07/03/2021

PL2: Liverpool – United 0:1

Manchester United U23 ve 14. kole Premier League 2 porazil Liverpool U23 na Anfield Road 1:0 díky brance Mattyho Willocka z nastaveného času.

Pro Manchester United U23 to bylo první soutěžní utkání v novém roce. V základní sestavě se objevil i brankář Joel Castro Pereira, který se vrátil z hostování v Belenenses, a také Joe Riley, který se zotavil ze zranění. První poločas mnoho šancí nenabídl, za zmínku stojí zblokovaná střela Mattyho Willocka z 15. minuty utkání. Ze strany domácích lze zmínit pouze hodně nepřesný střelecký pokus Sama Harta z 41. minuty utkání.

Druhý poločas už nabídl více vzrušení než poločas první. V úvodu druhého poločasu nejprve těsně minul branku Jack Dunn a o chvíli později si se střeleckým pokusem Brookse Lennona poradil brankář Pereira. Pereira měl v utkání rozhodně více práce než jeho protějšek Shamal George. V 65. minutě utkání musel portugalský brankář zasahovat proti nepříjemné střele Matthew Virtue. Na druhé straně ověřil pozornost brankáře George po přihrávce Joshe Harropa Callum Gribbin. Následně zahrával přímý kop Sean Goss, ale mířil hodně nepřesně.

V 75. minutě byl Gribbin faulován v pokutovém území Kanem Lewisem a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Sean Goss, ale George jeho pokus jednou rukou vyrazil. Do další střelecké příležitosti se dostal domácí Corey Whelan, ale Pereira byl pozorný. Neujala se ani střela střídajícího DJ Buffonge na druhé straně hřiště. Když už to vypadalo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, zahrával v 92. minutě přímý kop Sean Goss, na jeho centr si skvěle naběhl Matty Willock a hlavičkou rozhodl o nejtěsnějším vítězství United – 0:1.