Hodnotenie: Manchester United – Hull City

67

Červení diabli dnes odohrali už 4. tohtoročný zápas s Hullom City, tentokrát v rámci 23. kola anglickej Premier League. Ako si počínali jeho dnešní aktéri na domácej strane si môžte prečítať v hodnotení.

David De Gea – Pri Davidovi absolútne nie je čo hodnotiť. Hull mu nenarobil prakticky žiadne starosti, až na tyčku Markoviča, našťastie. Zakročiť by nemal najmenšiu šancu. Preto aj priemerná známka. 5/10.

Antonio Valencia –  Podla svoj klasický výkon. Úplný štandard, na aký sme uňho zvyknutí. V obrane bez práce, ofenzívu podporoval statočne ako vždy. V prvej polovic prvého polčasu sme to hrali cez pravú stranu a Antonio si nepočínal zle, no potom sme nepochopiteľne Antonia vypojili z hry. V druhom polčase to bol zase on, centroval, posielal to do vápna, ale bez úspechu. 7/10.

Phil Jones – Tak ako aj Valencia, aj Jones dnes predviedol výbornú obrannú hru. Neprehral prakticky žiadny osobný súboj a lopty odoberal chirurgicky presne. Jemu naozaj dnes nie je čo vytknúť. S Rojom si rozumejú bezchybne a v nich máme jednu z mála istôt. Je ale obrovská škoda, že sa zranil. Môžme len veriť, že to nebude nič vážne a Phil sa čo najrýchlejšie vráti. V jeho momentálnej forme je jasným členom základnej zostavy. 7/10.

Marcos Rojo –  Skala. Absolútna skala. Obrovský prehľad. Podpora ofenzívy a časté vyvážanie lopty až na hranicu 16tky súpera. Dnes predviedol zase fantastický výkon. V závere zápasu mal na hlave toľko túžený gól, no brankár chytil (ako dnes všetko). Tak ako aj Jones, aj Marcos Rojo je momentálne nedomysliteľnou súčasťou základnej zostavy. Je až neuveriteľné, ako výrazne sa dokázal prebrať po minulej slabučkej sezóne. Kiežby podobnú svetovú formu mali aj jeho ofenzívni parťáci, od ktorých sa čakajú góly. MOTM – 8/10

Daley Blind – V prvom polčase bol úplne mimo hry. Vzadu sa nestíhal formovať a hlavne nestíhal dostupovať súpera, ktorý mu často po krídle utiekol, čo musel následne hasiť, dnes výborný, Rojo. V druhom polčase (hlavne na jeho začiatku) hral asi 10 minút DM, no potom sa zase stiahol. Útok nepodporoval prakticky nijako, aj keď zahrával rohy. V závere zápasu poslal pár centrov, ale Rashforda už nedokázal dopĺňať. Bol očividne úplne vyšťavený. Dnes odohral skutočne veľmi slabý zápas. 5/10.

Michael Carrick (C) – Pre mňa osobne, po Jonesovi a Rojovi, najlepší hráč prvého polčasu. Stred poľa mal jasne pod kontrolou a lopty odoberal úplne perfektne. Prihrávky neposielal do strán, ale snažil sa ich posúvať na Rashforda s Mkhitaryanom, nezašíval spoluhráčov a vždy sa situáciu snažil riešiť s prehľadom a pokojom. Vôbec nerozumiem jeho striedaniu, tobôž nie za Rooneyho. Týmto krokom sme úplne prišli o zálohu, čo bolo vidieť najmä v prvých 15tich minútach druhého polčasu. 7/10.

Ander Herrera – Dnes toho opäť nabehal veľa. Stal sa z neho ale posúvač lôpt, ktorý nie je schopný ponúknuť nič smerom dopredu. Hneď si ale budem protirečiť, pretože hneď v úvode ponúkol geniálnu loptu na Mkhitaryana. V druhom polčase (najmä v závere) to skúšal centrami, lenže tie by museli byť omnoho kvalitnejšie. Herný dojem dobrý opäť neurobil. Jeho skvelé výkony zo začiatku sezóny pomaly ale isto začínajú zapadať prachom. Veľká škoda. 5/10

Henrikh Mkhitaryan – Henrik sa možno snažil, ponúkal sa spoluhráčom a napádal, ale v konečnom dôsledku nám to nebolo nič platné. Ak je pod tlakom (čo je v PL dennodenne a v každom zápase), je odpísaný. Pod tlakom súpera rieši všetko buď zbrklo, nepresne, alebo o loptu príde. Dnes tomu nebolo inak. Zaslúžene striedal, no opäť (ako v prípade Carricka) nerozumiem príchodu Matu, ktorý posledné zápasy neoplýva práve najlepšou formou. 5/10

Paul Pogba – Zahodil obrovskú šancu v prvom polčase, po ktorej sme mali jednoznačne vyhrávať 1:0. Niečo podobné si hráč jeho kalibru jednoducho nemôže dovoliť. V závere zápasu (ale prakticky v poslednej polhodine) podporoval ofenzívu veľmi výrazne, no opäť sme videli, že ak Paul Pogba nemá svoj deň, v zálohe a celkovo aj v zápase nie je schopný urobiť rozdiel vôbec nikto. Dnes Pogba veru nemal svoj deň. Síce ponúkol niekoľko dobrých lôpt, diagonálnych prihrávok a v závere zápasu mu brankár chytil aj druhý gól, no stále na ňom akoby ležal tieň pokazeného derby. 5.5/10

Marcus Rashford – Pre mňa osobne je nepochopiteľné, že Marcus dnes odohral 90 minút. V prvom polčase patril jednoznačne k najhorším hráčom na ihrisku. Stratil veľa lôpt, v osobných súbojoch bol vždy na strane porazeného a do ofenzívy (okrem ťahu po krídle) súpera nijako nedokázal ohroziť. Ak sa pozrieme na to, že naňho hral Meyler, jeho slabý výkon to ešte viac podčiarkuje. V druhom polčase, aj keď už len ťahal za sebou nohy, bol stále jedným z najaktívnejších, čo je naozaj smutné. 5.5/10.

Zlatan Ibrahimović – Vymyslel geniálnu pätičku na Pogbu, ktorého vyslal do 100%nej šance. Ešte pred tým mal ale veľkú šancu aj on, no jeho pokus brankár chytil. Zlatan je ale hráč, ktorý behať v zápase nebude. Niektoré situácie, ktoré by mohol riešiť pobehnutím, jednoducho vypustí a iba rozhodí rukami. Jeho dnešný výkon vystihuje aj obrázok spred výkopu zápasu, keď stál pri lopte a obrezal si nechty. Veľmi laxne pojatý zápas a lacno vyzerajúci herný prejav. Rozhodne od neho očakávame viac. 5/10

Striedajúci hráči:

Wayne Rooney – Mourinho sa spoľahol na nášho lavičkového kapitána, a rozhodne neurobil dobre. Rooneyho herný prínos bol nulový. Okrem žltej karty (pravdepodobne za vulgarizmy na adresu rozhodcu) a nevydareného voleja kapitán neukázal nič. Aj keď odohral 45 minút, nie je prakticky čo hodnotiť. Aj preto ho známkou neodmením. Nehodnotený.

Chris Smalling – Naskočil do zápasu namiesto Jonesa, ktorý sa v jeho priebehu zranil. S Rojom si dobre rozumel, nemal až toľko práce a aj to málo, čo musel riešiť, riešil dobre. Rozohrávka je ale jeho slabá stránka. Jeho nákopy dopredu nič nepriniesli. V tomto ho Rojo jasne prevalcoval. 6.5/10.

Juan Mata – Mkhitaryan bol správne striedaný, ale asi nikto nečakal Matu. Juan posledné zápasy podáva podpriemerné výkony a dnes tomu veru nebolo inak. Objavil sa v 1000%nej šanci, no aj to dokázal absolútne nepochopiteľne zahodiť. Okrem tejto šance sa nedokázal nijako presadiť a jeho striedanie bolo chybou. Aj za tú nepremenenú tutovku si Mata nezaslúži lepšiu známku ako 3.5/10.

Hodnotenie manažéra:

José Mourinho – K hodnoteniu manažéra sa osmeľujem premiérovo. Dnes to bol pokazený zápas aj vďaka nemu. Jeho dnešný zásah do hry tomu skôr uškodil ako pomohol. Nasadením Rooneyho sme prišli o dobrú hru v strede poľa v podaní výborného Carricka a v ofenzíve sme tým nezískali vôbec nič. Druhý polčas sme hrali prakticky v desiatich, ako tomu často bolo aj v úvode sezóny. Príchod Matu tomu dal povestnú korunku. Na lavičke čakal Anthony Martial, ktorý aj keď  nemá úplne svetovú formu, ako tomu bolo pred rokom, je veľmi produktívny a verím, že by v zápase predviedol viac, ako Rooney s Matom dokopy (dnes). Tento zápas nášmu manažérovi hrubo nevyšiel. Ak aj bude po zápase hľadať nejaké slová, popol na hlavu by si mal sypať práve on.