28/02/2021

U18: Sunderland – United 2:5

Manchester United U18 v 18. kole Premier League U18 porazil bez větších problémů poslední Sunderland U18 na jeho hřišti 5:2.

V základní sestavě se opět objevil slovenský brankář Alex Fojtíček, zatímco Tahith Chong do utkání kvůli zranění nenastoupil a Angel Gomes utkání strávil pouze na lavičce náhradníků. United se dočkali uklidňujícího prvního vstřeleného gólu poměrně brzy a to když v 19. minutě utkání přihrával Nishan Burkart a úspěšným střelcem byl Joshua Bohui0:1. Vedení United vydrželo ale pouze sedm minut, poté domácí vyrovnali zásluhou Benjamina Mbunga-Kimpioka1:1. Manchester si však vzal vedení zpět a to ještě před koncem prvního poločasu. V 35. minutě se prosadil pěknou střelou Aidan Barlow1:2.

Druhý poločas už patřil hráčům Manchesteru United. Na 3:1 zvýšil v 48. minutě utkání střelou z dálky Nishan Burkart a o dvě minuty později jej napodobil také Ethan Hamilton, který brankáře Wouda překonal střelou z úhlu – 1:4. V 67. minutě hosté přidali další branku a to zásluhou střídajícího Zachary Dearnleyho1:5. Konečnou podobu výsledku dal v 85. minutě utkání domácí Jacob Young, který se prosadil hlavičkou po centru Ferguse McAughtrieho – 2:5. Manchester United tak zvládl své utkání a udržel krok s čelem tabulky.

26. Mbunga-Kimpioka, 85. Young – 19. Bohui, 35. Barlow, 48. Burkart, 50. Hamilton, 67. Dearnley