Review: AS Saint-Étienne – Manchester United

0

Futbalisti Manchestru United sa dnes predstavili vo Francúzsku na štadióne Stade Geoffroy-Guicharda, kde prišli dokončiť načatú prácu spred necelého týždňa. Do Saint-Étienne si priviezli pohodový náskok 3:0 po hetriku švédskeho bombardéra Zlatana Ibrahimovića a dnes výsledku dali bodku po výhre 1:0.

Náš posledný zápas sa odohral na ihrisku Blackburnu Rovers, kde si diabli po skutočne „ubojovanom“ výkone víťazným gólom Ibru zabezpečili postup do ďalšieho kola, kde narazíme na londýnsku Chelsea. Do Francúzska necestoval Rooney, ktorý stále nie je fit a taktiež ani Ander Herrera, ktorý si odpykáva trest za žlté karty.

Pokiaľ ide o zostavu, ktorá dnes dostala od Mourinha šancu, v bráne sa už 3x v rade predstavil Sergio Romero, zatiaľ čo DDG sedel na lavičke. Do Francúzska, okrem spomínaného Herreru a Rooneyho, necestoval ani Luke Shaw a na „jeho“ mieste dnes hral Daley Blind. Stopérska dvojica bola v zložení Chris Smalling a Eric Bailly. Po skvelom výkone v FA Cupe na pravej strane obrany, dostal opäť šancu Ashley Young. Do zostavy sa vrátil aj Španiel Mata a taktiež Marouane Fellaini. Kapitánske C-čko si na rukáv navliekol Michael Carrick, ktorému robil v strede poľa spoločnosť Francúz Paul Pogba. Ibrahimovića na hrote podporoval Henrikh Mkhitaryan. Výkop zápasu bol naplánovaný na 18:00 SEČ s hlavným rozhodcom Deniz Aytekinom z Nemecka.

Už v 1. minúte Romero zasahoval, keď chytil prízemnú loptu z krídla po nedôraze Blinda. Zápas začal ale veľmi opatrne a takticky, čo znamenalo, že ďalšiu šancu sme videli až v 16. minúte, a tá rovno znamenala gól. Blind si narazil s Matom, ktorý loptu potiahol na ľavú stranu a krásnou prudkou prihrávkou za obranu ponúkol zakončenie nabiehajúcemu Mkhitaryanovi, ktorý jemným tečom loptu poslal za chrbát Ruffiera – 0:1. O chvíľu neskôr ale Henrikh striedal kvôli zraneniu. V 23. minúte loptu ťahal stredom ihriska Zlatan, našiel naľavo Matu, ktorý z totožnej pozície ako pri góle loptu poslal pred bránu, kde si po menšom chaose domáci takmer strelili vlastenca. V 31. minúte to bol opäť Švéd, ktorý loptu tentokrát poslal napravo, kde si ju nábehom pýtal Young. Ashley prudkou prízemnou loptou ale v 16tke hľadal spoluhráčov márne. Domáci sa dokázali výraznejšie ozvať v 33. minúte, keď po niekoľkých odrazoch a zrazenej strele kopali roh. V 38. minúte prišla najväčšia šanca domácich, keď po štandardke hlavou zakončoval kapitán Perrin, no trafil presne prostriedok brány, kde bol pripravený Romero. Ibrahimović sa skúsil presadiť individuálne v 41. minúte, keď to skúsil z hranice 16tky, no prestrelil. V závere polčasu sa ešte do šance rútil domáci Monnet-Paquet, no toho odstavil Bailly. To bola posledná zaujímavá situácia 1. polčasu, ktorý skončil výsledkom 0:1

Prvú zaujímavú akciu priniesla 52. minúta v podaní Marcusa Rashforda, ktorý predviedol skvelý šprint s loptou, no v závere si ju predkopol príliš ďaleko. V 57. minúte zakombinoval Ibrahimović s Pogbom, loptu si rýchlo vymenili a Zlatan v 16tke hľadal nabiehajúceho Francúza, ktorý bol možno faulovaný a k lopte sa nedostal. V 58. minúte to bol Fellaini, ktorý zakončoval z uhla, na čo sa oprávnene Ibrahimović hneval, keďže stál v lepšej pozícií a očakával prihrávku. V 63. minúte bol za 2. žltú kartu behom troch minút vylúčený Eric Bailly, ktorý nám tak bude v ďalšej fáze chýbať. Hamouma v 65. minúte ľavačkou zakončil nedôrazne, na čo si dal pozor Romero. V 69. minúte loptu na kopačke vyviezol Blind a pred bránou hľadal osamoteného Ibrahimovića, no finálnu prihrávku nezvládol (bola aj tečovaná). Po rohu v 74. minúte hlavičkoval mimo Pogba. V 76. minúte sa rútil na bránu Rashford, ktorého ale Ruffier skvelo vychytal. Hamouma to zase vyskúšal v 78. minúte, tentokrát pravačkou, no opäť nepochodil. K slovu sa dostal aj Schweinsteiger, ktorý si loptu na hranici veľkého vápna narazil s Pogbom a obstrelom vyskúšal trafiť Ruffierovu bránu, no vysoko prestrelil. V úplnom závere ešte domáci zahrávali roh, po ktorom sa v 93. minúte dostal k strele z dobrých 20tich metrov Jorginho a Romerovi poriadne vyprášil rukavice. Nič ďalšie sa už nestalo a zápas skončil našou výhrou a výsledkom 0:1

Cieľ je splnený. Hostia postúpili do ďalšieho kola a teraz sa už naplno všetci môžme tešiť na nedeľné finále proti Southamptonu. Sily sme dnes síce veľmi nepošetrili, bohužiaľ hráčov neobišli ani zranenia, no verme, že ich prípadná absencia ambície United do zvyšku sezóny nijako neohrozí.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Malcuit, Théophile-Catherine, Perrin (C), F. Pogba – Veretout (68´ Lemoine), Pajot – Hamouma, Saivet (54´ Jorginho), Monnet-Paquet – Berić (59´ Roux)

Lavička: Moulin, Lacroix, Selnaes, Gabriel, Lemoine, Jorginho, Roux

ŽK: 84´ Malcuit

Manchester United: Romero – Young, Bailly, Smalling, Blind – Carrick (C) (62´ Schweinsteiger) , Pogba – Mata (64´ Rojo), Fellaini, Mkhitaryan (25´ Rashford) – Ibrahimović

0 Červené karty 1

Najbližší zápas bude pre nás momentálne najdôležitejším v prebiehajúcej sezóne. Pôjde o finále EFL Cupu, v ktorom sa vo Wembley stretneme so Southamtonom. Tento veľký zápas sa uskutoční v nedeľu 26. februára o 17:30 SEČ

Zdroje: manutd.com, whoscored.com, int.soccerway.com