25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Bailly o důvodech svého přestupu

Mladý stoper z Pobřeží slonoviny předvádí ve své premiérové sezoně na Old Trafford výborné výkony. Jeho tvrdost, odebírání míčů a skvělý fyzický fond výrazně zvýšily neprostupnost naší obrany. Není divu, že v letním přestupovém období jevilo o Baillyho zájem více evropských velkoklubů.

Obránce Manchester United Eric Bailly prohlásil, že se Pep Guardiola pokusil na poslední chvíli přetáhnout afrického obránce do modré strany Manchesteru. Bývalý obránce Villarrealu byl sledován spoustou velkoklubů před tím, než si vybral klub z Old Trafford.  Začal vynikajícím startem do sezony, pak si ale nešťastně poranil kolenní vazy během náročného měsíce října. Jakmile se vrátil do akce, obraná hra United se zlepšila a ve Wembley pomohl zvednout nad hlavu Ligový pohár.

Hlavním důvodem výběru červeného klubu z Manchesteru byl manažer Jose Mourinho.

Je to jeden z nejlepších manažerů na světě, on chtěl abych do United přestoupil a já s radostí přijal. Manchester City se o mě také zajímal, ale byli to United, kdo mě kontaktovali přímo – v podobě samotného Jose Mourinha. Byl jsem v dobrém španělském klubu, ale když Vám někdo připraví tak skvělou nabídku, je těžké odmítnout.

Neměl jsem v úmyslu Villarreal opouštět, ale věděl jsem, že když bych zůstal, přicházel bych o možnost zahrát si v Premier League a bylo mi jasné, že pod Mourinhem a se spoluhráči kvalit Rooneyho, Zlatana nebo Maty, se ze mě bude stávat lepší hráč.

Bailly se radoval již ze dvou trofejí a dodává, že chce pokračovat v nastaveném trendu a neustále se zlepšovat.

Jsou tu hráči, kteří vyhráli spousty trofejí, ale pořád chtějí další. Jsou opravdovými příklady profesionalismu a já se od nich inspiruji. Spoustu rad mi dává i můj kamarád Yaya Touré se kterým jsem v kontaktu.

Po nešťastném vypadnutí z FA Cupu na Stamford Bridge v Londýně sice Eric další domácí pohár nezíská, ale fanoušci pevně věří, že svými výkony pomůže týmu k triumfu v Evropské Lize. Bailly je i výborná posila do budoucna a můžeme doufat, že vidíme nového Ria Ferdinanda

Zdroj: www.90min.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!