Hodnocení: Manchester United – Bournemouth

51

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Bournemouthem.

David de Gea – V posledních zápasech jsme si všiml, že má problém s vybíháním. I dnes mu obránci dvakrát ukazovali ať si jde pro míč. On jen stál na lajně a gestikuloval zase k nim, nejspíš proto, že chtěl malou domů. U rohových kopů je tomu podobně. Míč letí na malé vápno a on stojí na lajně. Tohle by měl zlepšit a být odvážnější. I tak dnes výborně ,,ukradl‘‘ míč Afobemu, který se na něj řítil zcela sám. Na penaltu byl ale krátký. V závěru pak musel řešit ošemetnou situaci po chybě Martiala a poradil si s ní celkem dobře. 5,5/10

Antonio Valencia – Dnes to bylo trochu slabší. Antonio byl opět aktivní a vzadu neudělal výraznou chybu. Jsme ovšem i u něj zvyklí na lepší, výraznější výkony. Má samozřejmě podíl na vstřelené brance, když jeho střelu na bránu tečoval Rojo. 5/10

Phil Jones – Phil se v tomto zápase vrátil do sestavy po delší pauze zaviněné svým zraněním. Nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že nehrával, ale hráči soupeře mu dělali problémy. Špatně dostupoval, propadával v soubojích a vrcholem všeho byl ten penaltový zákrok. Naivní bránění. Phil toho má, i přes svá zranění, odehráno hodně a čekal bych od něj lepší reakci na tuto situaci. Celkově to byl od něj zkrátka slabý výkon. 3,5/10

Marcos Rojo – Byl lepší než Phil a to o dost, ale bezchybný také ne. Myslím, že to byl právě on kdo nezachytil za stavu 0:0 pohyb Afobeho, který se následně řítil sám na de Geu. V ostatních situacích si ale vedl celkem dobře a podařilo se mu vstřelit náš jediný gol v zápase, kdy tečoval střelu Valencii. 5,5/10 MOTM

Luke SHaw

Luke Shaw – Nastoupil na levé straně obrany a vedl si slušně. Nebál se podstupovat tvrdé souboje, snažil se podporovat ofenzívu, a i když se mu také vše nepovedlo, předvedl solidní výkon. Vzhledem k tomu, v jaké ,,formě‘‘ se jeho konkurenti na post levého beka nachází, by mu mohl tento výkon stačit k tomu, aby nastoupil i v dalším zápase. Byl překvapivě střídán v 70. minutě. 5/10

Michael Carrick – Hrál výborně. První poločas. V tom druhém se vytratil a jeho dlouhé přihrávky za obranu, ve kterých je jinak velmi dobrý, mu dnes vůbec nešly. Dostal žlutou kartu po tom, co ztratil míč a musel faulovat. Střídání bylo na místě. Odešel ze hřiště v 70.minutě. 4,5/10

Paul Pogba – Začal velmi dobře a byl při chuti. Aktivní, rozjížděl kombinace. Postupem prvního poločasu, tak jako většina hráčů, se ale vytrácel a druhá půle už byla slabší. I tak mohl zápas rozhodnout, ale jednou netrefil míč a podruhé mu chyběl malý kousek, aby míč procpal do brány. I od něj se čekají lepší výkony, ale podle mne tam byli dnes ještě horší hráči než on. 5/10

Juan Mata – Začal na pravém křídle a hned od začátku zápasu byl velmi aktivní. Snažil se o svou typickou kombinaci, měl dobrý pohyb. I on se ale ve druhé polovině poločasu začal vytrácet a druhou půli už to bylo slabé. Měl pořád dobrý pohyb, ale byl neefektivní. Podal lepší výkon než v minulém zápase, ale i tak to dnes nestačilo a byl podle mě na střídání. 4/10

Wayne Rooney © – Dostal šanci v základní sestavě a do vstřelené branky byl jedním z nejlepších hráčů. Dobře kombinoval, bojoval a měl i dobrý pohyb. Tak jako ostatní, i on se ve druhé polovině prvního poločasu začal vytrácet a v tom druhém už nepředvedl nic, co by stálo za zmínku. Možná ta jedna zblokovaná střela, to nebylo špatné. Střídání bylo na místě. Odešel ze hřiště v 70. minutě. 4/10

Anthony Martial

Anthony Martial – Jeden z těch lepších hráčů, ale i tak to byl z jeho strany slabší výkon. První půli byl hodně vidět. Pouštěl se do soubojů jeden na jednoho, dvakrát velmi dobře střílel. Snažil se získat nějaký ten kanadský bod. Ve druhé půli už šel dolů, ale pořád to bylo lepší než ostatní. V závěru ovšem předvedl velkou chybu, když místo malé domů držel míč, přitom byl poslední před de Geou a málem o něj přišel. 5/10

Zlatan Ibrahimovič – Jeho nejhorší představení v dresu United. Neproměnil šance, zadrbal spoustu situací a téměř se nechal vyloučit. Oplácet, když už jednu zbytečnou žlutou za kecy mám, je teda velká nezodpovědnost. Vrcholem všeho byla zahozená penalta. Jediné pozitivum, co mě tak na jeho výkonu napadá, jsou dva vyhrané hlavičkové souboje v závěru, po kterých se dostal k zakončení Pogba. A to o něčem svědčí. V nadsázce jsem těsně před penaltou řekl, že pokud ji nedá, dostane 0 bodů. Dostane teda aspoň ten jeden. 1/10

Marcus Rashford – Nahradil Shawa v 70. minutě a zařadil se na pravé křídlo. Byla na něm vidět chuť se zápasem něco udělat, ale většinou byl proti přesile. Jeho posunutí míče a snaha protihráče oběhnout byla dost naivní. I tak se mu podařilo občas prosadit, ale ke změně skore to nevedlo. Dostal celkem přísnou žlutou kartu. 5/10.

Marouane Fellaini – Nahradil Carricka v 70. minutě a postavil se místo něj do středu zálohy. Smysl jeho účasti v zápase se dostavil, až když se v závěru postavil na hrot vedle Ibry. To taky o něčem svědčí. Opravdu nevím, co mám k jeho účasti v zápase říct. Za to, že nic nepokazil 2/10.

Jesse Lingard – Nahradil Rooneyho v 70. minutě a postavil se na levého beka. Překvapivý tah manažera, řekl bych. Jesse se párkrát dotkl míče a poslal jednu dobrou přihrávku směrem dopředu. Tohle střídání jsme nepochopil a nejraději bych ho ani bodově nehodnotil, ale odehrál dvacet minut tak musím. 3/10

Týmový výkon: Všechno špatně. Základní sestava, ať už před zápasem vypadala velmi dobře, se nakonec ukázala jako dost slabá. Chyběli hráči, kteří běhají i bez míče, a hlavně ve sprintu. Carrick, Rooney, Ibra, Mata jsou hráči, kteří toho bez míče moc nenaběhají a když už, tak určitě ne ve vysokém tempu. Prvních dvacet minut ještě šlo, tvořili jsme si šance a byli nebezpeční. Po vstřelené brance jsme ale přestali hrát a začali předvádět profesorský fotbal. Došlo k vyrovnání, vyloučení hostujícího Surmana a celý druhý poločas jsme hráli proti deseti. Zahodili jsme penaltu a neproměnili ani ty dvě ojedinělé pološance v závěru. Střídání se taky zrovna nepovedla. Krutý výsledek, ale vzhledem k tomu co jsme ¾ zápasu předváděli, jsme si asi lepší nezasloužili. 3/10

Predchádzajúci článokCarrick chce zjednotiť tím z roku 2008
Ďalší článokHráči na sociálnych sieťach 5.3.2017
jujinek77
Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!