Hodnocení hráčů: Manchester United – Wigan

69

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po zápase s Wiganem.

Sergio Romero

Sergio Romero – Odchytal dobrý zápas. V prvním poločase řešil celkem bez problémů dvě střely hostů přímo doprostřed brány. Ve druhé půli si připsal trošku nejisté vyražení centrovaného míče přímo na kopačky hostujícího hráče. Naštěstí pro něj jej hráč Wiganu, při pokusu zakončit do odkryté brány, svou střelou trefil a Romero může být spokojen, když se mu podařilo udržet čisté konto. V 80. minutě ho vystřídal Pereira. 6,5/10

Timothy Fosu-Mensah

Timothy Fosu-Mensah – Od začátku zápasu byl velmi aktivní a snažil se podporovat ofenzívu. Stejně tak se snažil, aby vzadu neudělal žádnou chybu a celkově si vedl velmi dobře. V první půli se zapojil do brejku a po jeho centru ke vzdálenější tyči zakončoval Micky mimo bránu. V 70 minutě jej nahradil Tuanzebe, když musel střídat kvůli zranění a doufejme, že to nebude nic vážnějšího. Předvedl dobrý výkon. 6,5/10

Chris Smalling

Chris Smalling – Po svých ne zrovna povedených výkonech v posledních zápasech dnes Chris zaznamenal výrazné zlepšení. Silný v osobních soubojích, v poziční hře a překvapivě i v rozehrávce, když se mu párkrát podařilo dobře rozehrát míč směrem dopředu, což u něj nebývá zvykem. Dobře si rozuměl s Rojem a svůj velmi dobrý výkon korunoval vstřeleným golem, když si ve druhém poločase naskočil na centr Martiala. 7,5/10

Marcos Rojo – Pokračuje ve svých výborných výkonech. Stejně jako Smalling, i on odehrál velmi dobrý zápas. Je lídrem naší obrany a myslím, že i jeho přítomnost pomohla Smallingovi k lepšímu výkonu. Párkrát musel zaskakovat za pozičně špatně postaveného Shawa. Dobře rozehrával a o půl bodu horší známku, než jeho kolega ze stoperské dvojice, dostal jen kvůli tomu, že si nepřipsal žádný kanadský bod. Což ale není žádné negativum. 7/10

Luke SHaw

Luke Shaw – Nastoupil po dlouhé době a na jeho výkonu to bylo znát. Za zmínku stojí jeho pěkné obhození bránícího hráče Wiganu v prvním poločase a následný centr do vápna. To je tak asi jediné pozitivum na jeho výkonu. Jinak jej musel několikrát zajistit nebo dokonce za něj zaskakovat Rojo u lajny. Hrál po dlouhé době, takže není na místě dělat ukvapené závěry, ale musí se markantně zlepšit, pokud chce v dalších zápasech pravidelně hrávat. Dnes to bylo velmi slabé. 5/10

Bastian Schweinsteiger

Bastian Schweinsteiger – V prvním poločase to nebylo ono. Připsal si nějakou tu špatnou přihrávku, dvakrát lacino ztratil míč uprostřed hřiště a moc si se spoluhráči nerozuměl. I tak se mu podařilo připsat si asistenci, když v závěru poločasu našel přesným centrem ve vápně Fellu. Možná mu tento okamžik dodal více sebevědomí a ve druhé půli už jsme mohli vidět z jeho strany daleko lepší výkon. Dobře rozehrával, diktoval hru a po rohovém kopu se mu podařilo vstřelit akrobatickým zakončením čtvrtou a zároveň poslední branku zápasu. Jeden z nejlepších hráčů. 7,5/10

Marouane Fellaini -Předvedl svůj klasický výkon. Opět jsme z jeho strany viděli zbytečné ztráty míče, ale i vyhrané souboje a bojovný výkon. Naběhl si na Bastiho centr a hlavou otevřel skore zápasu. Byl střídán v 70. minutě Herrerou. 6/10

Juan Mata

Juan Mata – Jeden z nejhorších hráčů zápasu. První poločas snad z jeho strany ani nestojí za zmínku. Ve druhém zlepšil pohyb a párkrát dobře zakombinoval se spoluhráči, ale většinou to bylo neefektivní a jeho výkon je velkým zklamáním. 4,5/10

Wayne Rooney © – Dnes toho z jeho strany moc k hodnocení není. Začal na podhrotu a v průběhu hry se přesunul na hrot, ale celý zápas se hledal. V prvním poločase dobře zahrál standardku. Ve druhém se pěkně uvolnil ve vápně a poslal dobrý centr na nabíhajícího spoluhráče, ale k ohrožení hostující brány nedošlo. Jinak jsem ho viděl asi třikrát se rozčilovat směrem k rozhodčímu. To bylo z jeho strany asi vše. Jeden z nejhorších hráčů. 4,5/10

Henrikh Mkhitaryan

Henrikh Mkhitaryan – V první půli začal z levé lajny, ale moc mu to nešlo. Snažil se o kombinaci a měl asi nejlepší pohyb ze všech ofenzivních hráčů. I tak to ale bylo málo a svůj nevýrazný výkon v první půli podtrhl neproměněnou šancí po centru Mensaha, byť to měl na levačku. Ve druhé půli se už zlepšil, tak jako většina hráčů. Jeho pohyb a kombinace se spoluhráči dělali soupeřovy velké problémy a z jedné této situace se mu podařilo vstřelit branku, když mu přesně do běhu před bránu přihrál Martial. 7/10

Anthony Martial

Anthony Martial – Z jeho výkonu mám rozporuplné pocity. Řečí čísel jeden z nejlepších hráčů zápasu. Že by s ním ale měli obránci Wiganu po celý zápas nějaké velké starosti, to se říci nedá. V prvním poločase hrál na hrotu a byl mimo. Za zmínku stojí jen dobře rozjetá akce jejíž závěrem byla Mickyho šance. Ve druhé půli se přesunul na svou pozici u levé lajny a vedl si lépe. Občas si ale počínal lehkovážně a obránci jej lehce připravili o míč, ale i tak si připsal dvě asistence. Přihrál na goly Smallingovi a Mickym, ale herně jsem od něj čekal víc. Nicméně, i tak by mu dnešní výkon, í díky ,,formě‘‘ ostatních křídelníků, měl stačit k tomu, aby byl v dalších zápase proti Hullu v základu.  7,5/10

Axel Tuanzebe

Axel Tuanzebe – Přišel na hřiště v 68. minutě místo Mensaha a vedl si dobře. Po jeho nevydařeném odkopu se soupeř dostal do dobré pozice ke skorování, ale svou šanci nevyužil. To byla asi jediná chybička tohoto dnešního debutanta. Jinak se snažil hrát aktivně, ale moc neriskoval. 6/10

Ander Herrera – Přišel na hřiště místo Fellainiho v 70. minutě. Dobře zapadl do hry a jednou se pokusil o zakončení ze střední vzdálenosti, ale trefil jen Rooneyho na hranici vápna a i tak šla jeho střela asi deset metrů mimo bránu Wiganu. Připsal si asistenci, když se po jeho přiťuknutí hlavičkou dostal do šance Basti a upravil skore na 4:0. 6,5/10

Joel Castro Pereira – Nahradil v 80. minutě Romera a zažil tak debut v bráně United. Musel zasahovat jen jednou po přízemní střele hostujícího hráče. NEHODNOCEN.

Týmový výkon: V sestavě se objevili hráči, kteří vůbec nemají jisté místo v základní sestavě pro ligové zápasy. Pak pár hráčů, kteří hrají jen velmi málo nebo vůbec. I přesto jsme potřebovali poločasovou přestávku na to, abychom začali něco hrát. Proč? Na tuhle otázku neznám odpověď a můžu jen hádat, co se asi dělo v šatně o poločase. První půle byla, vyjma poslední pětiminutovky, opravdu slabá. Ta druhá už byla daleko lepší a výkon většiny hráčů šel nahoru. Nechci výkon ve druhé půli zlehčovat nebo snižovat, ale vzhledem k tomu, kolik hráčů A týmu nastoupilo v základu a jak už jsem zmínil, většina z nich nemá místo pro ligu vůbec jisté, bylo povinností hráčů se ukázat a porazit Wigan minimálně rozdílem třídy. To se nakonec podařilo, ale od některých jsem i tak čekal víc a zase u některých, kteří podali ve druhé půli velmi dobrý výkon, ale pravidelně nehrají, bych nedělal ukvapené závěry a počkal si, co předvedou v dalších zápasech. Jak se říká, jedna vlaštovka jaro nedělá. MOTM nechávám na hodnocení fanoušků. Týmový výkon hodnotím známkou 6,5/10.

Hodnotenie fanúšikov:

Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Wigan
Ďalší článokMourinho po výhre nad Wiganom
jujinek77
Pracuji jako operátor CNC stroje a Manchesteru United jsem začal fandit kvůli vysoké výhře nad AS Řím 7:1. Od té doby jsem začal pravidelně sledovat zápasy United a úplně jsem si klub zamiloval. Mezi mé nejoblíbenější hráče klubu patří Ferdinand, Scholes, Carrick a Ronaldo. A samozřejmě Fergie, to je pro mě boss, leader, winner!