Hodnotenie: Blackburn – Manchester United

32

Dnes bolo na programe osemfinále anglického FA Cupu, v ktorom sa hráči Manchestru United predstavili na ihrisku druholigového Blackburnu Rover. V o dosť pozmenenej a premiešanej zostave to hostia v daždi nakoniec zvládli a môžu s napätím očakávať žreb, ktorý nám prisúdi ďalšieho súpera. Nižšie si môžte prečítať hodnotenie dnešných aktérov.

Sergio Romero – Po zápase vo štvrtok dostal pri absencii De Geu šancu aj dnes. Šnúra jeho čistých kont sa dnes skončila, keď inkasoval v 17. minúte z kopačky Grahama. Väčšinu centrov boxoval do bezpečia, situácie sa snažil riešiť s pokojom. V závere zápasu mu ale vypadla prudká strela domácich, pri ktorej mal aj kopec šťastia a následný inkasovaný gól číslo 2 nebol pre ofsajd uznaný. Predviedol solídny výkon, s ktorým môžme byť spokojní. 6,5/10

Ashley Young – Antonio Valencia bol dnes nahradený Ashleym, ktorý predviedol veľmi dobrý výkon. Ponúkal množstvo ofenzívnych možností a aj v obrannej činnosti pôsobil sebaistým dojmom. Niekoľkokrát sa doslova prebil pravou stranou ihriska a podporil ofenzívu, ukázal niekoľko dobrých nábehov a nebezpečných centrov. Na to, že pod Mourinhom prakticky nedostáva príležitosť, dnes skutočne ukázal kvalitnú hru, obetavosť a bojovnosť. Zaslúžený MOTM8/10.

Chris Smalling – Opäť dostal šancu v základnej zostave. Pri góle nezachytil nabiehajúceho Grahama, ten sa okolo neho prešmykol a skvelo zakončil. Pozbieral niekoľko centrov, odvrátil zopár nebezpečných lôpt, hlavne v závere zápasu,kde sa hostia ešte snažili vybojovať si reparát na Old Trafford. Trochu ale zaostal za predchádzajúcimi lepšími výkonmi. 6/10.

Marcos Rojo – Pre Marcosa platí prakticky to isté ako aj pre jeho parťáka. Pri inkasovanom góle ho Emnes dokonale povyzvŕtal a aj keď sa Rojo snažil čo to šlo, nepodarilo sa mu zastaviť jeho prihrávku (asistenciu). Bol menej výrazný ako Smalling a taktiež aj on zaostal za svojimi poslednými skvelými výkonmi. Môžme len dúfať, že sa čoskoro opäť vráti k výkonom, na ktoré sme si uňho v posledných týždňoch zvykli. 5,5/10

Matteo Darmian – Talian dostal opäť príležitosť, tentokrát na ľavej strane obrany. V jeho posledných zápasoch bol oprávnene chválený za zlepšenie hry, no dnes bude oprávnene kritizovaný. Jeho nulový prínos do ofenzívy je už tradičný, rozhadzovanie rukami a gestikulovanie na hráča s loptou, aby mu ju neprihrával, je tiež hodné zamyslenia a prihrávky na istotu, ktoré neriešia vôbec nič a iba ho zbavujú nejakej zodpovednosti, taktiež fanúšika nemôžu tešiť. Jeho statické bránenie, prepadávanie pri nábehoch krídelníkov a vyklusávanie z poliacej čiary dozadu bez známky bojovnosti a chcenia si nezaslúžia nič lepšie ako 3/10.

Michael Carrick (C) – Dnes nastúpil s kapitánskou páskou na rukáve a mal byť dirigentom hry hostí. V prvom polčase ale nepodal dobrý výkon a ak by bol vystriedaný, nemohli by sme sa čudovať. V druhom polčase mu ale prospel príchod Pogbu, čo nám prinieslo väčší pokoj na kopačky a Michaelovi taktiež. Prezentoval sa celkom priemerným výkonom, v ktorom nič nepokazil, ale nepridal ani nič navrch. Občas bol videný aj medzi stopérmi, či na poste Darmiana, ktorý často nestíhal. Čakal som jeho striedanie za Bastiana, no nestalo sa. 5/10

Ander Herrera – Začal v strede spoločne s Carrickom a dnes nemal až také defenzívne povinnosti. Snažil sa o množstvo lôpt dopredu, klasicky sa ponúkal na prihrávku a nebál sa loptu potiahnuť aj smerom dopredu. Dostal sa do niekoľkých sľubných situácií, zakončoval, no nepodarilo sa mu snahu pretaviť v gól. Po príchode Ibrahimovića mu po niekoľkých sekundách dobrou prihrávkou takmer asistoval na gól. Zahrával niekoľko priamych kopov, ktoré ale vôbec neriešil dobre. Za prvý polčas si ale veľa chvály, tak ako Carrick, nezaslúži. Aj tak som ale v dnešnom zápase videl oproti posledným, za ktoré bol kritizovaný, zlepšenie. 6,5/10

Jesse Lingard – Jesse dnes naskočil na pozícii RW, no nepredviedol práve najpodarenejší výkon. Pochválim ho ale za prácu pri našom prvom góle, kde svojim pohybom odtiahol Rashfordovi stopéra domácich, a tak mu otvoril celý stred ihriska, do ktorého prišla skvelá Mkhitaryanova prihrávka. Po centri Younga sa hlavou dostal do zakončenia, ktoré mal jasne premeniť na gól, no nestalo sa. V druhom polčase bol prakticky neviditeľný a okrem práce pri góle a pokuse 2x hlavičkovať bol jeho prínos minimálny. Bol striedaný Pogbom. 4/10

Henrikh Mkhitaryan – Nastúpil na poste pod útočníkom, čo mu u nás sedí absolútne najviac. Bolo to vidieť. Začal výborne, loptu stredom ihriska vyvážal veľmi dobre, ponúkal sa do kombinácií, ktoré sám často zakladal a pôsobil veľmi presvedčivo. Skvelou uličkou našiel Rashforda, ktorý svoju šancu premeniť. Za prvý polčas bol u mňa jasným MOTM, no v druhom polčase a hlavne po príchode Pogbu sa presunul na RW, ktoré mu až tak nesvedčalo. Aj tak ale ukázal svoje kvality, odbehal toho naozaj dosť a môžme byť radi za formu, v ktorej momentálne Henrikh je. 7,5/10

Anthony Martial – Mladý Francúz dostal šancu v základe aj v dnešnom zápase, no ten mu nevyšiel. Som toho názoru, že jeho hra a nevýrazný výkon má čo-to spoločné aj so slabým Darmianom, ktorý mu jeho hru a ofenzívnu podporu neuľahčil/neposkytol. V prvom polčase mal 2 zaujímavé individuálne prieniky, ktoré sa skončili neúspešne, pokúsil sa Rashforda pred sebou hľadať aj centrovanými loptami, ktoré ale úspech nepriniesli. V druhom polčase sa viac tlačil do stredu ihriska, ale jeho výkon ostal za očakávaniami. Zaslúžene bol striedaný Ibrahimovićom. 4/10

Marcus Rashford – Nastúpil na hrote, kde ho všetci chceme vidieť hrať čo možno najčastejšie. Nabiehal so do stredu ihriska, chodil si po lopty aj na krídla a určite bol prínosom – koniec koncov, dokázal svoj nájazd lišiacky premeniť a vyrovnať na 1:1. Po striedaniach v 2. polčase sa presunul na Martialov post a ofenzívu kvalitne podporoval z pozície ľavého krídla. Podal kvalitný výkon, ako útočník skóroval a môžme byť spokojní. 7/10.

Striedajúci hráči:

Paul Pogba – Prišiel v priebehu 2. polčasu a pre našu hru to znamenalo obrovskú zmenu. Postavil sa na Henrikhov post AM a hral perfektne. Geniálnou prihrávkou našiel Zlatana, ktorý strelil víťazný gól. V strede ihriska bol jasným pánom, vyhrával osobné súboje, hlavičky, posielal svoje typické lopty dopredu. Bez Paula Pogbu naša hra vyzerá úplne inak a dnes sme to mali možnosť vidieť. 7/10.

Zlatan Ibrahimović – Prišiel, videl, zvíťazil. Zakončenie typické nášmu kanonierovi. Už pár sekúnd po príchode na ihrisko mohol skórovať, no na Herrerov center nedočiahol. S Pogbom si skvelo rozumie, čo nás všetkých musí nesmierne tešiť. Jeho prítomnosť na ihrisku bola citeľná od prvej sekundy. Po hetriku v Európskej lige skóroval aj dnes, vyhral nám zápas a nie je čo kritizovať. 7/10.

Juan Mata – Naskočil v úplnom závere zápasu. Nehodnotený

Tímový výkon:

José Mourinho sa odhodlal k viacerým zmenám, ktoré pred zápasom fanúšikov určite potešili. Počas zápasu ale bolo vidieť, že v tomto zložení často nehrávame a nie všetko bolo potešiteľné. Prekvapil, a to pozitívne, Ashley Young, ktorý sa svojej ojedinelej príležitosti chopil veľmi dobre. Niektorí hráči ostali v tieni svojich spoluhráčov ale aj v tieni svojich vlastných výkonov. Už vieme, že v ďalšom kole FA Cupu narazíme na asi najťažšieho súpera – na londýnsku Chelsea, a to na Stamford Bridge. Bude to veľká výzva a hlavne možnosť na odplatu potupnej prehry posledného zápasu na pôde The Blues. Dnešný výkon bol skutočne tímový a aj keď sa nám príliš nedarilo, dobrými striedaniami sme zápas zlomili a vyhrali. 6/10

Predchádzajúci článokU18: Blackburn – United 3:2
Ďalší článokReview: Blackburn – Manchester United