01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Tohle je teprve začátek

Přestože jsou svěřenci Josého Mourinha novopečenými vítězi ligového poháru, portugalský manažer krátce po finálovém utkání nevypadal nijak zvlášť nadšeně. I proto byla jednou z prvních otázek na pozápasové tiskové konferenci ‚Proč se z úspěchu neradujete?‘

Ani po vítězství v ligovém poháru boss nezměnil svou typickou ‚pokerface‘, a tak již zmíněná otázka jednoho z novinářů byla docela předvídatelná. Na tu však Mourinho odpověděl slovy:

Jsem šťastný. Jsem velmi šťastný.

Toto vyjádření pak následovalo o mnoho typičtějšími Mourinhovými výroky o tom, jak si hráči užijí trofej i bez něj a že jeho prací je především cesta za dalšími, většími trofejemi. Cesta, která nyní započala.

Pro fanoušky, hráče i klub je to (trofej) důležité. Ale já coby manažer se snažím zasadit do té druhotné pozice. Ale realita je taková, že se na sebe snažím naložit co největší tlak. V každém klubu jsem chtěl vyhrát co nejvíce trofejí a tady v Manchesteru se na tom nic nezměnilo. Tohle byl pro mě velký cíl.

Ale chceme víc. Můj kontrakt ještě dlouho potrvá. Společně s touto sezonou mám ještě další dvě a ještě letos chceme něco vyhrát. Bude to těžké, ale musíme bojovat o všechno.

V tom mu zajisté pomůže momentálně nejlepší střelec Zlatan Ibrahimovič. Hráč, který nejen že dvěma góly rozhodl finále poháru, ale především pak do klubu přišel právě na žádost portugalského manažera. Oddanost Mourinhovi pak nemohl vyslovit jinak, než stejnými slovy, jakými se nechal slyšet manažer:

Přišel jsem vyhrávat a vyhrávám.

Po vítězství v poháru se však mezi kritiky ozývají hlasy, že ligový pohár je pouze vedlejší trofej, nicméně názor Mourinha o důležitosti jakéhokoliv poháru podpořil bývalý kapitán Roy Keane. Při vzpomínce na legendární sezonu 1998/1999 se nechal slyšet, že toho měli tenkrát vyhrát více. Samozřejmě narážel na jedinou trofej, kterou se jim získat nepodařilo.

Měli jsme vyhrát čtyři trofeje. I ligový pohár tady je od toho, aby se vyhrál.

S tímto přístupem Mourinho pochopitelně souhlasí, přičemž on a jeho svěřenci mají ještě šanci zvítězit v FA Cupu a Evropské lize. Jedním dechem také dodal, že Premier League se pro něj letos bohužel vzdálila, nicméně v následující sezoně budou určitě bojovat o tu nejvyšší příčku. Zároveň si ulevil, že už má po vítězství v ligovém poháru o starost méně.

Konečně tu soutěž můžeme vypustit z našich hlav. Poslední měsíc jsme se jí zaobírali a nyní je konec. Konečně.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!