Review: Manchester United – Bournemouth

22

Manchester United sa po dlhšej dobe predstavil v najvyššej anglickej súťaži Premier League. Diabli na Old Trafforde privítali Bournemouth. Zápas ponúkol dva diametrálne odlišné polčasy a skončil sa výsledkom 1:1.

Morinhovi zverenci sa v lige predstavili naposledy 11.2. proti Watfordu. Medzi tým si Diabli stihli zabezpečiť postup v Európskej Lige, FA Cupe a vyhrali EFL Cup. To znamená, že hráči sa momentálne nachádzajú v skvelej víťaznej forme.

V lige až takú dobrú formu nemáme, keďže sme z posledných 5-tich zápasov vyhrali len raz, ale stojí za zmienku, že ani raz sme si nepripísali prehru a v každom zápase sme bodovali.

Čo sa týka zranení, tak Mourinho mal k dispozícii plný káder už aj s navrátilcom Mhitaryanom, ktorý už tvrdo trénuje, aby sa mohol vrátiť späť do základnej 11tky.

Už v druhej minúte mohli ísť Diabli do vedenia po skvelej práci Antonia Valenciu, ale Rooneyho hlavička nemala gólové parametre. O pár minút neskôr sa rútil Pogba sám na brankára hostí, ale ani on nedokázal prekonať Boruca. Diabli začali veľmi aktívne, ale potrebovali góly, aby sa z toho nestala ďalšia remízová dráma s množstvom striel, ale žiadnym gólom. V 10. minúte mohli dať gól obe strany, kedy sa najskôr Rooney s Ibrahimovičom dostali do šance, ale z následného protiútoku pohrozil Afobe, ktorý sa našťastie v poslednej chvíli pošmykol. Počas ďalších minút ostali Diabli pred 16tkou súpera a najmä náš najlepší strelec sa dostával do zakončenia, žiaľ márne. Úvodných 20 minút prinieslo pekný futbal s množstvom šancí, ale chýbal tomu gól. Všetko sa však zmenilo v 23. minúte po tom ako Rojo tečoval Valenciovu strelu a poslal Diablov do vedenia 1:0. Zápas sa po tomto góle trochu ukľudnil a hra sa už nemenila zo strany na stranu tak dynamicky ako tomu bolo dovtedy. V 40. minúte sa kopala penalta proti domácim po Jonesovom faule v 16tke. King nedal z 11 metrov De Geovi žiadnu šancu a vyrovnal tak stav na 1:1. V 45. minúte dostal Surman na strane hostí druhú žltú kartu a musel opustiť ihrisko. Do konca polčasu si Diabli stihli vypracovať ešte jednu šancu, ale Ibrahimovič opäť nevyzrel na Boruca v bráne a polčas sa tak skončil remízou 1:1.

Manchester United začal druhý polčas proti 10 hráčom súpera a hneď od začiatku začal okupovať jeho 16tku. Pre hostí bol bod z Old Traffordu po červenej karte ako víťazstvo a podľa toho aj hrali. Hráči Bournemouthu prehustili obranu a dúfali, že dokážu ubrániť stav. V 58. minúte dostal Carrick žltú kartu za prerušenie akcie súpera na poliacej čiare. Hostia sa na pár minút oslobodili od tlaku United, ale netrvalo to dlho a Diabli opäť dobíjali súperovu bránu. V 70. minúte došlo k trojnásobnému striedaniu – z ihriska odišli traja Angličania Shaw, Carrick a Rooney, ktorých nahradili Rashford, Lingard a Fellaini. Už o minútu neskôr zasiahol v 16tke loptu rukou a loptu si na biely bod postavil Zlatan Ibrahimovič. Švéd penaltu nepremenil a urobil tak z Boruca hrdinu. Hostia sa snažili prerušovať hru a zdržiavať ako to len šlo, aby znepríjemnili hráčom United dostať sa na koňa. V druhom polčase sa hral futbal len veľmi málo minút. Napokon sa Diablom podarilo usadiť pred 16tkou súpera, ale žiaden z centrov nenachádzal červený dres. Ako čas prichádzal, tak viac a viac hráčov sa tlačilo do brány súpera, ale neprinášalo to žiadny výsledok. Do konca zápasu sa ešte Pogba dostal do pár príležitostí, ale strela mu ani raz nesadla a tak sa zápas skončil len remízou 1:1.

To isté dookola ako v každom remízovom zápase túto sezónu. Boli sme lepší, súperov brankár sa stal hrdinom, nepremenili sme 100% šance. Ak by sme dokázali vyhrať podobné zápasy, bili by sme sa s Chelsea o titul. Toto je už naša 10 remíza v lige v sezóne a ani v jednom zápase sme neťahali za kratší koniec. Mohli sme sa po niekoľký krát posunúť o nejaké to miesto v tabuľke vyššie, ale 6. miesto pre nás ostáva zakliate.