Review: Manchester United – Hull City

26

Po pohárových zápasoch prišla na radu Premier League, v ktorom Diabli hostili Hull City na Old Trafforde. Zápas bol poznamenaný najmä nepremenenými šancami zo strany United a preto sa skončil už 9 remízou v Premier League 0:0.

Po remízových zápasoch s Liverpoolom a Stoke si Diabli nemohli dovoliť ďalšiu stratu bodov, pokiaľ chcú pomýšľať na priečky zaisťujúce Ligu Majstrov. Naviac všetky tímy z TOP4 stratili body a tento zápas bol vynikajúcou príležitosťou dohnať bodový náskok súperov.

S Hullom sa United stretli 2x v semifinále EFL Cupu, kde aj napriek prehre v druhom zápase dokázali postúpiť do finále poháru. V druhom pohári FA Cupe si Diabli pohodlne poradili s Wiganom 4:0 a tak sa mohlo zdať, že hráči sú opäť pri chuti.

Čo sa týka zranení, tak toto je naše najlepšie obdobie za posledných pár sezón, pretože Mourinho má k dispozícii plný káder. Naviac sa už vrátil aj Eric Bailly, ktorý mohol zasiahnuť do stretnutia.

Diabli začali veľmi aktívne a od prvej minúty sa snažili vstreliť gól. Hráči napádali na súperovej polovici a bolo vidieť snahu získať loptu do svojho vlastníctva čo najskôr. Napriek vysokej aktivite, Hull bol zatiahnutý a prvá strela, ktorá mohla skončiť gólom prišla v 15. minúte z kopačky Ibrahimoviča. United stále hýrili aktivitou, no hra sa síce odohrávala na útočnej polovici, ale zároveň len po 16tku súpera. Často krát sa totiž stávalo, že vo finálnej fáze chýbalo trochu presnosti, či už sa jednalo o center alebo prihrávku. V 35. minúte sa konečne podarilo trochu otvoriť obranu súpera, z čoho vznikla ďalšia strela Ibrahimoviča, no chýbala jej razancia a brankár si s ňou poradil. V 41. sa po krásnej Zlatanovej pätičke dostal do obrovskej šance Pogba, ale ani on nevyzrel na Jakupoviča v bráne hostí. Prvý polčas moc gólových šancí neponúkol a skončil sa bezgólovo 0:0.

Do druhého polčasu urobil Mourinho jednu zmenu a rozhodol sa posilniť ofenzívu Rooneym, ktorý nahradil Carricka a zároveň po ňom prebral kapitánsku pásku. O pár minút neskôr v 55. minúte došlo k druhému striedaniu a zraneného Jonesa vystriedal Smalling. O minútu neskôr poslal Pogba už po niekoľký krát v tomto zápase fantastickú loptu za obranu, ale tentokrát to Rashford nedokázal zužitkovať. V 60. minúte mohol Ibrahimovič opäť otvoriť skóre zápasu, ale jeho pokusu z otočky z malého vápna chýbali iba centimetre. V 62. minúte zápasu prišlo k poslednému striedaniu United, keď z ihriska odišiel Mkhitaryan, ktorého nahradil Mata. Hull bol veľmi dobre organizovaný na vlastnej polovici a bolo vidieť, že remíza pre nich znamená výhru. Takisto hostia využívali každú chvíľu aby prerušili a rozkúskovali hru. V 73. minúte mal ďalšiu 100% šancu Mata, ktorý mal pred sebou odkrytú celú bránu, ale trafil len Jakupoviča a urobil ho tak po niekoľký krát hrdinom. Hostia neprestávali zdržovať a hrať antifutbal, no v 86. minúte sa ojedinele dostali pred De Geu a Markovič nastrelil našťastie len tyč. Už aj tak smolný zápas sa mohol skončiť katastrofou. Do konca zápasu samozrejme United tlačili ako počas celého druhého polčasu, ale svoje šance nedokázali premieňať. V úplnom závere sa dostal do zakončenia stopér Rojo, ale ani jemu sa nepodarilo prekonať brankára hostí z ďalšej obrovskej šance v tomto zápase a ani Pogbova strela z hranice 16tky nič nezmenila. Zápas sa teda skončil bezgólovou remízou 0:0.

Môžeme sa vyhovárať na rozhodcu, na zdržiavanie protihráča, ale pokiaľ nepremeníme 100% šance (a to ich bolo niekoľko), tak nemôžeme pomýšľať na výhru v zápase. Zas a opäť tá istá pesnička dokola. Nepremenené šance a zbytočná strata bodov, ktoré nás môžu stáť dobré umiestnenie v tabuľke. Celý zápas bol v réžii United a mal byť rozhodnutý už v prvom polčase a nič z toho, čo sme videli v tomto zápase nemuselo nasledovať.