01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
marcus rashford hull city goal
Mediálne správy

Marcus Rashford si finančně polepší

Talentovaný útočník Marcus Rashford si svými výkony nahlas řekl o vylepšení stávajícího kontraktu a klub z Old Trafford mu v příštích sezonách začne na účet zasílat větší finanční obnosy, než tomu bylo doposud.

Anglický útočník ve službách Manchesteru United je připraven pobírat výrazně větší plat v příštích sezonách, což byla jedna z podmínek v jeho současném kontraktu. Rudí ďáblové proto chtějí dostatečně finančně ocenit kvality dospívající anglické hvězdy.

Rashford vydělával pouze 500 liber týdně jako mladý hráč, když se před dvanácti měsíci poprvé podíval do prvního týmu. Poté byl již svázán novou smlouvou a podle deníku The Sun si v příští sezoně připíše o pět tisíc liber víc, než je jeho současný plat dvacet tisíc liber týdně.

V praxi to znamená, že jeho současný kontrakt na milion liber ročně se zvýší na 1,3 milionu liber v příští sezoně. V následujících sezonách získá 1,5 respektive 1,8 milionů liber podle současné smlouvy.

Pokud se útočníkovi bude dařit střílet góly a pomáhat mužstvu vítězit, jeho výplata se může i zdvojnásobit. Čtyřletá dohoda, kterou Rashford s klubem podepsal, zahrnuje i možnost prodloužení o dalších dvanáct měsíců, což jsou United připraveni uplatnit. To by protáhlo jeho smlouvu do června 2021, ale pokud bude talentovaný mladík pokračovat ve svých výkonech, lze očekávat výrazné zlepšení finančních podmínek. Údajně již k částečným rozhovorům o prodloužení smlouvy došlo.

United se ale snaží udržet Rashforda pevně nohama na zemi. Mnohokrát se stalo, že talentovaný mladý hráč neunesl očekávání a tlak na svou osobu. I to je důvod proč útočník zatím nepobírá astronomické částky, jako někteří mladí hráči v jiných klubech. Ve stupnici platových tarifů se pohybuje nahoru velmi rychle. Roční nárůst o 5 tisíc liber týdně je dle klubového vedení dostatečně velký. Všichni v klubu se o Marcuse starají a ujišťují se, aby se cítil dobře jak ve fotbalovém, tak i osobním životě.

Zdroj: www.90min.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!