Zlatan: Nebol to náš najlepší zápas

41

Zlatan Ibrahimovič priznal, že Manchester United nedokázal v zápase s Liverpoolom predviesť svoj najlepší výkon. Zlatana aj napriek tomu potešila súdržnosť tímu, ktorá sa ukázala najmä v druhom polčase.

United v tomto zápase prehrávali od 27. minúty, keď James Milner dokázal prekonať Davida de Geu z pokutového kopu. United sa ale podarilo vrátiť do zápasu a vytúžené vyrovnanie prišlo v 84. minúte po hlavičke Ibrahimoviča.

Získali sme jeden bod a myslím si, že to nebol náš najlepší zápas. Bol to ťažký súboj, ťažký zápas, prehrávali sme 1-0. Stále sme sa snažili niečo vytvoriť, ale toto bol iný zápas. Nakoniec sa nám však podarilo vyrovnať.

Zlatan vidí problém hlavne v prvom polčase, v ktorom United nepodali optimálny výkon.

Dopustili sme sa lacných chýb. Pri napádaní súpera sme sa necítili úplne pohodlne a myslím si, že sme nehrali správnym spôsobom. Ak by sme v prvom polčase dokázali hrať tak ako v tom druhom, tak by to bol iný zápas. V druhom polčase sme hrali priamočiarejšie. Nezakladali sme útoky postupne zozadu, miesto toho sme loptu dostali nákopom dopredu a tam sme potom tvorili hru. Hrali sme tak, kvôli ich vysokému napádaniu. V zakladaní útokov sme v prvom polčase spravili veľa chýb, preto sme sa rozhodli, že to skúsime primočiarejšie.

Zlatanovi na jeho gól prihrával Antonio Valencia, ktorý dokázal získať loptu, ktorá sa odrazila od konštrukcie brány po hlavičke Marouana Fellainiho.

Bol to dobrý center. Myslel som si, že lopta sa po Fellainiho hlavičke odrazí do brány, ale nevadí, dostali sme druhú šancu a Valencia poslal na mňa dobrú loptu. Ja som ostal pri bráne a pokúsil sa skórovať.

Včerajšia remíza znamená, že víťazná séria United sa zastavila na čísle deväť, ale stále pokračuje šnúra neporaziteľnosti, keďže United neprehrali už 16 zápasov vo všetkých súťažiach. Zlatan verí, že v tom budú pokračovať a v tabuľke sa posunú na vyššie priečky.

Samozrejme, že sme chceli vyhrať. V každom zápase chceme uspieť, aby sme mohli znížiť stratu na prvé priečky. Dnes to bola remíza, v poriadku, budeme sa snažiť ďalej. Neprehrali sme už 16 zápasov a stále sme v hre.

Predchádzajúci článokMkhitaryan: Atmosféra bola neuveriteľná