23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Smalling je na Leicester připraven

Byť vědom si útočné síly Leicesteru City v čele s útočníkem Jamiem Vardym, je Chris Smalling na vzájemný duel dle vlastních slov zcela připraven.

Anglický obránce dokonce v posledním utkání se svěřenci Claudia Ranieriho rozvlnil síť, čímž tak znatelně přispěl k tehdejší pohodové výhře v poměru 4:1. Smalling se rovněž trefil i v zápase s Wiganem, jež se odehrál minulý týden, a tak je stoper před nedělním utkáním při chuti.

Start Chrise Smallinga v následujícím utkání se pak očekává i kvůli zranění Phila Jonese, který svůj poslední zápas pro drobnější šrám nedohrál. Že se pak na utkání s Leicesterem těší a je zcela připraven, potvrdil Smalling v rozhovoru pro MUTV.

Líbí se ti, že hrajete jedno těžké utkání za druhým napříč různými soutěžemi?
Ano, preferuji tento nabitý program před pouhým jedním utkáním týdně a pěti nebo šesti tréninky. Radši hraji, poté regeneruji, poté zlehka trénuji a nato opět jdu do zápasu. A myslím, že stejný názor zastává většina hráčů. Trénování je dobré, zlepšíte se u toho, ale fotbal děláme kvůli zápasům.

Na postu stopera vás je několik – ty, Phil Jones, Marcos Rojo, Eric Bailly a Daley Blind. Snažíte se porozumět jeden druhému tak, abyste byli připravení na spolupráci s kýmkoliv.
Přesně tak! Často na tréninku střídáme své parťáky v obraně. Protože nikdy nevíte, co přijde v zápase. Pochopení hry je základ a pokud to děláme denně, cítíme se pak mnohem pohodověji.

Příští zápas je proti Leicesteru City. Překvapilo tě, kde se mistři momentálně nachází?
Ano a asi nejsem sám. Bez ohledu na to, jestli je někdo pasoval na boj o titul, nebo ne, tak si myslím, že by měli být výše. Ale nesmíme zapomenout na to, že mají kvality, které z nich udělali šampiony, takže těchto hrozeb si musíme být vědomi.

Jamie Vardy se ve své autobiografii rozepsal o nejnepříjemnějším obránci. Jsi rád, že tímto hráčem jsi právě ty?
Jo, to jsem. Speciálně, když to o vás nepíše někdo, jako je on, protože Jamie je zase noční můrou pro obránce. Především pak proto, že je nepředvídatelný. Jeho rychlost a nasazení… udělá vám to radost, když o vás řekne, že jste těžkým soupeřem.

Stejně jako celý Leicester nemá zrovna povedenou sezonu. Představuje pořád takovou hrozbu?
Určitě. A je úplně jedno, že nemá takovou formu jako loni. On je typem hráče, který pro tým udělá vše a nezáleží na tom, kolik má zrovna na kontě branek. Když má on míč, tak máte daleko méně prostoru na hru, než když ho má kdokoliv jiný.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!