Mourinho po výhre nad Wiganom

42

Manažér po domácom pohárovom víťazstve 4:0 nad Wiganom Athletic priznal, že bol spokojný predovšetkým s výkonom v druhom polčase.

O zápase:
Zaslúžili sme si vyhrať. Prvý polčas nebol veľmi dobrý, ale dokázali sme sa dostať do vedenie 1:0. Tento gól nám umožnil začať druhý polčas lepšie. Hráčom som povedal, že prvý polčas nebol dobrý, povedali sme si o nejakých zmenách a chlapci to akceptovali, pretože druhý polčas bol oveľa lepší. Poznáme Warrena, jeho tímy veľmi dobre organizovane bránia, sú agresívne a my sme potrebovali prelomiť ich defenzívny blok. Hráči museli hrať lepšie ako v prvom polčase a mali sme šťastie, že sme do toho druhého išli s vedením 1:0. To nám dodalo viac priestoru a dovolilo ukončiť zápas, Boli sme intenzívnejší v obrane, v nahrávaní aj v pohybe a zaslúžili sme si vyhrať. Prácu sme si odviedli a sme medzi najlepšími 16 tímami.

O výkone Bastiana Schweinsteigera:
Zostáva s nami a bude priradený na súpisku pre Európsku Ligu, lebo s odchodom Depaya a Schneiderlina sa v tíme vytvorilo miesto. Celých 90 minút bolo pre neho možno ťažkých, ale bolo pre neho veľmi dôležité, že bol pre nás takým prínosom. Je šťastný. Keď nehral bol veľkým profesionálom, teraz odohral nejaké minúty, dostal pár príležitostí a stále je rovnakým profesionálom, takže s ďalšími súťažami a zápasmi je pre nás dobrou možnosťou.

O debutoch:
Pre Tuanzebeho a Pereiru to boli prvé zápasy, ale pre každého hráča je to pekný moment v kariére. Bolo odo mňa pekné, že dostali šancu, ale nie je to mojou prácou. Je to skvelá práca akadémie, kde títo hráči vyrastali. Joel odviedol dobrú prácu v Portugalsku, kde hral šesť mesiacov za Belenenses. Nie je to len moja práca, ja som len chlapcom ponúkol možnosť.

O účasti v štyroch súťažiach:
Ak mám byť realista, tak si myslím, že Premier League je pre nás už nemožná misia, ale nemyslím na to – myslím len na nasledujúci zápas, ktorý chceme vyhrať a to nie je nemožná misia. Takto myslíme v Premier League aj v ligovom pohári, kde máme 50% šancu, že zvíťazíme. V FA Cupe sme medzi poslednými 16 tímami a v Európskej Lige sme medzi 32 klubmi, takže nás čaká ešte mnoho zápasov.

O Henrikhovi:
Odkedy naskočil do tímu, tak sme spoločne s Mickim pracovali, aby bol pripravený. Jeho prínos do tímu bol okamžitý, ale potom sa zranil proti Tottenhamu. Dokázal sa vrátiť späť a pokračovať v skvelých výkonoch, takže sme z neho veľmi šťastní.

O individuálnych výkonoch:
Podľa mňa tímový výkon bol dobrý, aj výkony hráčov boli dobré. Niektoré výkony boli evidentne lepšie ako iné, ale to je futbal. No som šťastný z toho ako zápas zvládli.

O zimných odchodoch:
Jediný hráč, ktorý možno odíde je Ashley Young – hráč, ktorého by som si rád udržal v tíme. Nebudem rád ak odíde, ale on je jediný, ktorý možno podľa mojich informácií ešte odíde. Aj to je dôvod prečo nehral a prečo som dal šancu iným, pretože neviem, či zostane s nami. Keby som mal o tom rozhodnúť ja, tak určite zostane s nami.

zdroj: manutd.com, skysports.com, Manchester Evening News

Predchádzajúci článokHodnocení hráčů: Manchester United – Wigan
Ďalší článokTuanzebe: Splnil sa mi sen
United registrujem od roku 1998 a medzi mojich najobľúbenejších hráčov patrí zlatá generácia z Class of 92 na čele s legendárnym Sirom Alexom Fergusonom, na ktorej som od detstva ešte ako mladý futbalista vyrastal. Ďalej to bol Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Nemanja Vidič, či Patrice Evra. United obdivujem kvôli histórii, legendám a klubovým tradíciám. Fanúšikovskej činnosti spojenej s vedením fanstránky, organizáciou zrazov a výjazdov na futbal do Anglicka sa venujem približne od roku 2007. Od roku 2010 prevádzkujem projekt Devilpage.cz & Devilpage.sk, ktorého najväčšou výzvou je spájať komunitu českých a slovenských fanúšikov, spoločne podporiť slávny klub z Old Trafford.