Review: Rostov – Manchester United 1:1

7

Červení diabli sa dnes večer predstavili na „ihrisku“ Rostova v rámci osemfinále Európskej ligy. Po nemastnom-neslanom výkone si ale hráči vezú do Anglicka slušný výsledok 1:1, ktorý nám dáva dobrú východiskovú pozíciu do odvety.

Manažér José Mourinho pred zápasom skritizoval stav hracej plochy v Rostove, ktorý podľa neho (a mnohých ďalších) nebol na zápas spôsobilý. Možno aj preto vyzerala základná zostava úplne inak, ako by fanúšikovia čakali. Mourinho ňou skutočne veľmi prekvapil. Rozhodne bral do úvahy aj pondelkový zápas s Chelsea v rámci FA Cupu.

V bráne dostal prednosť pred De Geom, klasicky v Európskej lige a v pohároch, Sergio Romero. V základnej zostave bolo až 5 obrancov, a to menovite  Chris Smalling, Phil Jones, Marcos Rojo, Daley Blind a taktiež Ashley Young. V strede poľa operoval Paul Pogba s Marouanom Fellainim. Mourinho pred zápasom povedal, že Henrikh Mkhitaryan bude pripravený až cez víkend, no dnes sa objavil v základnej zostave, kde mu robil spoločnosť aj Ander Herrera a na hrote sa predstavil aj hriešnik Ibrahimović, ktorého po tomto zápase čaká pauza na 3 najbližšie stretnutia v rámci anglických súťaží. Výkop bol naplánovaný na 19:00 SEČ a hlavným „píšťalkárom“ bol Zwayer z Nemecka.

Prvú dobrú šancu v zápase sme mali my, keď už v 2. minúte dostal prihrávku z pravej strany Pogba, ale ako uňho býva v poslednej dobe nemilým zvykom, zluftoval a netrafil ju. V 13. minúte to bola opäť prihrávka od Younga, ktorá letela pred bránu hostí, kde sa ale nedohodol Fellaini s Ibrahimovićom a nádejný center v šancu a zakončenie nepretavili. V 19. minúte nohu do strely súpera dobre vsunul Rojo. Pomerne nudný prvý polčas, prerušovaný neustálym pískaním hlavného rozhodcu zaujal až v 35. minúte, v ktorej sme zaznamenali gól. Po dlhej lopte od Jonesa si prihrávku hruďou spracoval Fellaini. Loptu prihral na Ibrahimovića, ktorý v ťažkej situácii na bránkovej čiare šikovne loptu ešte prihral na nabiehajúceho Mkhitaryana, ktorý jasličkami brániacemu súperovi strelil prvý gól zápasu – 0:1. Domáci sa snažili o odpoveď a už v 36. minúte sa do zakončenia dostal Noboa, no Romera neprekvapil. Domáci zrejme pozerali na včerajší zápas Ligy Majstov, pretože miestami bolo ich padanie až nechutné. To bolo v rámci nudného prvého polčasu všetko a do šatní sa išlo za stavu 0:1

Aj do druhého dejstva sme lepšie naskočili my, keď v 47. minúte pálil z hranice šestnástky Ibrahimović, ale bránu netrafil. Po Blindovej prihrávke skrz celé vápno v 52. minúte strieľal nabiehajúci Young, no lopte dal opačný falš. Nasledujúca situácia ale priniesla vyrovnávajúci gól, keď v 53. minúte nákopom našiel Kalachev Bukharova, ktorý si loptu krásne prebral hruďou, nenechal si ju ani spadnúť a z prvej ju poslal do protipohybu Romera – 1:1. Je potrebné ale dodať, že Smalling s Jonesom sa v tejto situácii dvakrát nevyznamenali. Nasledujúca desaťminútovka bola zaujímavá iba pravidelným kúskovaním hry od rozhodcu, ktorý pískal všetko v pätnásť sekundových intervaloch, čo sa vlastne dá povedať o celom druhom polčase. Aj vďaka tomuto sme sledovali maximálne nezaujímavý futbal. Domáci sa osmelili v 65. minúte, keď dobrý falš Romera, našťastie, nepreveril. Blind zahral v 66. minúte roh, po ktorom sa hlavou presadil Fellaini, no brankár kryl. V druhom polčase oveľa živší domáci prikladali pod kotol a v 73. minúte to opäť skúšali, keď sa do lopty ľavačkou oprel Kalachev, ale nebol presný. Ibrahimović zakončoval v 74. minúte slabúčko po „smaragdovo-zelenej pažiti“ len do rúk brankára. Nádejnú štandardku a dobrý center Blinda sme v 77. minúte dokázali pretaviť len v rohový kop. Záver zápasu bol veľmi trhaný a rozkúskovaný neustálymi zásahmi rozhodcu a šanca prišla až v 88. minúte po voleji Gatcana. V 90+3. minúte sme mohli zaznamenať gól na 2:1, no po závare v malom vápne Martial zluftoval a ľavačkou loptu netrafil. Zápas sa teda skončil výsledkom, pre nás túto sezónu typickým, 1:1

Nič lepšie sme nemohli očakávať. Možno si niekto povie, že terén nie je až taký dôležitý, ale hrať na takomto poli by dalo zabrať každému. Ihrisko bolo v dezolátnom stave a je mi záhadou, ako mohla takúto hraciu polu UEFA odsúhlasiť. Povedať, že hráči sú na takéto podmienky poistení, môže skutočne vyhlásiť iba niekto nekompetentný. Tešme sa, že sa hráči vracajú domov bez zranení a s dobrým výsledkom do odvety, pretože výsledok 1:1 dáva väčšie postupové šance nám. Rostov okrem filmovania nepredviedol nič svetoborné, takže v domácom zápase všetci veríme a dúfame, že sa United prebojujú do štvrťfinále. Na posvätnom trávniku Old Traffordu by to nemal byť problém.

Rostov: Medvedev – Kalachev, Mevlja, Navas, Granat (18´ Terentjev), Kudryashov – Erokhin, Gatcan, Noboa – Poloz, Bukharov (74´ Azmoun)

Lavička: Goshev, Bayramyan, Kireev, Prepelita, Terentjev, Azmoun

ŽK: 25´ Gatcan, 44´ Bukharov, 59´ Noboa, 73´ Kalachev

Manchester United: Romero – Young, Smalling, Jones, Rojo, Blind (90+1´ Valencia) – Fellaini, Herrera (90+1´ Carrick), Pogba – Mkhitaryan  (67´ Martial) – Ibrahimović

4 Žlté karty 2

Náš ďalší zápas bude jedným z najprestížnejších v rámci štvrťfinále FA Cupu. Stretneme sa v ňom s momentálne prvým tímom Premier League, Chelsea. Zápas odohráme v pondelok 13. marca na Stamford Bridge o 20:45 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, manutd.com, int.soccerway.com

Predchádzajúci článokHodnocení: Rostov – Manchester United