnej hry trochu skresľuje. V poslednej dobe rozhodne nehráme dobre a ak máme záujem o Ligu Majstrov a tiež úspech v Európskej lige, budú si musieť jednotlivci vstúpiť do svedomia. Dnes to bol priemerný výkon s tým, že nás spasil Juan Mata. 6/10.