14/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

United oznámili čtvrtletní zisk, ale dluh se zvýšil

Manchester United oznámil provozní zisk ve výši 37,6 milionu liber ve výkazu z posledního čtvrtletí, který ale také odhalil velký nárůst celkového dluhu.

United zaznamenali oproti čtvrtému čtvrtletí 2015 nárůst příjmů jednak z televizních práv o 40,8 % (52,5 milionu liber) a jednak ze samotných zápasů, které vzrostly o 27 % a dosáhly 38,6 milionu liber. V důsledku těchto dvou faktorů se celkový obrat vyšplhal až na 157,9 milionu liber, což představuje nárůst o 18 %. Nicméně, personální náklady vzrostly o 14 % a to zejména v důsledku příchodu letních posil Zlatana Ibrahimoviče, Paula Pogby, Erica Baillyho a Henrikha Mkhitaryana a samozřejmě i manažera Josého Mourinha.

Tak, jako rostly příjmy a některé náklady, rostl však i čistý dluh. K 31. prosinci (december) 2016 dosáhl 409,3 milionu liber (27% roční nárůst). Tuto situaci však argumentuje finanční expert David Bick tím, že změna dluhu byla zapříčiněna Brexitem a posílením dolaru proti libře. Po odečtení této odchylky, která činí 88 milionů liber, zaznamenal dluh změnu jen o 0,8 milionu liber.

Následně se David Bick vyjádřil i k příjmům z Ligy Mistrů:

Když se podíváme na Ligu Mistrů z pohledu příjmů ze vstupenek a médií, tak vás napadne, že tento druh příjmu bude chybět. A je to něco mezi 60 a 100 miliony liber pokaždé, co se tým nekvalifikuje. Co naše čísla skrývají, ačkoli jsou solidní, je, že tento druh příjmu tu chybí. Manchester United si je velmi dobře vědom toho, že by se měl opět kvalifikovat do Ligy Mistrů.

K současné situaci a budoucím investicím se vyjádřil také Ed Woodward:

Myslím, že nejsme v pozici, kdy bychom nevyhnutelně potřebovali získat větší počet hráčů. Rádi bychom současnému týmu dopřáli období stabilizace, ale každý rok můžeme kádr posilnit o pár fotbalistů. Jsme v trochu jiné situaci, než před třemi lety, kdy jsme potřebovali posilnit mužstvo více.

Zdroj: skysports.com, ir.manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!