01/08/2021

U18: United – Newcastle 4:0

Manchester United U18 v 20. kole Premier League U18 bez větších problémů porazil na domácím hřišti Newcastle U18 4:0, když se hattrickem blýskl Aidan Barlow.

Do utkání, které se hrálo za lehkého sněžení, vstoupili domácí hráči výborně a už v 6. minutě utkání se dostali do vedení a to když Zach Dearnley využil přesnou přihrávku Jake Kenyona – 1:0. V prvním poločase byl Manchester United lepším týmem, ale do přestávky se mu nepodařilo navýšit své vedení. Největší šance v prvním poločase spálili Nishan Burkart, Ethan Hamilton a Aidan Barlow.

Vytoužený druhý, uklidňující gól přišel v 59. minutě. Hostujícího brankáře Bena Smithe překonal Aidan Barlow2:0. O osm minut později byl střelec druhé branky faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu sám proměnil – 3:0. Konečnou podobu výsledku dal v 80. minutě opět Aidan Barlow, který tak po přihrávce Kenyona zkompletoval svůj hattrick – 4:0.

V ligové tabulce mladíkům Manchesteru United patří nadále druhá příčka, když na vedoucí Manchester City ztrácí devět bodů.