Mata: Musíme využiť toto momentum!

2
Mata vs leicester 2017 001

Juan Mata priznal, že výkon United v stretnutí proti Watfordu bol jedným z najlepších v tejto sezóne a tak United pokračujú v tlaku  na ich rivalov z top štvorky.

V sobotu si United po góloch Matu a Martiala pripísali výhru 2-0. Toto víťazstvo predĺžilo sériu neporaziteľnosti Červených diablov v Premier League na 16 zápasov. United sa zároveň stali prvým klubom, ktorý dosiahol métu 2000 bodov v Premier League, od roku 1992, kedy bola táto súťaž založená.

Myslím, že sme hrali dobrý futbal. Hrali sme dosť ofenzívne, pokúšali sme sa vytvoriť si šance, špeciálne v prvom polčase. Myslím, že sme hrali skutočne dobre, síce sme mohli streliť viac gólov, ale najdôležitejšia vec je, že sme dobrým futbalom získali tri body. Bol to jeden z našich najlepších polčasov v tejto sezóne. Od prvej minúty sme vedeli, že musíme hrať vo vysokom tempe. Potrebovali sme, aby sme boli rýchli na lopte a nabiehali si za obranu. Bolo príjemné to sledovať a ešte príjemnejšie hrať.

Po strelení šiesteho ligového gólu v tejto sezóne, prišiel Mata o svoju kopačku počas gólovej oslavy. Podľa neho to bolo spôsobené voľnou obuvou, avšak bral to s humorom.

Keď som skóroval, moja kopačka bola uvolnená a skoro mi vypadla. No keď som začal oslavovať, tak sa uvoľnila. Je to dobrá reklama pre Adidas!

Martial, ktorý asistoval na gól Matovi a neskôr sám pridal ďalší, bol dodatočne pochválený od 28-ročného Matu.

Bol som za neho veľmi šťastný. Mal trochu zložitejších pár týždňov, ale dobre trénoval. Je to skvelý priateľ, skvelý hráč a môže nám veľmi pomôcť. Momentálne je sebaistý, je to úžasný hráč.

Predtým ako budú hrať United zápas v Premier League na domácom štadióne proti Bournemouthu, ich v najbližších týždňoch čaká séria štyroch pohárových zápasov. Mata ocenil, že je potrebné vziať si tri body a udržať tlak na súperov v čele tabuľky.

Potrebujeme nájsť správnu konzistenciu v našej hre. V tabuľke sme sa trošku vyšplhali a chceme ísť vyššie a vyššie. Potrebujeme sa zamerať na poháre a Európsku ligu a pokúsiť sa vytvoriť a využiť toto momentum.