Hodnocení: Leicester City – Manchester United

62

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Leicesterem City.

David de Gea – Moc toto řešit nemusel. Zaznamenal jsem jen střelu Ndidiho, se kterou si bez problémů poradil. Jinak jej hráči domácích výrazně neohrozili. V závěru zápasu dostal žlutou kartu. 6,5/10

Antonio Valencia – Od začátku zápasu byl velmi aktivní a snažil se podporovat ofenzívu. Dostával se k centrům, ale moc mu nevycházeli. Až v závěru poločasu se mu podařilo přízemní přihrávkou najít ve vápně domácích Ibru, který vstřelil druhou branku zápasu. Ve druhém poločase předvedl Antonio svůj klasický poctivý výkon a celkově patřil mezi nejlepší hráče zápasu. 7/10

Eric Bailly

Eric Bailly – Zhruba po měsíci se objevil v zápase A týmu, ale nucená pauza z důvodu repre povinností na něm nebyla znát. Je to ,,zvíře‘‘. Tak jako jeho kolega, i on, jak na míči, tak v soubojích naprosto skvělý. Hodně mě zaujala situace, jak s klidem odkráčel po tom co pokopal Vardyho a ten mu to okamžitě vrátil. Na to, že je ještě mladý, tak se tímto vůbec nenechal rozhodit a i v dalším průběhu zápasu domácího útočníka spolu se Smallingem úplně vymazal. 7,5/10

Chris Smalling

Chris Smalling © – Vypadá to, že se dostává do své nejlepší formy. Po slušných výkonech v posledních dvou zápasech dnes podal naprosto skvělý výkon. V soubojích dominantní, na balonu jistější než dříve a po vyhraném souboji uprostřed hřiště si připsal asistenci na první branku zápasu, když přistrčil míč Mickymu. 8/10

Marcos Rojo – Dnes nastoupil na levé straně obrany a vedl si slušně. Myslím, že minimálně jednou mu rozhodčí ukřivdil, když po jeho soubojích s Musou a Mahrezem pískal standardky ve prospěch Lesteru. Do ofenzivy se nezapojoval tak jako Valencia a v poločase, nejspíš kvůli zdravotním problémům, musel střídat. 6,5/10

Ander Herrera – Jeden z těch slabších hráčů dnešního zápasu. Pochválil bych ho za jeho přerušování soupeřovy kombinace, kdy ho míč ale spíše trefoval, než že by Ander nějak výborně protihráče dostupoval. Každopádně toho hodně oběhal a jednou ve druhé půli velmi dobře přihrál Mickymu do takové pološance. To je to pozitivní. Negativní je jeho špatná poziční hra. Dostal žlutou kartu, když trošku zbytečně zastavil Vardyho, který stejně neměl míč pod kontrolou. Měl tam opět zbytečné ztráty míče a po jedné takové ztrátě uprostřed hřiště dostal žlutou kartu Pogba, který musel faulovat rozběhlého Ndidiho. V první půli taky založil soupeřův brejk, když nechtěně přihrál Vardymu. Zkrátka potvrdil svou ,,jojo‘‘ formu, kdy jeden zápas odehraje velmi dobře a další dva průměrně až podprůměrně. 5/10

Paul Pogba – Dnes ho ostatní hráči trošku zastínili. To ale neznamená, že hrál špatně. Hrál více zezadu, než v předcházejících zápasech a tím pádem se tolik nedostával k vápnu Lesteru. Hrál jednoduše, snažil se rozehrávat, dobře kombinoval a pochválil bych ho, za to, jak dobře řešil situace pod tlakem. Nemusí být pokaždé za hvězdu a mít na kontě asistence a vstřelené branky. Někdy stačí poctivý, pracovitý a zodpovědný výkon. Tohle dnes Paul předvedl a jsem s ním spokojen. Dostal žlutou kartu za faul na Ndidiho, ale nevyčítal bych mu to. 6,5/10

Juan Mata – Nejhorší hráč zápasu. A nic na tom nemění ani vstřelená branka po dobré kombinaci s Mickym. Ostatně je to taky jediná situace, za kterou si zaslouží pochválit. Jinak tam měl spoustu ztrát a po jedné z nich, zřejmě z frustrace, mu ,,přeplo‘‘ a za svůj zákrok na Vardyho měl být úplně jasně vyloučen. Naštěstí dostal jen žlutou kartu. O soubojích jeden na jednoho se ani nebavím, protože žádné v jeho podání ani neproběhli. Bod navrch dostal jen za ten vstřelený gol. Byl střídán Fellou v 77. minutě. 4,5/10

Henrikh Mkhitaryan – V první půli začal z levé lajny, ale moc mu to nešlo. Pohyb opět dobrý, ale míče mu odskakovali. Ještě v průběhu první půle se přesunul na podhrot za Zlatana a prospělo mu to. Snažil se o kombinaci a měl nejlepší pohyb ze všech ofenzivních hráčů. Po Smallingově přistrčení ve 42. minutě dobře přebral míč, rozběhl se s ním vstříc bráně Lesteru a otevřel skore. Na začátku druhé půle dobře zakombinoval s Matou a připsal si asistenci na třetí branku zápasu, kterou vstřelil právě Mata. Ve zbytku zápasu předváděl to, co je mu vlastní. Výborný pohyb, kombinaci a snahu o ohrožení soupeřovi brány. Velmi dobře si v kombinaci rozuměl hlavně se Zlatanem. Dnes celkem jednoznačně MOTM. 8/10

Marcus Rashford – Z jeho výkonu mám rozporuplné pocity. V první půli řešil snad všechny situace úplně špatně. Měl tolik možností jít jeden na jednoho proti Simpsonovi, ale vždy míč zasekl a buď zkoušel centrovat, což snad ani jednou nevyšlo, nebo přihrával na jistotu na nejbližšího hráče. Nepodal nejlepší výkon, ale i tak stihl za celý zápas třikrát ohrozit bránu Lesteru. Jednou střílel nad a dvakrát ho vychytal Schmeichel. Byl střídán v 82. minutě. 6/10

Zlatan Ibrahimovič – Celý zápas se většinu času pohyboval mimo vápno a to není v jeho případě vůbec něco pozitivního. Chápu jeho snahu rozjet nějakou akci a mnohokrát je úspěšný, ale potom chybí ve vápně. Naštěstí, když už tam byl, tak jej Valencia našel a Zlatan tak vstřelil svůj patnáctý ligový gol. Velmi dobře si rozuměl v kombinaci hlavně s Mickym. Celkově hrál dobře. Vše se mu nepovedlo, ale to je daň za to, že pořád něco zkoušel a nad jeho hrou jsme se dnes bavil. 7/10

Daley Blind – Přišel do druhé půle místo Roja. Asi dvakrát mu svým pohybem udělal Mahrez menší problémy, ale nic vážného z toho nakonec nebylo. Dobře rozehrával a podal slušný výkon. 6/10

Marouane Fellaini – Přišel na hřiště místo Maty v 77. minutě. Měl tam jednu zbytečnou ztrátu míče, ale jinak dobře zapadl do hry a byl platný, když párkrát hlavou odvrátil centr z našeho vápna. 6/10

Ashley Young

Ashley Young – Nahradil v 82. minutě Rashforda. Moc toho za posledních deset minut nestihl a proto je NEHODNOCEN.

Týmový výkon: Dnes to mělo parametry. Začali jsme s hrou na dva útočníky, ale prvních dvacet minut bylo slabších a nedokázali jsme se dostat k bráně soupeře. Ještě v průběhu první půle jsme přešli na systém 4-2-3-1 s Mickym na podhrotu a to byl asi nejdůležitější okamžik zápasu. Micky se stal rozdílovým hráčem a přispěl svým výborným výkonem k jednoznačné výhře 3:0. Také obrana v čele se stopery si vedla výborně. Celkově k zápasu hráči přistoupili zodpovědně a většina z nich předvedla dobrý výkon. 7/10.

Predchádzajúci článokReview: Leicester City – Manchester United
Ďalší článokBoss po výhre nad Leicesterom
jujinek77
Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!