16/05/2021

PL2: Derby County – United 5:3

Manchester United U23 v 16. kole Premier League 2 nestačil na předposlední Derby County U23, kterému v přestřelce na jeho hřišti podlehl 5:3.

Manchester United měl skvělý vstup do utkání. Už v 6. minutě utkání zahrával po faulu na Mitchella přímý kop Callum Gribbin a ačkoliv se jednalo o těžkou pozici, dokázal hráč dopravit míč do sítě – 0:1. O chvíli později nebezpečně střílel Kehinde, tentokrát však brankář Roos dobře zakročil. Na druhé straně nejprve střílel vedle branky Kierana O’Hary Jakobsen, v 27. minutě však stejný hráč připravil střeleckou pozici pro Alexe Babose, který nezaváhal a vyrovnal – 1:1. Pět minut před koncem prvního poločasu Bennett obešel Olosundeho, centrem přehodil brankáře O’Haru a Timi Elsnik jednoduchou hlavičkou usměrnil míč do sítě – 2:1.

V úvodu druhého poločasu sice byli aktivnější hosté, nicméně o osudu utkání rozhodla pětiminutovka, během které Derby vstřelilo hned tři branky. V 67. minutě nejprve skóroval Timi Elsnik, o dvě minuty později se střelecky prosadil Kellan Gordon a v 72. minutě dokončil pětiminutovku hrůzy Dán Jakobsen5:1. V závěru utkání se United alespoň povedlo výsledek trochu zkorigovat. V 77. minutě sice Redmond nejprve trefil tyč domácí branky, svojí druhou střelu už ale umístil do sítě – 5:2. Konečnou podobu výsledku dal v 88. minutě Kehinde, který využil přihrávky Gribbina a vstřelil svojí první branku za rezervní tým United – 5:3.

27. Babos, 40. a 67. Elsnik, 69. Gordon, 72. Jakobsen – 6. Gribbin, 77. Redmond, 88. Kehinde