Review: Stoke City – Manchester United

51

V rámci 22. kola anglickej Premier League zavítal Manchester United do 75 km vzdialeného stánku Stoke City, bet365 Stadium. Po domácej remíze s Liverpoolom si hostia chceli napraviť chuť, no nepodarilo sa. Ani dnešný výsledok nás veľmi tešiť nemôže a už vôbec nie, keď sa pozrieme na ďalšie výsledky tohto kola.

Včera sme sa rozlúčili s Memphisom Depayom, ktorý odišiel hľadať svoju starú formu do francúzskeho Lyonu. Po Morganovi Schneiderlinovi je to už druhý hráč, ktorý v zimnom prestupovom okne opustil rady United. Pokiaľ ide o dnešný zápas, v bráne, už tradične, dostal dôveru Španiel De Gea. Rojo sa objavil iba medzi divákmi bet365 Stadium, keďže prednosť dostal Smalling s Jonesom. Blind a Valencia – LB a RB. Carrick si oddýchol a na jeho mieste sa predstavil Belgičan Fellaini. Krídla mali na starosti Mata s Mkhitaryanom a hrot obsadil Ibrahimović. Výkop bol naplánovaný na 16:00 SEČ a hlavným rozhodcom bol „najlepší“ rozhodca minulej sezóny Mark Clattenburg

„Šancu“ sme videli až v 7. minúte, keď zahrával priamy kop z polovice ihriska Blind. Loptu chytil do rúk Grant, no zrazil sa so Shawcrossom, vypadla mu a vznikol menší závar, ktorý ale nič dôležité nepriniesol. Ďalšia situácia už ale priniesla gól – bohužiaľ, na druhej strane ihriska. V 19. minúte dostal na našej pravej strane loptu Arnautovic a cez Valenciu ju prihral Pietersovi. Ten z poriadneho uhla loptu poslal prudko pred našu bránu, kde nešťastne pribiehal s Pietersom Mata a loptu tečoval za De Geu – 1:0. Snažili sme sa o rýchlu odpoveď a v 20. minúte Valencia centrom ľavačkou hľadal Ibrahimovića, ale Švéd loptu na hrudi spracoval zle. V 27. minúte prišiel opäť center ľavou nohou od Valenciu, následne zase center od Matu na Fellainiho, no jeho dobrú hlavičku zastavil Grant. Pogba sa ukázal v 31. minúte, keď krásnou loptou vyslal dopredu Ibrahimovića, ktorý ju potiahol do 16tky a prihrávkou našiel nabiehajúceho Matu, no ten z piatich metrov trestuhodne prestrelil prázdnu bránu! Ďalšia príležitosť prišla v 35. minúte, keď Mkhitaryan našiel kolmicou v 16tke Zlatana, no ten namiesto strely ľavačkou ešte úplne zbytočne prihrával. Z tejto situácie v 36. minúte pramenil roh, ale Smalling vysoko prehlavičkoval. V 42. minúte štandardku z ľavej strany zahral Blind, z ktorej po pár nahrávkach a centri Valenciu zakončoval Fellaini, no Grant loptu vyškriabal spod brvna na roh. Z toho v 43. minúte následne pálil Pogba, ale trafil stred brány a Grant reflexívne pravačkou chytil. Nič viac sa v prvom polčase neudialo a aj keď sme mali herne navrch, stav bol 1:0

Prvú šancu druhého polčasu mali opäť na svedomí hostia v modrom, keď v 47. minúte kľučkoval stredom Mkhitaryan, prihral Ibrahimovićovi, ktorý zase skúšal iba prihrávať, no postával v ofsajde. Od gólu sa prvýkrát k životu prebrali aj domáci, keď v 52. minúte z poriadnej diaľky vyskúšal šťastie dlháň Crouch, ale De Geu neohrozil. Shaqiri napodobnil Croucha v 65. minúte, aj keď jeho pokus bol z lepšej vzdialenosti a David bol prinútený k zákroku, s ktorým ale nemal väčší problém. V 76. minúte bol pri našej akcii už aj striedajúci Rooney, ktorý centrom z pravej strany vyzval k „zastrihaniu“ nohami Ibrahimovića, ktorému to ale nevyšlo a lopta sa ešte dostala k ďalšiemu novému mužovi v modrom (Rashfordovi), no mladík nenamieril presne. V 78. minúte sa dral dopredu Pogba a ľavačkou vystrašil Granta – ale bol nepresný. Pogba bol aj pri akcii v 79. minúte, keď oblúčikom našiel Ibrahimovicá, ktorý hlavičkou pred brankára vyzval k zakončeniu Lingarda, lenže Jesse bol dobre strážený. 80. minúta a center Valenciu – Rooneyho hlavička sa medzi tyče nezmestila. Ďalšia veľká šanca prišla v 87. minúte, keď Ibrahimović peknou kolmou prihrávkou našiel Lingarda, a ten z dobrých 20 – 25 metrov trafil iba brvno. Clattenburg pridal navyše 5 minút a ešte sa mali diať veci. V 94. minúte sa k štandardke z hranice 16tky (pozícia ala Ronaldo vs. Blackburn 2009) postavil Rooney a čakalo sa na center. Rooney ale loptu poslal priamo na bránu, a to tak fantasticky, že Grant nemal najmenší nárok zasiahnuť, čím Rooney strelil svoj 250. gól za Manchester United a je tak najlepším strelcom histórie nášho klubu – 1:1. Je len veľká škoda, že tento gól neznamenal 3 body. Zápas sa skončil remízou 1:1

Aj cez nie príliš vydarený zápas tu je niekoľko pozitív – dokážeme si vždy v každom zápase vytvoriť obrovské množstvo šancí, na hru sa konečne dá pozerať a… tam to nateraz končí. Šancí máme naozaj na každý zápas toľko, koľko pod van Gaalom za mesiac, ale trestuhodne ich zahadzujeme. Nie je zápas, v ktorom by sme nespálili aspoň 3 veľké šance a dnes tomu nebolo inak. Ak sa toto zmení, nejaký nešťastný inkasovaný gól nás trápiť nemusí, pretože to budeme vedieť vždy otočiť. Musíme prestať robiť zo súperových brankárov hrdinov a zo seba babrákov.

Stoke City: Grant – Johnson, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Whelan, Adam (63´ Afellay) – Shaqiri (73´ Ngoy), Allen, Arnautovic (88´ Imbula) – Crouch

Lavička: Given, Muniesa, Bardsley, Imbula, Afellay, Ngoy, Bojan

ŽK: 7´ Arnautovic, 59´ Grant, 62´ Pieters, 90+2´ Allen

Manchester United: De Gea – Valencia, Smalling (C), Jones, Blind – Fellaini (56´ Rashford), Herrera, Pogba – Mata (67´ Rooney), Ibrahimović, Mkhitaryan (73´ Lingard)

4 Žlté karty 0

Najbližšie sa United predstavia už počas týždňa, a to v odvete EFL Cupu na KC Stadium proti domácemu Hullu City, kde si privezieme náskok 2:0 z prvého zápasu. Tento zápas sa odohrá vo štvrtok 26. januára o 20:45 SEČ

Zdroje: manutd.com, whoscored.com, int.soccerway.com

Predchádzajúci článokHodnocení: Stoke City – Manchester United