18/06/2021

U18: United – Wolves 3:0

Manchester United U18 v 19. kole Premier League U18 porazil na domácím hřišti předposlední Wolves U18 bez větších problémů 3:0.

V základní sestavě nechyběl brankář Alex Fojtíček, zatímco mládežnický tým United se bude muset několik měsíců obejít bez ofenzivního záložníka Tahitha Chonga, který si poranil koleno. První střelecký pokus utkání si na své konto připsali v 24. minutě hráči Manchesteru a to když po akci Gomese střílel nad Indy Boonen. O čtyři minuty později se ke střele dostali i hosté, konkrétně Josh Hesson trefil tyč domácí branky. Velkou šanci spálil o chvíli později Ethan Hamilton, jehož střela se od tyče odrazila přímo do náruče brankáře Browna. Těsně před koncem prvního poločasu ještě nepřesně střílel Boonen po skvělé technické akci Hamiltona.

V druhém poločasu United pokračovali v neproměňování šancí. V 54. minutě Brown vytáhl skvělý zákrok proti střele Angela Gomese a následně neuspěl ani Joshua Bohui, který vůbec netrefil branku hostů. Wolves zahrozili v 60. minutě utkání střelou z přímého kopu z dálky, ale ani Elliot Watt neměl přesně seřízená mířidla. Na druhé straně Brown předvedl další pěkný zákrok, když zblízka zneškodnil střelu Bohuie. V 65. minutě se United konečně prosadili. Angel Gomes využil dobré přihrávky z levého křídla a střelou k pravé tyči překonal hostujícího brankáře – 1:0. Pro Gomese to byla v této sezoně již 11. vstřelená branka. Pojistit vedení se domácím podařilo až v 86. minutě, když střídající Zach Dearnley připravil střeleckou pozici pro Bohuie a ten se nemýlil – 2:0. Konečnou podobu výsledku dal v nastaveném čase Dearnley, který překonal Browna střelou z voleje – 3:0.