Review: Leicester City – Manchester United

16

V rámci 24. kola futbalisti Manchestru United zavítali na ihrisko úradujúceho majstra z Leicestru, ktorý sa v tejto sezóne (v lige) herne a výsledkovo trápi. Po strate Arsenalu a Liverpoolu sme tak mali opäť šancu dotiahnuť sa na tímy pred nami.

V základnej zostave hostí sa oproti poslednému neúspešnému zápasu s Hullom na Old Trafforde Mourinho odhodlal k niekoľkým zmenám. Na ľavej strane obrany sa predstavil Rojo a jeho miesto v strede zaujal okrem Smallinga aj navrátilec Bailly, RB už klasicky Valencia. V strede zálohy pri sebe nastúpili Pogba s Herrerom. Na AM bol písaný (podľa manutd.com) Henrikh Mkhitaryan a po stranách sa o ofenzívu starali Marcus Rashford s Juanom Matom. Hrot zastal, samozrejme, Zlatan Ibrahimović. Wayne Rooney kvôli chorobe nebol ani na lavičke. Výkop bol naplánovaný na 17:00 SEČ. Hlavným rozhodcom bol A. Taylor

Prví zahrozili domáci, keď v 4. minúte po centri Mahreza odvracal loptu Rojo. Práve Rojo sa neskôr v 6. minúte postaral o prvú strelu hostí, keď napriahol z hranice 16tky a zamestnal Schmeichela. V 19. minúte sa po štandardke prihlásili o slovo domáci, no vybojovali iba roh. V 22. minúte svojou zlou prihrávkou dozadu zavaril Baillymu Herrera, no Eric si s Musom poradil a odvrátil na roh. V 23. minúte sme sa po dlhej dobe ozvali my, keď po centri Mkhitaryana zakončoval Rashford, ale prestrelil. Po hluchej desaťminútovke sa k slovu opäť dostal Rashford, keď v 35. minúte štipľavo poslal loptu k bližšej tyči a prinútil Schmeichela k perfektnému zákroku. Následne po rohu hlavičkoval Smalling, no vedľa. Najbližšia akcia už ale červených rozveselila. Smalling vyhral v 42. minúte v strede ihriska hlavičkový súboj a k lopte sa dostal Mkhitaryan. Obhodil si Hutha a šprintom si to namieril k Schmeichelovi, ktorý si síce na jeho strelu siahol, no gólu nezabránil – 0:1. To ale nebolo všetko. O minútu bolo ešte veselšie. V 44. minúte si loptu v strede poľa vymenili Mata s Valenciom a druhý menovaný si to namieril dopredu. Namiesto centra ale poslal loptu po zemi, ktorá si našla nikým nestráženého Ibrahimovića, a ten sa z podobných pozícií nemýli – 0:2. V 45. minúte ešte vystrašil De Geu Ndidi, no Španiel si s jeho projektilom poradil. Do šatní sa tak išlo za stavu 0:2

Hneď úvodná akcia druhého polčasu znamenala navýšenie skóre pre hostí. V 49. minúte si navzájom loptu vymenil Mata s Mkhitaryanom, ktorý ju potiahol k bráne a priťukol ju Matovi napravo. Ten si loptu s Henrikhom opäť rýchlo vymenil, posunul si to k bráne a Schmeichelovi nedal najmenšiu šancu – 0:3. V 52. minúte sa do šance rútil Rashford, ale Schmeichel si dal pozor. V 57. minúte domáci zahrávali štandardku, ku ktorej sa postavil Mahréz. Múr sa pred De Geom nepochopiteľne rozostúpil a mali sme šťastie, že Mahréz trafil iba bočnú sieť. V 61. minúte z diaľky zakončoval Drinkwater. V 62. minúte sa v obrovskej šanci ocitol Mata, ale vôbec to nezvládol, keď lobom z metra loptu prihral rovno Schmeichelovi do rukavíc. Drinkwater to opäť skúšal v 66. minúte, no opäť netrafil bránu. Valencia bol pri chuti aj v záverečnej desaťminútovke zápasu, keď v 83. minúte podobnou prihrávkou ako Ibrahimovića pri góle vyzval k zakončeniu Mkhitaryana, ktorý ale bránu prestrelil. V 88. minúte ešte z diaľky napriahol Pogba, ale brankár jeho strelu zneškodnil. Nič zaujímavé sa už v závere neudialo a hostia si teda pripísali dôležité víťazstvo po výhre 0:3

Hostia v červenom si po hladkom víťazstve 3:0 pripisujú veľmi dôležité 3 body do tabuľky. Na Liverpool pred nami na 5. mieste strácame bod a na 4. Arsenal iba 2. Na druhé miesto a Tottenham je to bodov 5. Liga Majstrov je na dosah a je potrebné zbierať body za každých okolností.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Huth, Morgan, Fuchs – Mahrez, Drinkwater, Ndidi, Musa (46´ King) – Vardy, Okazaki (46´ Gray)

Lavička: Ron-Robert Zieler, Chilwell, Benalouane, Albrighton, Gray, King, Kapustka

ŽK: 5´ Drinkwater, 40´ Fuchs

Manchester United: De Gea – Valencia, Bailly, Smalling, Rojo (46´ Blind) – Herrera, Pogba – Mkhitaryan, Mata (77´ Fellaini), Rashford (83´ Young) – Ibrahimović

2 Žlté karty 4

Najbližšie sa Červení diabli predstavia na domácom trávniku v rámci 25. kola anglickej Premier League. Našim súperom budú futbalisti Watfordu, ktorým máme po prvom zápase čo vracať. Zápas sa odohrá v sobotu 11. februára o 16:00 SEČ

Zdroje: whoscored.com, fourfourtwo.com, manutd.com

Predchádzajúci článokU18: United – Wolves 3:0
Ďalší článokHodnocení: Leicester City – Manchester United