03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Smalling interview 2017 001
Redaktorské správy

Interview: Proč Smalling obdivuje Beckhama?

Obránce Chris Smalling odpověděl na několik rychlých otázek, které se týkaly například nejlepšího gólu, zákroku a týmu, který kdy viděl. Anglický reprezentant poskytl několik výřečných odpovědí, ve kterých legenda Manchesteru United, David Beckham, figurovala hned dvakrát…

Nejlepší gól, který jsi kdy viděl?

V televizi to musí být Beckhamův přímý kop proti Řecku. Pamatuji si, že jsem ten zápas sledoval s mojí mamkou a bráchou. Ten pocit, když balón skončil v síti, byl neuvěřitelný. Já s bráchou jsme ho hned potom zkoušeli zahrát v obýváku! Byl to moment, kdy na sebe velký hráč vzal zodpovědnost a spasil svůj tým. A nejlepší gól, který jsem viděl naživo, jsou určitě Waynovy nůžky proti City. Bylo to mé první derby a měl jsem na celou situaci dobrý výhled, byl jsem kousek od Naniho na půlce. Pro Wayna bylo neuvěřitelné, když se mu povedl takový kousek. Vzpomínám si, jak celý stadion v tu chvíli explodoval.

Nejlepší zákrok, který jsi kdy viděl?

David jich měl už tolik! V tom zápase jsem nehrál, ale bylo to proti Evertonu [v r. 2014] v nastaveném čase, jak nějakým způsobem konečkami prstů vytěsnil střelu Bryana Ovieda z velkého vápna. Navíc ještě předtím v zápase chytil penaltu a pak se mu povedl tenhle super zákrok levačkou, když už to vypadalo jako jasný gól. Je to nejlepší zákrok, který jsem kdy viděl.

Nejlepší individuální výkon, který jsi kdy viděl?

Řekl bych, že Beckham proti Řecku. Je jen málo věcí, které jsou lepší, než reprezentovat svou zemi, navíc v tak velkém zápase. Hrál fantasticky, byl tahounem týmu a když se dostal k tomu přímému kopu, bylo jen jedno místo, kam míč poletí.

Kdybys mohl hrát v kterémkoliv týmu v historii, který by sis vybral?

To by byl nejspíše vítězný tým z Mistrovství světa z roku 1966. Když si můžete říci, že jste vyhráli Mistrovství světa, tak si myslím, že můžete zakončit fotbalovou kariéru velmi, velmi spokojení! A také tým United z roku 1999, který vyhrál Treble. Vidět ty oslavy na konci roku, to vám napoví, jak velkého úspěchu dosáhli.

Je nějaký stadion nebo město, kde jsi ještě nehrál a chtěl bys?

Chtěl bych si zahrát na San Siru a na Nou Campu. Těžko se mezi nimi vybírá, ale pravděpodobně bych si vybral San Siro.

Kdybys ses mohl vrátit v čase a dát radu svému 16letému já, co bys mu poradil?

Řekl bych si, abych žil každý den naplno a opravdu si užil ty velké momenty, protože nikdy nevíte, kolik času vám zbývá, ať už obecně v životě nebo ve fotbalové kariéře. Musíte si užívat život a vždy se na něj dívat v širší souvislosti.

Jaký je tvůj největší fotbalový sen?

Myslím, že je to vyhrát Mistrovství světa. Byla by to opravdová třešnička na dortu.

Zdroj: manutd.com
Zdroj videa: youtube.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!