01/03/2021

U18: United – Everton 1:1

Manchester United U18 v 17. kole Premier League U18 remizoval na domácím hřišti s Evertonem U18 1:1.

Pro tým Manchesteru United U18 to bylo první soutěžní utkání v letošním roce. V brance United dostal přednost slovenský brankář Alex Fojtíček. Do první šance utkání se dostali domácí hráči v 20. minutě utkání a hned z toho byla branka. Po přihrávce DJ Buffonge se střelecky za pomocí břevna hostující branky prosadil Angel Gomes1:0. V 30. minutě utkání se ke střele dostal také DJ Buffonge a i díky teči skončil jeho střelecký pokus těsně vedle pravé tyče branky Benjamina Pierce. O chvíli později musel ze hřiště holandský záložník Tahith Chong, kterého nahradil Aidan Barlow. United dále pokračovali v ofenzivě a blízko vstřelení branky byl Joshua Bohui, který po centru George Tannera hlavičkoval nad. Na druhé straně hřiště nepřesně střílel Danny Bramall. V závěru prvního poločasu neuspěl ani střídající Barlow, jehož střelu zneškodnil brankář Pierce.

Druhou půli začali aktivněji hosté a po dobré přihrávce se k míči dostal Fraser Hornby, který si však nezpracoval míč ideálně a s jeho následným střeleckým pokusem si poradil brankář Fojtíček. V 53. minutě v pokutovém území fauloval brankář Pierce Bohuie a rozhodčí nařídil pokutový kop. Pierce však svojí chybu napravil a penaltu Angelu Gomesovi chytil. V 68. minutě utkání se Evertonu podařilo vyrovnat. Alex Denny přihrávkou našel Charlieho Balla, který prošel přes obránce Lee O’Connora a prostřelil slovenského brankáře v brance United – 1:1. Tento výsledek ještě mohl v nastaveném čase změnit DJ Buffonge, ale nedokázal míč vtěsnat mezi tři tyče. Utkání tak nakonec skončilo remízou 1:1.