06/05/2021

PL2: United – Everton 1:3

Manchester United U23 nestačil v 15. kole Premier League 2 na vedoucí Everton U23, kterému na domácím hřišti podlehl 1:3.

V brance Manchesteru United se objevil portugalský brankář Joel Castro Pereira a v obraně pak nastoupil hráč prvního týmu United Eric Bailly. Už v 10. minutě utkání rozhodčí nařídil ve prospěch hostů pokutový kop a to když Matthew Olosunde fauloval Antona Donkora. Pereira však skvělým zákrokem penaltu Liama Walshe zneškodnil. O několik minut později Pereira vytáhl další skvělý zákrok, tentokrát konečky prstů vytěsnil střelu Caluma Dysona. Domácí United poprvé zahrozili po rohovém kopu Gribbina, kdy po zmatcích před brankářem Mateuszem Heweltem nedokázal Scott McTominay dopravit míč do sítě. V 44. minutě se poprvé měnilo skóre utkání. Courtney Duffus využil přihrávky Walshe a umístěnou střelou k tyči překonal Pereiru – 0:1.

Hned v úvodu druhého poločasu dostali výhodu pokutového kopu i hráči Manchesteru a to po faulu Penningtona na Olosundeho. Josh Harrop však ze značky pokutového kopu přestřelil. V 57. minutě pronikl do pokutového území Evertonu Demetri Mitchell, byl faulován a rozhodčí nařídil další pokutový kop. K jeho exekuci se postavil sám Mitchell a střelou po zemi vyrovnal – 1:1. Hned vzápětí se na hřiště dostal Tyrell Warren, který nahradil Erica Bailleyho, jenž utrpěl drobné zranění kotníku. United byli nadále při chuti a Hewelt musel zasahovat proti průniku Olosundeho. V 69. minutě však udeřili hosté. Střídající Bassala Sambou se obtočil kolem Warrena a dostal Everton do vedení – 1:2. V 78. minutě byl v pokutovém území United Axelem Tuanzebe faulován Sambou a rozhodčí nařídil v pořadí už čtvrtý pokutový kop v zápase. Sambou nezaváhal a zvýšil vedení hostí na 1:3. V závěru utkání ještě mohl alespoň snížit Harrop, ale střelou z dálky orazítkoval pouze břevno hostující branky. Zápas tak nakonec skončil porážkou United 1:3.