Review: Manchester United – Saint-Étienne

14

V dnešnom zápase privítali Diabli na Old Trafford, francúzsky Saint-Étienne a po dobrom výkone najmä v druhom polčase si do odvety nesú hráči United sľubné vedenie 3:0.

Po dvoch presvedčivých víťazstvách v Premier League čaká na Diablov štvorzápasová prestávka v podobe pohárových súťaží. V dnešnom zápase sa stretnú s francúzskym tímom Saint-Étienne, ktorý aktuálne okupuje 5. miesto ligovej tabuľky a svoj posledný zápas vyhral vysoko 4-0. Nálada v tábore oboch družstiev je určite dobrá a najmä bratia Pogbovci dávali najavo radosť zo vzájomného duelu, v ktorom bude favoritom United. José sa rozhodol pre dve zmeny v zostave: šancu v bráne dostal Romero a Mkhitaryana vystriedal Fellaini a dá sa tak očakávať, že Pogba bude operovať na pozícii desiatky.

Úvod zápasu lepšie zachytili domáci, hoci sa hostia po zaváhaní obrany takmer dostali k lacnému gólu. Martialovu strelu ešte Ruffier dokázal vyraziť, no stečovaný priamy kop Ibru zapadol za bezmocného brankára: 1-0. V ďalšej sľubnej šanci sa o niekoľko minút neskôr ocitol Mata, ktorého krásnym oblúčikom vysunul Pogba, no Španiel namieril svoj volej len do stredu brány. Hostia niekoľko krát skúšali svoje šťastie spoza pokutového územia, no ani jedna zo striel nemierila na Romerovu bránu. Svoje schopnosti následne ukázal Martial, ktorý si z hráčov v zelenom spravil kužele, ale jeho strelu Ruffier vyrazil a Ibra loptu do siete upratať nedokázal. Hostia sa do sľubnejšej pozície dostali až v 40. minúte, ale Bailly zablokoval pokus Hamouma.

8

Do druhého polčasu už nenastúpil Fellaini, ktoré vystriedal Lingard. United znovu začali veľmi aktívne, no hra bola často prerušovaná kvôli mnohým tvrdým stretom medzi hráčmi, ktoré znamenali žltú kartu pre Martiala a následne za hru rukou aj pre Herreru. Potom prišli chvíle Paula Pogbu, ktorý sa najprv krásne otočil okolo obrancu a ľavačkou mieril tesne vedľa, len aby o pár minút neskôr tradične trafil konštrukciu brány svojou hlavou. V 70. minúte poslal Mourinho na ihrisko Rashforda, pre ktorého to bol 50. zápas za United a to malo okamžitý dopad na hru. V 75. minúte sa rozbehol pomedzi obrancov hostí a jeho skvelú prácu zúžitkoval Zlatan: 2-0. Švéd síce neodohral najlepší zápas, no v 88. minúte po hlúpom faule vybojoval pokutový kop, ktorý sám premenil a skompletizoval tak hat-trick: 3-0. V samotnom závere sa k priamemu kopu postavil Pogba, no bránu Ruffiera tesne minul.

Aj keď prvý polčas nebol z našej strany ničím výnimočným, prišlo v tom druhom najmä vďaka príchodu Lingarda s Rashfordom k výraznému zlepšeniu a oživeniu hry. Gólovým hrdinom bol Zlatan, no jeho hra bola miestami priam katastrofálna. Solídne výkony podali aj Pogba s Martialom, ktorým skórovať jednoducho nebolo súdené. Vytknúť však nutno mnoho zbytočných strát v obrane, či strede ihriska, ktoré byť to kvalitnejší súper mohli končiť inkasovaným gólom.

Manchester United: Romero; Valencia, Bailly, Smalling (c), Blind; Herrera, Fellaini (Lingard ’45); Mata (Rashford ’70), Pogba, Martial (Young ’84); Ibrahimović.

Nestriedaní hráči: De Gea, Darmian, Rojo, Schweinsteiger.

Žlté karty: Martial, Herrera, Lingard, Pogba

Saint Etienne: Ruffier, Theophile-Catherine, Pogba (Beric ’79), Perrin (c), Pajot (Selnaes ’72), Veretout, Saivet, Hamouma, Malcuit, Monnet-Paquet, Jorginho (Roux ’65).

Nestriedaní hráči: Moulin, Lacroix, Lemoine, Pierre-Gabriel.

1

V ďalšom súboji vycestujú Diabli na pôdu druholigového Blackburnu, s ktorým sa stretnú v rámci FA Cupu. Zápas sa odohrá 19.02. o 17:15 SEČ a budete ho môcť sledovať na stanici Nova Šport 1.