28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mata vs leicester 2017 001
Mediálne správy

Mata: Na takovém výkonu můžeme stavět

Středopolař Manchesteru United Juan Mata přiznává, že vítězství nad šampiony z Leicesteru City bylo velmi důležité, protože díky tomu mohou Rudí ďáblové stáhnout náskok koknurentů v boji o TOP4.

Přesvědčivé vítězství 3:0 na venkovním hřišti přiblížilo United pouhý bod za Liverpool a dva body ztrácejí na první čtyřku. Matovi se podařilo skórovat třetí gól zápasu a podle svých slov byl potěšen dobrou koncovkou i celkovým výkonem.

Dnes se nám podařilo využít příležitosti, což bylo velmi důležité. To je to, co musíme dělat. Minulý zápas jsme měli šanci stáhnout náskok, ale neudělali jsme pro to dost, alespoň ne tolik, kolik bychom si přáli. Dnes se nám to podařilo.

Svěřenci Josého Mourinha protáhli šňůru zápasů, ve kterých nenašli přemožitele v Premier League na číslo 15. Mata následně pochválil Mkhitaryana, který dal klíčový gól.

Je to velmi kvalitní hráč a je snadné porozumět jeho stylu hry, protože to je víceméně způsob, jakým také rád hraji. Rozumíme si velmi dobře, ale není to jen o nás, je to o celém týmu. Jsem moc rád, že jsme předvedli kvalitní výkon. Pro mě a Mickiho bylo důležité dát gól, protože Zlatan jich střílí hodně a my potřebujeme také skórovat. Dáváme góly, vytváříme si šance a dnes jsme si to užili, protože jsme na to měli na hřišti prostor.

Španělský reprezentant, který okořenil vítězství United svým pátým gólem v sezóně, byl spokojený s výkonem United, který by snesl i přísnější měřítka.

Jedna z nejtěžších věcí ve fotbale je vytvářet si šance, které samozřejmě musíme zakončit. Když vedete 3:0, hraje se vám už mnohem pohodlněji. Vím, že jsme měli dostatečné držení míče, ale do prvního gólu to bylo těžké. Myslím, že jsme hráli dobře, s klidem na balónu a celkem slušně jsme bránili. Bylo důležité, abychom byli efektivní před bránou soupeře. Také jsme nějaké šance zahodili, ale výsledek 3:0 je skvělý. Nebylo to jen o získání třech bodů, ale také o získání sebedůvěry a myslím si, že na tomto výkonu můžeme do budoucna stavět.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!