Mourinho: Zlatan si zaslouží Zlatý míč

21

Podle Josého Mourinha si Zlatan Ibrahimovič zaslouží Zlatý míč.

V exkluzivním rozhovoru pro MUTV boss přiznal, že si pětatřicetiletý útočník minimálně za svůj gólový přínos zaslouží získat nejprestižnější cenu, jakou může fotbalista získat.

Možná překvapivým faktem pak je, že Zlatan se ještě nikdy nedostal mezi tři nejlepší hráče. I tento počin by však byl vzhledem ke konkurenci Cristiana Ronalda a Lionela Messiho velmi ceněný, nicméně dle portugalského manažera má tento rok Ibrahimovič navíc.

Vede si skvěle. Počet branek, které vstřelil, dva skvělé zápasy ve Wembley, trofeje, parta, v níž se nachází… myslím, že je naprosto fenomenální.

Právě jsem měl interview s jedním francouzským časopisem, který má na toto ocenění vliv. A jsem si vědom toho, že tu stále je Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Vím, co znamenají, ale stejně mi přijde neuvěřitelné, že hráč jako on (Zlatan), s kariérou, jakou má, toto ocenění nikdy nevyhrál.

Takže proč ne tuto sezonu? Pokud se mu povede něco nevídaného… Pokud vyhraje nějakou trofej, třeba Evropskou ligu, jejíž finále se hraje ve Stockholmu, proč by to nemohl vyhrát právě tento pětatřicetiletý chlapík?

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokÖzil o Mourinhovi v jeho novej knihe
Ďalší článokMourinhova reakce po remíze s Bournemouth
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!