25/07/2021

U18: Blackburn – United 3:2

Manchester United U18 utrpěl čtvrtou ligovou porážku v sezoně, když v 21. kole Premier League U18 podlehl Blackburnu Rovers U18 3:2.

Domácí Blackburn se už v 9. minutě mohl dostat do vedení a to když střela Lewise Thompsona z dálky skončila na břevně branky Manchesteru United, kterou v utkání opět hájil slovenský brankář Alex Fojtíček. O chvíli později se opět rozeznělo břevno branky United, tentokrát jej po rohovém kopu trefil Frank Jones. Do největší šance Manchesteru United se dostal Joshua Bohui, který v dobré střelecké pozici nechal vyniknout brankáři Benu Ascroftovi. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Úvod druhého poločasu skvěle vyšel hostujícím United. V 53. minutě se k míči dostal Ethan Hamilton a nádhernou střelou z dálky do horního rohu branky nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 0:1. V 68. minutě navýšil vedení Manchesteru další pěknou střelou Aidan Barlow0:2. Následně ale přišel velký obrat Blackburnu Rovers. V 72. minutě se nejprve po sólové akci a pěkné střele prosadil Lewis Thompson, v 77. minutě se pak po skvělém uvolnění střelecky prosadil i Alex Curran2:2. V 80. minutě po rohovém kopu domácích zahrál na brankové čáře rukou obránce Jake Kenyon, který za svůj obranný zákrok uviděl červenou kartu, a nařízenou penaltu navíc proměnil Bradley Lynch3:2. V závěru utkání se už nic zajímavého nestalo a Blackburn tak mohl po závěrečném hvizdu slavit zisk tří bodů.