Review: Blackburn – Manchester United

8

Dnes nás čakalo 5. kolo FA Cupu, v ktorom vycestovali hráči United na pôdu druholigového Blackburnu. Napriek tomu, že sa domáci ujali vedenia, Mourinhovi zverenci dokázali zápas otočiť a po víťazstve 1-2 tak postupujú do ďalšieho kola.

Manchester sa znovu dostal na víťaznú vlnu a do dnešného zápasu šli hráči jednoznačne s cieľom predĺžiť ju. Po víťaznom zápase so Saint-Étienne na Old Trafford sa Mourinho rozhodol hneď pre sedem zmien v základnej zostave. Medzi tie patrili: Young, Darmian, Rojo, Carrick, Mkhitaryan, Lingard a Rashford. Nakoľko je program pre najbližšie týždne nahustený, široký káder umožňuje Josému rotovať zostavu ako v tomto prípade.

Už od úvodu sme mohli vidieť, že hra United sa odvíja prevažne po pravej strane ihriska, kde Young skvele podporoval ofenzívu. Ako prvý sa však ku strele na bránu dostali domáci, keď spoza šestnástky pálil Emnes a Romero musel jeho tvrdú strelu vyrážať. Bol to práve Emnes, ktorý mal obrovský podiel na úvodom góle. Po skvelej individuálnej práci našiel výbornou prihrávkou Grahama a ten nedal Romerovi šancu: 1-0. Hráči v červenom tak boli potrestaní za svoju pasivitu, no ich odpoveď prišla o pár minút neskôr. Najprv pálil Herrera, ktorého strelu Steele vyrazil, no v 27. minúte našiel Mkhitaryan skvelou prihrávkou Rashforda, ten si obhodil brankára a vyrovnal na 1-1. V ďalšej sľubnej príležitosti sa ocitol domáci Conway, ale pálil nad bránu. Na druhej strane sa znovu predviedol Young, ktorý centrom našiel voľného Lingarda, jeho hlavička však mierila vedľa.

0

V druhom polčase sa k prvej strelu znovu dostali hostia, no Conway svoj volej namieril priamo do náruče Romera. Diabli dominovali na lopte, ale nedarilo sa im prelomiť kompaktnú obranu domácich, načo Mourinho reagoval dvojitým striedaním. Na ihrisko prišiel Pogba s Ibrahimovićom a nahradili Lingarda s Martialom. Ibrovi už po pár sekundách na ihrisku chýbali centimetre k tomu, aby dorazil Herrerovu prihrávku do brány. Švédov okamih však prišiel v 75. minúte, keď skvelý pas od Pogbu pohodlne upratal do pravého dolného rohu Steelovej brány: 1-2. Po zvyšok zápasu už United dovolili hráčom Blackburnu vytvoriť si len jednu väčšiu príležitosť a ustrážili si svoj jednogólový náskok, aj napriek tomu, že hosťom sa podarilo loptu dostať do siete, no pre útočný faul na Smallinga gól nebol uznaný.

Herne to v dnešnom zápase síce nebolo najlepšie, ale vďaka rýchlemu brejku Mkhitaryana a skvelého striedania v druhom polčase sa Diablom podarilo zápas otočiť a zaistiť si postup do ďalšieho kola, kde sa predstavia na pôde Chelsea. Aj napriek slabšiemu výkonu sa však našli hráči, ktorí určite nadchli mnohých fanúšikov a to či už Henrikh, alebo Young, ktorého by som si dovolil označiť za najlepšieho hráča dnešného duelu.

Blackburn: Steele; Greer, Lowe, Lenihan, Williams; Feeney (Mahoney ’73), Guthrie (Tomlinson ’81), Mulgrew, Conway; Emnes, Graham (Stokes ’76).

Nestriedaní hráči: Raya, Hendrie, Nyambe, Brown.

Žltá karta:
 Williams

Manchester United: Romero; Young, Smalling, Rojo, Darmian; Carrick, Herrera; Lingard (Pogba ’62), Mkhitaryan, Martial (Ibrahimovic ’62), Rashford (Mata ’89).

Nestriedaní hráči: Henderson, Bailly, Shaw, Schweinsteiger.

2

Ďalší zápas čaká na Manchester už v stredu, keď sa hráči vydajú do Francúzska na odvetný zápas so Saint-Étienne. Súboj sa odohrá 22.02. o 18:00 SEČ.

Predchádzajúci článokHodnotenie: Blackburn – Manchester United