Hodnotenie: Hull City – Manchester United

32

Červení diabli sa dnes večer predstavili na ihrisku Hullu City v odvete semifinále EFL Cupu. Z prvého zápasu si priniesli sľubný náskok 2:0, a ten sa dnes veru hodil. Po veľmi nevýraznom výkone, naviac ovplyvnenom pánom v ružovom, ale Manchester United predsa len postupuje do finále, kde sa stretne so Southamptonom. Nižšie si môžte prečítať hodnotenie dnešných aktérov.

David De Gea – K jeho výkonu nie je veľmi čo povedať. Na začiatku zápasu chytil priamy kop domácich, prezentoval sa niekoľkými kvalitnými zákrokmi a celkovo, ako vždy, pôsobil isto. Penaltu síce uhádol, ale kopnutá bola dobre, no a pri druhom góle nemal šancu zasiahnuť. Inkasoval teda 2 góly, za ktoré nesie ale minimálnu zodpovednosť. 7/10.

Matteo Darmian – Po niekoľkých zápasoch na ľavej strane obrany sa dnes mal možnosť ukázať aj napravo. Nenadviazal ale na svoje zlepšené výkony. Dopredu, už ako býva nepríjemným zvykom, nulový, vzadu občas veľmi chaotický. Často namiesto pokojnej prihrávky (hoci aj dozadu) loptu jednoducho odkopol. Bol aj pri veľkej šanci súpera v prvom polčase, keď nestíhal dostupovať zakončujúceho hráča. Pri druhom góle mu zase utiekol strelec gólu Niasse. 5/10.

Chris Smalling – S Jonesom sa dnes predbiehal, kto pošle viac prihrávok na De Geu. Je mi ľúto, že Chris nepodáva také výkony ako v minulej sezóne. Dnes mal celkom dosť práce, hasil jednu veľkú šancu v prvom polčase pred De Geom, no nepredviedol ani jednu jedinú rozumnú loptu dopredu bez toho, aby ju jednoducho neodpálil. Konštruktívna rozohrávka mu dnes bola cudia. Ani pri jednom inkasovanom góle nebol. Dostal sa aj do výbornej pozície na zakončenie, ale bol faulovaný súperom, z čoho mala prameniť naša penalta – nestalo sa. 5.5/10.

Phil Jones – Platí prakticky to isté, čo pri jeho parťákovi. Nahrávky z polovice ihriska dozadu na De Geu sú pre našich stopérov už charakteristické. Vyrobil faul pred hranicou 16tky (hasil tam ale zle brániaceho Herreru), z ktorého pramenila štandardka domácich. Pri druhom góle tiež nebránil ideálne, keď nechal Niassemu veľa priestoru. 5.5/10.

Marcos Rojo – Obával som sa, ako si poradí s hrou na ľavej strane obrany, ale bolo to v poriadku. Nebolo to také dobré ako keď posledné zápasy nastupoval na CB, ale rozhodne nesklamal. Niekoľkokrát sa zapojil do ofenzívy, dokonca aj párkrát vystrelil. Z jedného zakončenia hlavou sa triaslo brvno domácej brány. Na ľavej strane hýril aktivitou. Po jeho „zákroku“ sa ale pískala penalta. Je skutočne ťažké povedať, či to bol vôbec faul (nemyslím si). 6/10.

Ander Herrera – Bol úplne všade a zároveň vôbec nikde. Behá, snaží sa, napáda, ale to už prestáva stačiť. Síce sa mu podarilo zastaviť niekoľko prihrávok, alebo odzbrojiť súpera, ale to, ako vybieha oproti súperovi až pred jeho 16tku a potom za sebou necháva obrovskú dieru, si jednoducho nemôže dovoliť. Dnes tomu nebolo inak – síce sa snažil napádať rozohrávku domácich, ale ak lopta cez neho prešla, bol tu problém. Takýto výkon (ktorý už ale predvádza dlhšie) na základ nemôže byť postačujúci. Keďže ale nemáme na post CM prakticky žiadnu náhradu, Ander bude hrať aj naďalej. Len dúfajme, že predvedie aj niečo naviac. 5/10.

Michael Carrick (C) – Bol kapitánom. Absolútne neviditeľným kapitánom. Podľa štatistík (whoscored.com) predviedol jedno jediné odobratie lopty! Dnes bol úplne neviditeľný. Okrem toho mal 90% úspešnosť prihrávok. To je asi všetko. 4/10.

Paul Pogba – Stále ako by sa po zápase s Liverpoolom iba hľadal. Pripadá mi, že hrá viac „profesorsky“ a menej riskuje, čo je možno aj na škodu. Klasicky, aj dnes predviedol niekoľko pekných kúskov, ale už sme si asi zvykli na vyšší štandard. Na bránu vystrelil iba raz a hneď bol z toho gól na 1:1. Po tomto okamihu ale výrazne ožil a zase mi pripomínal toho Paula Pogbu spred nešťastného derby s Liverpoolom. 7/10

Jesse Lingard – Dostal prednosť pred inými adeptmi na post RW (Mata, Mkhitaryan, ale aj Rooney), no hľadal sa. V prvom polčase ho parádnym centrom úplne voľného pred brankárom našiel Pogba, no zradilo zo spracovanie. Okrem toho ale zahrával naše rohy, no netrúfam si povedať, kto ich celkovo kope najhoršie. Lingard v nich teda tiež nijako kvalitatívne nevyčnieval. Celkovo predviedol dosť nevýrazný výkon. Bol striedaný v 79. minúte Rooneym. 4.5/10.

Zlatan Ibrahimović – Ani Zlatan dnes nepatril k tým, ktorých by bolo nejak extra vidieť. Prvýkrát bol viditeľne pri lopte až v 25. minúte. Potom sa o niekoľko minút neskôr pustil do presily jeden na štyroch, loptu potiahol a pekne k tyči vystrelil, no gól z toho nebol. Pričinil sa ale o náš gól, keď si počkal na nabiehajúceho Rashforda, ktorý následne v 16tke zapracoval a k odrazenej lopte sa dostal Pogba. 5.5/10.

Marcus Rashford – Hýril aktivitou od prvej minúty zápasu. Meyler s ním mal častokrát veľa práce, čo sme ale nijako nedokázali využiť. Snažil sa presadiť aj individuálnou kvalitou a snahu mu nemožno uprieť. Ako som už spomínal, tiež mal prsty v našom góle. 6/10.

Striedajúci hráči

Wayne Rooney – Prišiel na poslednú desaťminútovku namiesto nevýrazného Lingarda. Zahral jeden roh, no gól na 2:1 ide na vrub aj jemu, keď na ľavej strane nechal úplne voľného Meylera, ktorý si pripísal asistenciu. Len o chvíľu neskôr urobil presne to isté, keď zase totálne odflákol bránenie. Známkou ho hodnotiť nebudem, keďže hral krátko, aj keď by si asi „zaslúžil“. Nehodnotený.

Marouane Fellaini – Naskočil na pár posledných sekúnd za Rashforda. Nehodnotený.

Tímový výkon:

Dnes sa, veru, nie je čím chváliť.  Jediná pozitívna vec je, že sme sa prebojovali do finále EFL Cupu, kde bude našim súperom Southampton. Séria bez prehry sa dnešným nevydareným zápasom končí, a to nás môže mrzieť asi najviac. Verím, že to bude mrzieť aj našich milionárov a už v najbližšom zápase nám opäť dajú poriadny dôvod na radosť. Dnes tomu jednoducho chýbala väčšia chuť bojovať. Do zápasu sme išli s pohodlným náskokom a možno aj to spôsobilo taký laxnejší prístup niektorých vyššie hodnotených jednotlivcov, čo je určite škoda. Hráči tak nedali Josému Mourinhovi veľmi pekný darček k jeho dnešným 54. narodeninám. Postup do finále sa ale v konečnom dôsledku cení najviac. Dnešný cieľ je splnený a od trofeje (druhej tohtosezónnej) nás delí už len 90 minút (snáď) vo Wembley proti Svätcom. Za dnešok pre tím 5/10

Predchádzajúci článokFerguson: United je odrazom Mourinha
Ďalší článokReview: Hull City – Manchester United