22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Shrnutí lednového přestupového okna v podání United

Letos Manchester United možná nezažil tak dramatické přestupové okno jako v posledních letech, nicméně i tak došlo k několika změnám, když tři hráči klub opustili a další čtyři buď odešli na hostování, či se z něj vrátili.

SAM JOHNSTONE – na hostování do Aston Villy
Třiadvacetiletý brankář dohraje zbytek sezony pod bývalým obráncem United Stevem Brucem v Aston Ville. Samotný brankář se pak k hostování vyjádřil následovně: „Jsem rád, že jsem se připojil k Aston Ville. Je to velký klub a tuto příležitost jsem nemohl shodit ze stolu. Jsem opravdu rád a nemůžu se dočkat spolupráce se Stevem. Slyšel jsem o něm pouze dobré věci.“

JOEL PEREIRA – návrat z hostování z Belenenses
Mladý portugalský brankář v podstatě nahradil na pozici trojky Sama Johnostona. V Belenenses odchytal během svého působení deset zápasů, přičemž udržel čtyři čisté konta. „Chtěl bych všem tady poděkovat, protože jste mi pomohli stát se lepším brankářem.“ Pereira pak v dresu United zažil již svůj debut, když nastoupil na posledních pár minut do utkání s Wiganem, které United zvítězili.

MORGAN SCHNEIDERLIN – přestup do Evertonu
Po tom, co francouzský záložník pouze třikrát nastoupil v rudém dresu, usoudil, že přestup bude pro něj ideálním řešením. Vyvoleným klubem se pak stal celek z modré části Liverpoolu, kde se upsal na čtyři a půl let. K přestupu se vyjádřil i samotný Mourinho: „Z tohoto jsem šťastný, ale i nešťastný zároveň. Jsem nešťastný, protože představoval pro nás v této dlouhé sezoně další možnosti v záloze. No, zároveň z něj mám radost, protože tohle on chtěl. Chtěl hrát každý zápas a chtěl být důležitou součástí týmu.“

JOE RILEY – na hostování do Sheffieldu United
Joe je mladý hráč a umí hrát jak na levé, tak také na pravé straně, což je pro nás ideální,“ řekl manažer klubu Chris Wilder. Riley v Sheffieldu stráví konec sezony, načež se vrátí na Old Trafford.

MEMPHIS DEPAY – přestup do Lyonu
Stejně jako Schneiderlin, ani ambiciózní a sebevědomý Holanďan nedostal od Mourinha tolik prostoru, a tak se obě strany dohodly na jediném možném řešení. Po osmnácti měsících tak Depay opouští Old Trafford, přičemž sám boss k přestupu dodal, že jeho návrat zpět k United je v budoucnu stále možný. „Chci všem poděkovat za vzpomínky a skutečnost, že jsem mohl být Rudým ďáblem. Nikdy na vaši podporu během mého působení tady v Manchesteru United nezapomenu,“ řekl Depay.

DEAN HENDERSON – návrat z hostování z Grimsby Town
Henderson se k týmu hrajícímu League Two připojil loňský srpen, přičemž za tuto dobu odchytal pouhých sedm utkání. V nich zaznamenal čtyři čistá konta, nicméně po vypršení hostování se nyní vrátil opět na Old Trafford.

SEAN GOSS – přestup do QPR
Odvedl u nás skvělou práci, ale už to došlo do stádia, kdy jsme jej museli pustit,“ řekl hlavní trenér akademie Nicky Butt. Ian Holloway, manažer QPR, se k přestupu vyjádřil následovně: „Za ty roky jsem ‚udělal‘ jeden nebo dva přestupy s United, ale v tomto případě tu hovoříme o hráči, kterého už když jenom vidíte, tak si řeknete, že ho tu chcete za každou cenu. To je přesně důvod, proč je Gossy tady.“

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!