Pogba: Souhra je klíčem

1

Paul Pogba tvrdí, že souhra a zlepšená kombinace je důvod, proč mají svěřenci Josého Mourinha šňůru devíti výher v řadě.

Po řadě frustrujících utkání a nezasloužených remíz se dostal Manchester United do formy. Ačkoliv výkony jsou lepší již delší dobu, body začali pravidelně sbírat hráči v rudých dresech teprve nedávno. Pogba věří, že týmu zkrátka šest měsíců trvalo, než se pořádně sehrál, díky čemuž teď sklízí ovoce.

Myslím, že je to tím, že se nyní známe daleko více, díky čemuž více funguje souhra a samotná kombinace na hřišti. Už vím, jak hledat Zlatana, Martiala nebo Rashforda… Trvalo nám šest měsíců, než jsme se stali kompaktním celkem, což lze zpozorovat na výsledcích.

Myslím, že jsme nyní na správně cestě. Vždycky je těžké, pokud máte nové hráče, se sehrát a adaptovat se na anglický styl fotbalu. A to se právě stalo, což je skvělé.

Pogbovi byl také položen dotaz, proč je souhra mezi ním a Zlatanem tak funkční.

Nevím (smích). Prostě je hráč, kterého dokážu najít. On má všechno. Je to dokonalý útočník. Dáte mu míč a on ho umí podržet, umí najít prostor, má řadu skvělých schopností jako hru hlavou, zakončování a navíc je silný… Tak se ho zkrátka snažím hledat.

Líbí se mi, jak hraje a myslím, že u něj je to zrovna tak. Jsme sehraní a to není nic, co bychom na tréninku pilovali. Prostě se to stalo.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Liverpool
Ďalší článokKlopp pripúšťa, že s Mourinhom sú si podobní
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!