Review: Chelsea – Manchester United

78

Vo štvrťfinále FA Cupu na seba natrafili domáca Chelsea a Mnachester United. Zápas priniesol veľmi prísnu červenú kartu v neprospech hostí a z postupu sa nakoniec radovali hráč Chelsea po výsledku 1:0.

Mourinho sa musel zaobísť hneď bez niekoľko hráčov ako Zlatan Ibrahimovič, Wayne Rooney, Anthony Martial, Bastian Schweinsteiger a do poslednej chvíle bol otázny aj štart Marcusa Rashforda. Zlatan si odpykával trojzápasový trest a ostatných menovaných postihli menšie zranenia.

Diabli naviac absolvovali náročnú cestu a ešte náročnejší zápas v Rusku s Rostovom, s ktorým remizovali 1:1, čo bol vzhľadom na podmienky dobrý výsledok. Manchester United má s Chelsea najhoršiu bilanciu za posledných pár rokov, kedy sa nám nepodarilo z posledných 5tich vzájomných stretnutí vyhrať ani raz.

Devils začali zápas vo vysokom tempe a snažili sa zaskočiť súpera vysokým pressingom. Domáci sa dostali prvý krát na dohľad De Geu až v 11. minúte zápasu. O minútu neskôr si Mkhitaryan pripísal prvú strelu. V 16. minúte sa dostal do obrovskej šance po individuálnej paráde Hazard, ale našťastie jeho snaha sa aj vďaka De Geovi neskončila gólom. Z následného rohu vytiahol De Gea proti Cahillovi ďašlí zo svojich čarovných zákrokov. V 20. minúte videl Herrera žltú kartu po faule na Hazarda. Hra mala rýchly spád a každá chyba znamenala útok súpera. Ďalšia väčšia šanca prišla až v 30. minúte opäť z kopačky Edena Hazarda, ale jeho strela minula bránu hostí. Po úvodných minútach, v ktorých boli Diabli mimoriadne aktívni, prišiel menší útlm a nechali sa mierne zatlačiť súperom. V 35. minúte prišla druhá prísna žltá karta pre Andera Herreru a United od tejto minúty museli hrať v oslabení. Mourinho ihneď reagoval a poslal do hry Fellainiho, ktorý nahradil Mkhitaryana. Tlak Chelsea neutíchal a Diabli potrebovali polčasový hvizd rozhodcu. Ten prišiel po nadstavených dvoch minútach a hráči odchádzali do šatní za stavu 0:0.

Do druhého polčasu neurobil ani jeden z trénerov zmenu a tak sa pokračovalo rovnako ako na konci prvého polčasu. Tak ako zostava aj hra bola podobná tej z konca prvého polčasu, pretože Diabli hrali o jedného menej a museli sa brániť tlaku Chelsea. Tlak nakoniec pretavil do gólu presnou strelou Kante a v 51. minúte poslal Chelsea do vedenia 1:0. V 59. minúte sa dostal do snubnej šance Rashford, ale zoči voči Curtoisovi pohorel. Bola to zatiaľ najväčšia šanca United, ktorá sa mala skončiť gólom. Na opačnej strane sa do hlavičkového zakončenia dostal po rohu Costa, ale chýbali mu centimetre. O pár minút neskôr bol blízko gólu Willian, ktorého strela len lizla hornú sieť De Geovej brány. Diabli ale nič nevzdávali a vyčkávali na vhodnú príležitosť udrieť, no súper im na to moc príležitostí nedával. Chelsea sa samozrejme snažila držať loptu na súperovej polovici a z dobrej príležitosti zvýšiť náskok. V 73. minúte bol De Gea opäť v pohotovosti, keď čelil Willianovej strele, ale Španiel jeho pokus vyboxoval na roh. Diablom sa ťažko behalo bez lopty a na hráčoch bola vidieť frustrácia. V 79. minúte dostal žltú kartu za faul zozadu Ashley Young, ktorý bol striedaný o pár minút neskôr Lingardom. V 82. minúte pálil Pogba z hranice 16tky, ale jeho pokus ľavačkou sa nezmestil medzi tri žrde. Diabli sa v závere ešte snažili vytiahnuť trochu vyššie a niečo vymyslieť, no skórovať sa im nepodarilo a tak sa zápas skončil 1:0.

Hráči United na čele s Mourinhom sa za predvedený výkon určite nemôžu hanbiť, pretože aj o jedného hráča menej si dokázali vytvoriť nejakú tú šancu a nevzdávali sa do poslednej chvíle. Škoda Rashfordovej nepremenenej šance, keďže chlapci si za predvedený výkon gól zaslúžili. V závere bola vidieť podráždenosť hráčov, ale to k takýmto zápasom patrí.Čo sa týka dvoch žltých kariet pre Herreru, tak na to si každý spraví názor sám, ale z môjho pohľadu išlo o veľmi prísne vylúčenie, ktoré do veľkej miery ovplyvnilo zápas. Mourinho vzhľadom na možnosti postavil dobrú zostavu, ktorá do červenej karty určite mala na postup, no realita je žiaľ iná.