07/03/2021

U18: Stoke City – United 0:2

Manchester United U18 v posledním 22. kole základní části Premier League U18 skupiny North vyhrál nad Stoke City 2:0.

Úvod utkání patřil mladíkům Manchesteru United a blízko vstřelení branky byl Ethan Hamilton a po něm i Indy Boonen, ale ani jeden neuspěl. V 18. minutě v pokutovém území fauloval domácí obránce Andew Cherdieu DJ Buffonge a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Joshua Bohui, ale nechal pouze vyniknout brankáře Mitchella Allena. V druhé půli prvního poločasu byl Manchester United aktivnější, nicméně do žádné vážnější šance se nedostal.

Hned v úvodu druhého poločasu však Bohui napravil své zaváhání z první půle a v 46. minutě a otevřel skóre utkání – 0:1. O několik minut později mohl Bohui přidat další branku, tentokrát však mířil těsně vedle branky. V 59. minutě byl blízko vstřelení branky Indy Boonen, ale jeho střela z přímého kopu pouze lízla břevno domácí branky. O tři minuty později dostali výhodu pokutového kopu i hráči Stoke City a to poté, co brankář Max Johnstone fauloval Scotta Waru. Jordan Greenidge však přestřelil a skóre tak zůstalo nezměněno. Konečnou podobu výsledku dal v 89. minutě DJ Buffonge, který využil přihrávky Hamiltona a překonal Allena v brance United – 0:2.

Manchester United skončil v ligové tabulce na druhém místě a postoupil do Merit skupiny, ze které vzejde celkový vítěz Premier League U18. Úvodní zápasy začnou příští týden a v osmi-členné skupině se mladíci United střetnou s Manchesterem City, Liverpoolem, Blackburnem, Chelsea, Arsenalem, Readingem a jedním z dvojice West Ham-Fulham.