Review: Manchester United – Watford

46

25. kolo Premier League prinieslo zápas medzi domácim Manchestrom United a hosťujúcim Watfordom. Zápas priniesol pekný futbal zo strany United a výhru v pomere 2:0.

Mourinhovi nebol k dispozícii Phil Jones, ktorý utrpel menšie zranenie, ale bol to zároveň jediný hráč, ktorý do zápasu zasiahnuť nemohol. Očakávalo sa teda, že manažér by mohol dať šancu hráčom ako Shaw, či Martial, ktorí si v posledných zápasoch moc nezahrali.

Diabli sa v Premier League nachádzajú stále na 6. priečke, aj napriek predchádzajúcej výhre nad úradujúcimi majstrami z Leicestru na ich ihrisku v pomere 3:0. Je však len otázkou času, kedy sa výkony Diablov na ihrisku odzrkadlia aj na postavení v tabuľke.

United posilnení skvelými fanúšikmi vstúpili do zápasu veľmi aktívne a hneď v úvode po peknej kombinácii sa do zakončenia dostal Zlatan Ibrahimovič a o pár minút neskôr Henrikh Mhitaryan a Anthony Martial. Hostia sa do prvej vážnejšie šance dostali až v 18. minúte, kedy z hranice 16tky pálil tesne mimo bránu Holebas. Ešte v tej istej minúte to skúšal Pogba asi z 20 metrov a Gomes len končekmi prstov zabránil lopte skončiť v bráne. Diabli držali hostí stiahnutých na svojej polovici a snažili sa nájsť cestu ku gólu. V 26. minúte zápasu vyslal Pogba svoju povestnú loptu za obranu, ktorou našiel Ibrahimoviča, ale ten z blízkosti nedokázal trafiť bránu. O minútu neskôr sa do obrovskej šance dostal opäť Pogba, ktorý strieľal z prvej, ale ani jemu sa nepodarilo prekonať Gomesa v bráne hostí. V prvých 30 minútach hráči United predvádzali pekný futbal a diváci si určite prišli na svoje, avšak chýbali tomu góly. V 31. minúte sa v ďalšej obrovskej šanci ocitol po Matovom centri Ibrahimovič, ale z troch metrov trafil hlavou len Gomesove nohy. Našťastie o minútu neskôr sa to však zmenilo a po peknej akcii po ose Mata-Mkhitaryan-Martial otvoril skóre Mata 1:0. Gólu predchádzala pekná narážačka a presný center od Martiala. Diabli pokračovali vo skvelom tímovom výkone a snažili sa pridať druhý gól. Konečne to nebola len jedna dobrá dvadsaťminútovka v podaní United, ale celý prvý polčas bol v réžii hráčov v červenom a druhý polčas sľuboval skvelý zážitok pre divákov.

Hneď z úvodu druhého polčasu bol nebezpečný Martial, ktorý sa pokúšal strelou z ľavej strany navýšiť skóre. V 53. minúte zahrávali hostia priamy kop z nebezpečenej vzdialenosti, ale De Gea fantastickým zákrokom zneškodnil tento pokus. V 60. minúte sa po krásnej rýchlej akcii na jeden dotyk presadil po ľavom krídle Martial a zvýšil tak náskok United na 2:0. Na hru Diablov sa v tomto zápase bola radosť sa pozerať. Diabli pokračovali vo svojom skvelom výkone a naďalej kontrolovali hru. Miestami sa síce stalo, že hostia sa dostali pred De Geu, ale boli to skôr polo šance, s ktorými obrana United nemala veľké problémy. V 72. minúte siahol Mourinho po prvom striedaní a z ihriska sa porúčal strelec prvého gólu Mata, ktorého nahradil Fellaini. Hráči v červenom sa samozrejme už netlačili toľko ku bráne súpera a radšej podržali loptu na svojich kopačkách, čo bolo vzhľadom na vývoj zápasu a výsledok pochopiteľné. V 80. minúte prišlo druhé striedanie a Mourninho stiahol aj druhého strelca gólu Martiala, ktorého vystriedal Rashford. O pár minút neskôr sa v ďalej obrovskej šanci ocitol opäť Ibrahimovič, ale jemu v tomto zápase nebolo súdené dať gól. Zápas sa do konca len dohrával a v 89. minúte využil Mourinho aj svoje tretie striedanie a na ihrisko poslal Lingarda, ktorý nahradil Mkhitaryana. Do konca zápasu sa už nič neudialo a zápas sa tak skončil 2:0.

Prvý polčas bol zo strany United takmer bezchybný. Chýbali mu akurát nepremenené 100% šance, s čím sa Diabli stretávajú zápas, čo zápas. Skvelý tímový sebavedomý výkon, pohyb hráčov bez lopty,  vynikajúci Pogba s Herrerom v strede ako dirigenti hry, nebezpečné útoky po krídlach. Toto všetko zdobilo hru United v prvom polčase. V druhom polčase Diabli pokračovali v skvelom výkone a bez problémov navýšili skóre. Žiaden z hráčov nevyčnieval a všetci hráči ťahali za jeden koniec. Je skvelé, že pokračujeme v šnúre bez prehry, ktorú sme navýšili na 16 zápasov a zároveň vytvárame tlak na tímy pred nami.Po dlhom čase sme sa konečne posunuli na vyššie miesto v tabuľke, aspoň do zápasu medzi Liverpoolom a Tottenhamom.