Hodnocení: Manchester United – Watford

29

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Watfordem.

David de Gea – Se vším si dnes opět bez problémů poradil. Hosté měli nějaké ty střely, ale kromě přímého kopu ve druhé půli, se David moc nezapotil. Odchytal, jak už je zvykem, dobrý zápas. 7/10

Antonio Valencia – Dnes podal svůj klasický výkon, kdy dobře podporoval ofenzívu a v obraně hrál velmi zodpovědně. Hlavně v prvním poločase byl jednu pasáž neuvěřitelně aktivní a zapojoval se do většiny ofenzivních akcí svého týmu. Ve druhé půli už v takové míře aktivní nebyl, ale celkově odehrál velmi dobrý zápas a kvalitním výkonem potvrdil svou výbornou formu. V závěru zápasu dostal žlutou kartu po faulu na Holebase. 7/10

Eric Bailly

Eric Bailly – Byl opět výborný a dnes o něco málo lepší, než jeho kolega ze stoperské dvojice. Dobře dostupoval protihráče, v soubojích dominantní a opět ukázal, jak dobře si rozumí s míčem. Právě svou hrou na míči mi připomíná Ria Ferdinanda, kdy ve složitějších situacích pod tlakem, dobře klame pohybem těla soupeře a zvládá tak tyto situace řešit bez větších problémů. 7,5/10

Chris Smalling

Chris Smalling © – Je ve formě. Už třetí zápas v řadě odehrál na vysoké úrovni. Dnes dobře dostupoval protihráče, v soubojích také velmi dobrý, i když mu rozhodčí v první půli na hranici našeho vápna odpustil faul na Capoueho. V posledních zápasech se zlepšil i v rozehrávce, za kterou byl celkem pravidelně a oprávněně kritizován. Kapitánská páska mu zkrátka svědčí. 7/10

Daley Blind – Dnes nastoupil na levé straně obrany a vedl si slušně. V prvním poločase byl velmi aktivní směrem dopředu a jednou se velmi dobře prosadil a poslal centr na Herreru, který zakončoval nad. Ve druhé půli už tak aktivní nebyl. Dvakrát ho Niang obešel a po jedné z těchto situací vznikla šance pro hosty, konkrétně pro Janmaata. Celkově Daley neodehrál špatný zápas. Spíše dobrý, ale rychlostní hráči mu dělají problémy a právě takovým na kraji hřiště většinou musí čelit. 6,5/10

Ander Herrera – Dnes hrál výborně. V první půli jeden z nejlepších hráčů. Opět výborný a tentokrát i efektivní pohyb jak s míčem, tak bez něj. Neustále dotíral na protihráče, odebíral jim míče, zapojoval se do kombinace. Hlavně pak s Matou a Valenciou si rozuměl. Jednou se pokusil o zakončení levou nohou, ale bránu přestřelil. Ve druhé půli už tak vidět nebyl, ale i díky jeho výkonu byl náš střed hřiště silnější než v přecházejících zápasech. Kéž by tak hrál pořád. 7,5/10

Paul Pogba – V posledních dvou zápasech se jeho role trošku změnila. Hraje více zezadu a byli situace, kdy jsme ho při bránění mohli vidět, jak zaskakuje za naše krajní beky. Rozehrával od stoperů, hrál dobře pozičně a dvakrát velmi dobře střílel z větší vzdálenosti. Jednou se dostal do zakončení po centru Valencii, ale jeho střele chyběla razance. Kromě toho předvedl ten svůj dloubák za obranu na Ibru, který v těžkém zakončení levou nohou přestřelil. Hrál velmi dobře, i když nebyl tolik vidět jako ostatní hráči. 7/10

Juan Mata – Poslední zápasy jeden z nejhorších hráčů. Dnes jeden z nejlepších. V první půli hrál skvěle. Po centru Martiala otevřel skore. Měl výborný pohyb a připravil svým spoluhráčům dvě, možná tři šance. Stejně tak jako Micky, byl u všeho důležitého. Velmi dobře si v kombinaci rozuměl především s Herrerou a Valenciou. Ve druhé půli už šel jeho výkon trochu dolů, ale i tak celkově patřil mezi nejlepší hráče zápasu. Byl střídán Fellainim v 72. minutě. 8/10

Henrikh Mkhitaryan – Dnes začal na podhrotu za Zlatanem. Opět jsme od něj viděli výborný pohyb, dobrou kombinaci se spoluhráči a spoustu pohledných akcí. Byl u všeho důležitého a dvakrát se dostal do zakončení. Jednou trestuhodně přestřelil vysoko nad a podruhé jej vychytal Gomez. Jeden gol dát určitě měl a tohle je asi jediné negativum na jeho jinak skvělém výkonu. Byl střídán Lingardem v 89. minutě. 8/10

Anthony Martial

Anthony Martial – Dnes konečně dostal šanci a nastoupil na levém křídle. Byla na něm vidět chuť se předvést a od začátku zápasu byl nebezpečný. Snažil se o své typické průniky, dobře kombinoval se spoluhráči a připsal si asistenci, když přihrál na první branku zápasu. Zodpovědně se vracel bránit, což jsme mohli vidět hlavně ve druhém poločase. Pojistil výsledek zápasu svou vstřelenou brankou na 2:0. Patřil mezi nejlepší hráče zápasu. Byl střídán Rashfordem v 81. minutě. 8/10

Zlatan Ibrahimovič – Jestli někdo odehrál horší zápas, tak to byl Zlatan. Opět se stahoval do středu hřiště a snažil se rozjíždět akce, ale mám pocit, že nebyl ani z poloviny úspěšný. Hlavně v první půli ty některé ztráty a ,,zadrbané‘‘ akce byli vážně na facku. Dvakrát mohl přihrát Martialovi a místo toho volil daleko složitější, a nakonec neúspěšné řešení. Kromě toho neproměnil tutovku po centru Maty, když z malého vápna trefil Gomeze. Měl tam ještě pak dva voleje, ale ani jeden mu nevyšel. Ve druhé půli se pak dostal ještě do jednoho zakončení po centru Mickyho, ale obránce mu střelu zblokoval. Připsal si asistenci na druhou branku zápasu, když narazil míč Martialovi. Samozřejmě se mu pár věcí povedlo a chápu, že vše nevyjde, ale těch ztrát a špatných řešení tam bylo tentokrát opravdu hodně. Jeho výkon je pro mě zklamáním, když vezmu v úvahu i tu neproměněnou tutovku. 6/10

Marouane Fellaini – Nahradil Matu v 72. minutě a zařadil se do středu hřiště. Dobře zapadl do hry a mohli jsme opět vidět jeho sílu v osobních soubojích. 6/10

Marcus Rashford – Nahradil Martiala v 81. minutě. Okamžitě po svém příchodu na hřiště se snažil prosadit v soubojích jeden na jednoho a byla na něm vidět chuť ještě zvýšit skore zápasu. NEHODNOCEN.

Jesse Lingard – Nahradil v 89. minutě Mickyho. NEHODNOCEN.

Týmový výkon: Navázali jsme na výkon proti Lesteru a řekl bych, že jsme ho ještě o úroveň pozvedli. Hlavně první půle byla skvělá a mít Zlatan svůj den tak to mohlo být už v poločase klidně 4:0. Nakonec jsme druhou branku přidali až ve druhé půli. Ve druhé půli se pak i hosté dostali do slibných situací, ale branku nakonec nevstřelili a David de Gea tak může být spokojen, když udržel čisté konto. Většina hráčů předvedla výborné výkony a snad v tom budou pokračovat i v dalších zápasech. 8/10

Pozn. Hráče zápasu jsem nezvolil a nechám to na hodnocení fanoušků. Nemohl jsem se rozhodnou. Mata podal výborný výkon a vstřelil branku, ale herně byl ještě o něco lepší Micky, který pak zase dvě velké šance neproměnil. A pak tu máme Martiala, který herně možná nebyl tolik vidět jako Mata nebo Micky, ale má vstřelenou branku a asistenci. Vyberte si.

Predchádzajúci článokFellaini: Musím zo seba vydať maximum
Ďalší článokHráči na sociálnych sieťach 12.2.2017
jujinek77

Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!