Cíl Juana Maty v jeho třetí sezoně na Old Trafford

3

Juan Mata je momentálně druhým nejlepším střelcem této sezony a přiznává, že branky byly vždy důležitou součástí jeho hry. Po dvou trefách v posledních dvou zápasech se přiznal se svým snem.

Pouze Zlatan Ibrahimovič je momentálně jediným produktivnějším střelcem, a tak není divu, že Španěl své ambice neskrývá. Jeho tajným přáním je totiž potřetí v řadě v červeném dresu dosáhnout hranice deseti branek za sezonu. S tímto cílem se pak svěřil v interview pro United Review.

Se svou bilancí jsem spokojený. Nyní jsem už vstřelil devět branek a doufám, že jich ještě mnohem více přidám tak, ať si na konci mohu říct, že to byla dobrá sezona. V únoru mít tento počet branek na záložníka není vůbec špatný počin. A doposud jsem si žádný cíl ani nezadal, ale snad se mi povede dostat se přes hranici deseti branek.

Mata je pak hráčem, který kromě velkého počtu dokáže dát také krásné a veledůležité góly. Jedním z nich jsou například jeho památné nůžky na Anfieldu do sítě Liverpoolu v roce 2015. Na otázku, zda jej manažer Mourinho nabádá, aby chodil více do vápna, odpověděl:

Docela jo. Myslím, že od různých hráčů očekává různé úkoly, a když hraji já, snažím se dostat do takové pozice, která mi umožní buď přihrát, nebo přímo skórovat. A to se někdy povede a někdy ne, ale důležité je se do těch pozic dostávat. Zkoušet to s míčem – držet jej, přihrávat, asistovat – ale samozřejmě, i skórování je důležitou součástí mé hry.

Tabulka střelců hráčů United
Ibrahimovič – 20
Mata – 9
Pogba – 7
Martial – 7
Rashford – 6

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMata: Musíme využiť toto momentum!
Ďalší článokReview: Manchester United – Saint-Étienne
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!