09/05/2021

PL International Cup: United – Porto 0:2

Manchester United U23 nestačil ve čtvrtfinále Premier League International Cupu na rezervní tým FC Porta, kterému podlehl na domácím hřišti 2:0 a v soutěži končí.

V základní sestavě Manchesteru United se objevil i obránce Cameron Borthwick-Jackson, který je sice na hostování ve Wolves, ale dostal povolení nastoupit k tomuto utkání. V úvodu utkání byl lepší portugalský tým a brankář Henderson musel zasahovat proti střele Leona. O chvíli později stejný hráč střílel těsně nad. Manchester United zahrozil až střelou Calluma Gribbina z přímého kopu, které chyběly decimetry. Mezi tři tyče se nevešla ani dobrá střela Joshue Harropa. Neujala se ani hlavička Scotta McTominaye.

V 60. minutě utkání fauloval v pokutovém území domácí obránce Tyrell Warren Rubana Maceda a rozhodčí nařídil pokutový kop. Střelu Leona však brankář Henderson zneškodnil. O pět minut později se už ale Leon mohl radovat ze vstřelené branky a to když svojí střelu usměrnil mezi nohy brankáře Hendersona – 0:1. V 69. minutě to byl opět Leon, který se střelecky prosadil. Tentokrát míč zamířil k pravé tyči domácí branky – 0:2. Manchester United se sice snažil o zdramatizování zápasu, ale do žádné vážnější šance se nedostal. Zápas tak skončil vítězstvím FC Porta, které postupuje do semifinále Premier League International Cupu.