Review: Hull City – Manchester United

6

Na programe bol odvetný zápas semifinále EFL Cupu medzi Manchestrom United a Hullom City. Prvý zápas na Old Trafforde sa skončil víťazstvom Diablom v pomere 2:0. Druhý zápas sa skončil prehrou 2:1, no napriek tomu United postupujú do finále, kde si zahrajú so Southamptonom.

Mourinho mal na výber plný káder, pretože žiaden z hráčov nebol zranený, čo je veľmi dobrá správa. Eric Bailly vypadol z Afrického poháru, ale Mourinho pred zápasom povedal, že do zápasu s Hullom nezasiahne. Do hry nezasiahol ani Anthony Martial, ktorý dostal voľno, ale obaja hráči budú k dispozícii na ďalší zápas s Wiganom.

United stále držia svoju niekoľkozápasovú sériu bez prehry, avšak posledné dva zápasy s Liverpoolom a Stoke sa skončili len remízou. Diablov môže mrzieť najmä to, že v prípade výhry v týchto zápasoch by sa mohli posunúť na vyššie miesta v tabuľke Premier League.

Deň pred zápasom sa odohral druhý semifinálový duel medzi Southapmtonom a Liverpoolom, ktorý skončil víťazstvom Saints 1:0 a zaručil im tak postup do finále poháru.

Naviac v deň zápasu oslavoval svoje 54. narodeniny Jose Mourinho.

V prvých 20tich minútach sa zápas odohrával prevažne v strede ihriska a žiaden z tímov si nevypracoval väčšiu gólovú šancu. Hráči Hullu si boli vedomí, že proti United to budú mať veľmi ťažké a museli sa snažiť streliť gól od začiatku zápasu. Hráči United sa snažili kontrolovať hru vo svoj prospech a hrať zo zabezpečenej obrany, čo ale neznamenalo, že Diabli boli zalezení pred vlastnou 16tkou. Prvá vážnejšia šanca prišla v 26. minúte po menšom nedorozumení v obrane United, ale Dawson a ani Niasse nevyzreli na De Geu. V 35. minúte poslal Hull do vedenia z pokutového kopu Huddlestone 1:0. Hlavný rozhodca posúdil Rojov súboj o loptu ako nedovolený a odpískal penaltu pre domácich, aj keď veľmi prísnu pre hostí. Vzápätí o tri minúty neskôr strieľal Ibrahimovič spoza obrancu z hranice 16tky, ale gól sa mu dať nepodarilo. Penalta Tigrov nakopla a bolo vidieť, že United ťahajú za kratší koniec. V závere polčasu ešte stihol Pogba poslať svoju povestnú loptu za obranu, ale Lingard si s ňou nedokázal poradiť a tak zo šance nebolo nič. Polčas sa tak skončil výsledkom 1:0.

Hneď v úvodných minútach druhého polčasu sa snažil Pogba získať penaltu pre United, ale k žiadnemu kontaktu nedošlo a Pogba mohol byť rád, že sa zaobišiel bez žltej karty. O pár minút neskôr nasledovalo niekoľko rohových kopov za sebou zo strany United a po jednom z nich sa dostal k lopte v malom vápne Chris Smalling, ktorý bol evidentne faulovaný, ale píšťalka hlavného arbitra ostala nemá. To malo za následok väčšiu nervozitu trénera Mourinha a najmä hráčov United. Diabli potrebovali gól na ukľudnenie hry, ale aj seba samotných. Vytúžený gól napokon prišiel po Pogbovom inteligentnom zakončení v 66. minúte a vyrovnal tak skóre zápasu na 1:1. Lopta prešla popod pár hráčov Hullu a brankár, ktorý mal zakrytý výhľad, bol bezmocný. V 73. minúte zahrával Lingard rohový kop a Rojovi chýbalo kúsok šťastia, pretože jeho hlavičku zastavilo brvno domácej brány. Brvno sa v 78. minúte triaslo aj na opačnej strane po Niasseho hlavičke takisto po rohovom kope, ale podobne ako v Rojovom prípade ani jeho pokus neskončil gólom. V tej istej minúte došlo k prvému striedaniu na strane United a do hry prišiel rekordér Rooney, ktorý nahradil Lingarda. V 85. minúte sa ešte Hullu podarilo streliť gól a Niasse tak poslal Tigrov do vedenia 2:1. Obrana United opäť trochu zaspala a spoliehala sa na offside, ktorý však nebol. Tento gól znovu vlial trochu sily do žíl hráčov Hullu a nasledujúcich pár minút zatlačili Diablov na ich polovici. V nadstavenom čase sa do hry pozrel Fellaini, ktorý nahradil Rashfora. A to bolo posledné, čo sa v zápase udialo. Zápas sa tak síce skončil výhrou Hullu 2:1, ale do Wembley postupujú hráči Manchestru United.

Výkon zo strany United nebol optimálny a hráči miestami vypadali ako keby sa im nechcelo hrať. Zápas bol poznačený aj slabým výkonom hlavného rozhodcu, ktorý urobil dve veľké chyby, ale na postupe United do finále EFL Cupu to nemalo v konečnom dôsledku žiaden vplyv. Mrzieť môže ukončená séria bez prehry vo všetkých súťažiach, ale Diabli môžu začať novú tentokrát víťaznú šnúru.